Seçim 2019 Sayfası

BBP lideri Mustafa Destici'den 'Türkçe ezan' açıklaması: Milletimize havale ediyoruz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin, 'Türkçe ezan' tartışmasını 70 yıl önce geride bıraktığını belirterek, "Türkçe ezan tartışmalarını başlatanları da bir kere daha kınıyor ve milletimize havale ediyoruz." diye konuştu.

10 Kasım 2018 Cumartesi 17:53
BBP lideri Mustafa Destici'den 'Türkçe ezan' açıklaması: Milletimize havale ediyoruz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfının İl ve İlçe Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki askeri üs bölgesindeki patlamada şehit düşen askerlere rahmet, aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifa diledi

Destici, "İnşallah bu gibi elim, hadiselerle bir daha milletimizin hiçbir ferdi, ordumuzun hiçbir neferi karşı karşıya kalmaz." diye konuştu.

ABD'nin PKK elebaşılarına yönelik kararına değinen Destici, şu ifadeleri kullandı:

"ABD, PKK terör örgütünün 3 üst düzey yöneticisinin başına ödül koydu. ABD'nin bunu yapmasının arkasında yine büyük ve sinsi bir plan var. ABD bunu yaparak, 'PKK'yı terör örgütü olarak kabul ediyorum. Ama PYD ve YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmiyorum ve onunla birlikte iş görmeye devam edeceğim' diyor. İşte plan, oyun ve Türkiye'ye karşı kurulmaya çalışılan tuzak bu. Hem Fırat'ın doğusunda kurmaya çalıştıkları bir PKK terör devletinin önünün kapanmaması, daha da açılması için desteklerini artırmak hem Türkiye'nin ve hem dünyanın gözünü boyamak için bunu yapıyorlar. Türkiye bu tuzağa düşmemelidir. Allah'ın izniyle de düşmeyecektir. Fırat'ın doğusunda da batısında da Türkiye'nin içinde de Kandil'de de Sincar'da da bir tane hain PKK terör örgütü üyesi kalmayıncaya kadar bu mücadele devam ettirilmelidir."

'Milletimize havale ediyoruz'

Destici, Türkiye'nin, "Türkçe ezan" tartışmasını 70 yıl önce geride bıraktığını ifade ederek, hala bu meselenin ısıtılıp milletin önüne getirilmesini ve bir ayrıştırma, tartışma konusuna dönüştürülmesini reddettiklerini bildirdi.

Mustafa Destici, "Türkçe ezan tartışmalarını başlatanları da bir kere daha kınıyor ve milletimize havale ediyoruz." dedi.

Bu konuda milletin tavizinin asla olmayacağını vurgulayan Destici, "Bunu kim gündeme getiriyor ve kim dillendiriyorsa o milletin birliğinin de düşmanıdır. Buna Müslüman Türk milleti müsaade etmeyecektir. Hiç kimse o özlem içerisinde yaşamasın, o hülyalara dalmasın. O hülyaları artık bu topraklarda gerçekleşmeyecektir." değerlendirmesini yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 17:53

YORUM YAZ

  • muratmurat5 ay önce
    evet bu seçimde de cehepe'nin akepe'ye desteği sürecek ezan vesilesiyle. bunlar akıllanmaz.
  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
    olmazsa referanduma götürün karşı taraf kaybeder. sandıktan % 80 türkçe ezana hayır oyu çıkar. bunlar hep içimizdeki hıristiyan bilhassa chpkk nın yahudi yöneticilerinin fikirleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır.
  • Yavuz 1517Yavuz 15175 ay önce
    BÜYÜK TÜRK MİLLETİ, chp zihniyetinin akıllarından neler geçtiğini bildiği için, onlara iktidar şansı vermiyor. MİLLET, chp'nin iktidara gelmesi halinde başına nasıl bir felâketin geleceğini gayet iyi biliyor. chp zihniyeti yerli ve milli değildir.Bu ceberrut yapının iktidara gelmemesi için çok çalışacağız. Bu milletten nefret eden, küçük gören, aşağılayan, hakaret eden, yok sayan chp zihniyetini sandıklara gömmeye devam edeceğiz. Bu topraklar, OSMANLI TOPRAKLARIDIR, Bu millet, OSMANLI TEBASI'DIR. LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dır ve öyle kalacaktır. BAŞKANIMIZI, koruyup kollamaya devam edeceğiz. Ve partisi olan AK PARTİNİN zayıflatılmasına asla izin vermeyeceğiz. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin gelmiş-geçmiş en REFAH dönemini yaşatan LİDERİMİZE sonsuz saygı ve ve sevgilerimizi sunuyoruz. ALLÂH(cc) yar ve yardımcın olsun. ALLÂH(cc) sana hayırlı uzun ömürler versin. AMÎN.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019