• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Batı ülkelerinde barolar herkes adına konuşmaz’

Avukatların çoksesliliğine karşı çıkan Türkiye’deki bazı barolar herkes adına konuşma imtiyazını kaybedecekleri için yollara düşerken, Batı’da görev yapan meslektaşlarından tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yeniakit Publisher
2020-07-04 09:30:00 -
‘Batı ülkelerinde barolar herkes adına konuşmaz’

Akit’e konuşan Fransa Chalon Sur Saone barosuna kayıtlı Türk asıllı Fransız vatandaşı Avukat Ramazan Öztürk, “Batı’da barolar herkes adına konuşamaz. Eylemler de ancak Fransa Barolar Birliği’nin oylamasıyla olur” dedi.

Avukatların çoksesliliğine karşı çıkan Türkiye’deki bazı barolar herkes adına konuşma imtiyazını kaybedecekleri için yollara düşerken, Batı’da görev yapan meslektaşlarından tepkiler gelmeye devam ediyor. Akit’e konuşan Fransa Chalon Sur Saone barosuna kayıtlı Türk asıllı Fransız vatandaşı Avukat Ramazan Öztürk, şunları söyledi: “Batı’da baroların en büyük görevleri avukatların emeklilik gibi özlük haklarını savunmaktır. Türkiye’de hukukçular, düşüncelerini ilgili makamlara iletmek yerine sokağa taşıyor. Bu demokratik hukuk sistemlerinde yadırganacak bir durumdur. Fransa’da böyle bir eylem yapılması için Fransa Barolar Birliği’nin oylama sonucunda bir karar alması gerekir. Batı’da barolar herkes adına konuşamaz.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

Ortadoğuda Baro Maro yok. Kimse bir şey hakkında konuşmuyor. Konuşanlar da Suudi Arabistan örneğinde olduğu gibi boğazlanıp yok ediliyor. Ama Avrupa'da her kafadan ses çıkıyor. Avrupa'da fitne fesat fücur almış başını gitmiş. Arabistan ne güzel. Petrol de var. Yerin altından çekip çekip Avrupa'ya satıyorlar. Her şey kebap
 • Yanıtla

Ali Şükrü Karaalioğlu

Batıda barolar her kes adına konuşmaz ÇÜNKÜ Adalet ve Güçler ayrılığı vardır. Hükümet Kimsenin Hakkını yemez, adam kayırmaz, liyakatsız işler yapmaz, Yandaşları para kazansın diye ihaleleri vermez, Vatandaşı Muhalif diye hakkında soruşturma açılıp göz altına alıp tutuklanmaz, Muhalif diye terörist damgası yemez, YAzılaça şey çok yer az
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı