Başkentteki FETÖ operasyonunda 34 tutuklama

Başkent Ankara'da FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan yarbay ve albaylardan 34'ü geçen hafta tutuklandı, itirafçı olanlardan 9'u şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

13 Temmuz 2018 Cuma 11:15
Başkentteki FETÖ operasyonunda 34 tutuklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan bilgiye göre, bir süre önce  FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 44 kişiden 9'u,  sorgularında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak üzere itirafçı oldu. Örgüte ve bağlantılarına ilişkin bilgiler veren bu kişiler, adli kontrol  hükümleriyle serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan yarbay ve albaylardan 34'ü geçen hafta tutuklandı,  suçlamalarla ilgisi olmadığı belirlenen bir emekli albay ise emniyetten serbest  bırakıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 11:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019