• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınını fena salladı

Başkan Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine olumlu bakmadıklarını açıklaması dünya basınında geniş yankı buldu. Ajanslar Başkan Erdoğan'ın sözlerini "son dakika" koduyla okuyucularına aktardı.

Yeniakit Publisher
2022-05-14 12:03:00 -
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınını fena salladı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili sözleri dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

ABD merkezli AP, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkesinin Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını 'olumsuz' değerlendirdiğini söyledi." son dakikasıyla haberi paylaştı.

İngiliz Reuters haber ajansı, Erdoğan'ın sözlerini, son dakikayla sitelerinde yer verdi.

Bloomberg, Başkan Erdoğan'ın sözlerine yer verildi.

"Erdoğan, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya Girmesine sıcak bakmadığını söyledi" başlığıyla yayımlanan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları paylaşıldı.

İsveç basınından Expressen Erdoğan'ın açıklamalarını son dakikayla duyurdu.

Gazetedeki haberde, Erdoğan'ın sözlerine yer verilirken, İsveç'in NATO'ya girebilmesi için 30 ülke hükümetinin onayının gerektiği kaydedildi. Makalede, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de hızlı bir başvuru süreci sözü verdiği ve her iki ülkeye de kapıların açık olduğunu söylediği hatırlatıldı.

Dagens Nyheter da gelişmeyi manşetlerine taşıdı.

Haberde, Erdoğan'ın "İsveç, PKK ve diğer terör örgütlerinin yuvası oldu" sözlerine vurgu yapılırken, Türkiye'nin bu iki ülkenin NATO üyeliğine sıcak bakmadığı da belirtildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Lütfi

Allah ına kurban reis. Şimdi onlar düşünsün.

ÇOBANOĞLU

İsveç ve Finlandiya’nın toplam nüfusu 15 milyon onların hiçbir gücü yok böyle ufak ülkelere birileri havla derler onlarda havlar mesela YUNAN,IN elindeki kağıt Almandan Kalem ABD,den Mürekkepi Fransa,dan bize TEHDİT mektubu yazıyor ve bununla TÜRKİYENİN KORKTUĞUNU SANIYOR
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23