Başkan Erdoğan kesin konuştu! 'CHP'nin İş Bankası hisselerini, hazineye devredeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'deki Toplu Açılış Töreninde CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleriyle ilgili flaş bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Konuyu Meclis'e getirip, bu hisselerin Hazine'ye devrini sağlayacağız" dedi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 14:53
Başkan Erdoğan kesin konuştu! 'CHP'nin İş Bankası hisselerini, hazineye devredeceğiz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'ndaki Toplu Açılış Töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Uluslararası alanda büyük bir mücadele yürütüyoruz. Ülkemizde tarihi bir dönüşüme imza atıyoruz. Bugün burada toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 640 trilyon lirayı bulan 137 farklı bakanlık, belediye ve özel sektör projesinin toplu açılış törenini gerçekleştiriyoruz.  Sağlıkta 15'i hastane olmak üzere 42 tesisi şehrimize kazandırdık. Kayseri Şehir Hastanesi her türlü imkanıyla şehrimize yakışır bir hizmet oldu.

''Sen ölüleri rehin alıyordun ya ölüleri''

Duydunuz mu Bay Kemal ne diyor? Hastanelerde artık ameliyat yapılmayacakmış. Ya bu ne menem bir adam ya. Bay Kemal, artık Türkiye'de Bay Kemal'in SSK'sı dönemi yok. Sen ölüleri rehin alıyordun ya ölüleri. Bu adam SSK Genel Müdürü iken, bu ülkenin evlatlarını hastanelerde sürüm sürüm süründürdü, ölüleri rehin aldı.”

İdlib'te kazandığımız başarıdan dolayı dünya bizi kutladı, anamuhalefet tek laf etmedi

Bu zat bana iftira atmakla uğraşıyor. Bölgemiz cayır cayır yanıyor. Bunların gözü koltuk kavgasından başka bir şey görmüyor. 4 milyon mülteciye biz bakıyoruz. Batı kapılarını kaparken, biz kapıları açıyoruz. Kahraman askerlerimiz başarı üzerine başarı kazanıyor. Bunlar üzüntüden kahroluyor. İdlip'te kazandığımız başarıdan dolayı tüm dünya bizi kutladı. Anamuhalefet tek laf etmedi. Etmez...

Yurt dışına gittiklerinde Türk vatandaşlarıyla değil, John ile Hans'la bir araya geliyorlar hatta ajanlarla konuşuyorlar. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla kol kola yürümediler mi? Ben bunları deyince anamuhalefetin başındaki zat rahatsız oldu. Sözde adalet yürüyüşünde yanındaki kişiler tescilli terör zanlıları. Bunların en büyük başarılar her evden bir oy diyerek terör yardakçisi partiyi Meclis'e sokmak. Şimdi de belediyelerde aynı oyunu sergiliyorlar. Buna papuç bırakmayız.

Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı çıkarırlarsa bilsinler ki şu anda kayyum atanan ilçeler neyse aynı şeyi hukuk sistemi içinde işleteceğiz. Biz devletin parasını verelim de bu teröristlere makine alsınlar onlar da o güzel şehirlerimizi kanallarla donatsınlar. Müslüman bir delikten bir kere sokulur bir daha asla.”

''En büyük başarıları 'her evden bir oy' diyerek terör yardakçısı partiyi meclis'e sokmak''

Yurt dışına gittiklerinde Türk vatandaşlarıyla değil, John ile Hans'la bir araya geliyorlar, hatta ajanlarla konuşuyorlar. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla kol kola yürümediler mi? Ben bunları deyince anamuhalefetin başındaki zat rahatsız oldu. Sözde adalet yürüyüşünde yanındaki kişiler tescilli terör zanlıları. Bunların en büyük başarılar her evden bir oy diyerek terör yardakçısı partiyi Meclis'e sokmak. Şimdi de belediyelerde aynı oyunu sergiliyorlar. Buna pabuç bırakmayız.

Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı çıkarırlarsa bilsinler ki şu anda kayyum atanan ilçeler neyse aynı şeyi hukuk sistemi içinde işleteceğiz. Biz devletin parasını verelim de bu teröristlere makine alsınlar onlar da o güzel şehirlerimizi kanallarla donatsınlar. Müslüman bir delikten bir kere sokulur bir daha asla.”

"İş Bankası hisselerini, hazineye devredeceğiz"

Kılıçdaroğlu, kendisine açtığım davalarda parayı kendi cebinden mi ödedi yoksa CHP'nin kasasından mı ödedi? Sen bu paraları nereden ödedin? Söyle bakalım. Ne dedik; İş Bankası'ndaki CHP hisseleri var ya, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu CHP kullansın diye yapmadı, hazineye gitsin diye yaptı. Biz bu konuyu Meclis'e getiriyoruz. MHP de destekleyeceğini açıkladı. İnşallah meclisten bunu çıkaracağız ve bu hisselerin Türkiye Cumhuriyeti devletinin hazinesine girmesini sağlayacağız.

Şimdi tabi tutuştu. Bunu biz kullanmıyoruz ki diyor. Bir de kullanacak mıydın? Bir an önce Meclisimizden bu geçecek. Ardından da Hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek.

''Fetö konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum''

2010'da başladılar ama 40 yıldır bunlar bu ülkede hazırlık yaptılar. Şimdi ortaya konulan tüm hakikatlere rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler bunun sonuçlarına da katlanırlar. Bak buradan sesleniyorum. FETÖ'de kalanlar kusura bakmasın, canlarını yakarız hukuk neyse onu da uygularız. Bunlar kardeşleri birbirine düşürdüler. Biz bunlara müsaade edemeyiz. Gereğini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. FETÖ konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum. Bu ihanet çetesinin tam ortasında olup kurtulduklarını sananlar sevinmesin. Her gün yeni deliller bulunuyor. Bu ihanet çetesinin peşini bırakmadık. bırakmayacağız. Isparta'da bunların kasasından 100 kilo altın 5 milyon dolar çıktı. Tük finans sektörüne sesleniyorum. Kasalarla ilgili çalışmalara dikkat. Kim, ne yapıyor dikkat edeceksiniz.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 14:53

YORUM YAZ

 • SABRİ ÇETİNSABRİ ÇETİN5 ay önce
  Aynı muameleyiİHLAS FİNANS hortumlaması için de bekliyoruz Dini bütün Cumhurbaşkanından.İhlas hırsızları ! yiyeceğine paramız devlete kalsın en azından.
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
  CHP İş Bankası hisselerini alırsan Türkiye çağ atlar Hisse bahane amaç CHP nin burnunu sürtmek.
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
  CHP İş Bankası hisselerini alırsan Türkiye çağ atlar Hisse bahane amaç CHP nin burnunu sürtmek.
 • yeterrryeterrr5 ay önce
  Doğru olan o zaten geç bile kalındı bir de utanmadan iş bankası kasasından chp ye bir kuruş dahi gitmiyor demeye utanmıyorlar madem gitmiyor neden direniyorsunuz diyecekleri Atatürkün emaneti sormazlar mı hangi emanetini yerine getirdiniz bu güne kadar Türkiye için ne yaptınız elle tutulan veya tutulmayan
 • İşsiz İşsiz 5 ay önce
  Oslo'da tatil mi yapmışlardı?
 • DELIBEYDELIBEY5 ay önce
  uyan tc nikli gertizekalı bikere sen uyan başını kuma gömmüşün kıçın dışrda kalmış bikere chp pkk değildir kirli yazını sil iki chp nin iş bankasından herhangi bir geliri hiç yokATATÜRK ün vasiyeti var TÜRK MİLLETİ bu vasiyetini sonsuza kadar koruyacak
 • ZaferZafer5 ay önce
  İyilik CHP varmış yoksa ne üzerinden siyaset yapacaktık çünkü öbür taraf elimizi attığımız elimizde kalıyor ekonomi mi dersin brunson mu dersin MC kinsey mi dersin eğitim mi dersin yani milletin yiyeceği bir CHP kaldı
 • a.a.5 ay önce
  öncelikle vakıf mallarını pis banka işlerinden arındırıp yerine döndür,sonra verasetle şirkrtlerce,kişilecenedinilen menkul ve gayrimenkullerin tümünün hazineye devri için yasa çıkar.bunu yaparsa helal olsun.ama herkese uygulamayacağın/uygulayamayacağın bir yasayı adrese teslim çıkarma.bunu tek bir adres için çıkarırsan bu yanlışlığını gösterir.düşmanın bile olsa.doğru yaptığınızı düşünseniz bu yasayı herkese şamil çıkarırsınız.
 • uyan tcuyan tc5 ay önce
  eğer iş bankası hisseleri hazineye devrolursa chp kapısına kilit vurur bir kişi kalmaz chpkk da. çünkü chpkk artı+ banka sendikası eşittir bankada yönetimi idare demektir. yani %28 chpkk + %40 banka çalışanlarının munzam sandık payı (sendika yönetiminde) = %68yönetim chpkk dadır. her türlü oyun döner.(adnan keskin baykalla kapışırken iş bankası yönetim kurulu başkanı oldu sesi soluğu kesildi. adnan keskinin ölmüş kardeşi cemil keskin (iş bank beyazıt şubesi müdürüydü enson) ve yine kardeşi cihanser keskin sendika genel başkan yardımcısı varın dönen dolabı anlayın.
 • murtmurt5 ay önce
  inandırılıcıgın kalmadı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019