Başkan Erdoğan: Binali Yıldırım bazıları gibi yolunu şaşırmadı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde konuşan Başkan Erdoğan, 'Binali Bey, 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, bazıları gibi yolunu da şaşırmadı.' dedi.

13 Temmuz 2018 Cuma 11:50
Başkan Erdoğan: Binali Yıldırım bazıları gibi yolunu şaşırmadı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde konuşan Başkan Erdoğan, 'Binali Bey, 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, bazıları gibi yolunu da şaşırmadı.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşlar;

Sayın Binali Yıldırım, 2002'den beri ülkemizin kalkınması, ülkemizin refahı için ortaya koyduğu çabayla gönlümüzde müstesna bir yer edinmiştir. Bizim burada takdim ettiğimiz madalya sadece devletimiz ve halkımız adına gösterilen fedakarlıklar karşısında fedakarlık nişanesidir.

Vatanına imanla bağlı, milletine gönülden sevdalı hizmet ehlini, yeni projeler, yeni eserler ve çok daha büyük projeler için teşvik etmektir.

"BAZILARI GİBİ YOLUNU ŞAŞIRMADI"

Son 16 yılda millletvekili, Ulaştırma Bakanı ve Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, bundan sonra Meclis Başkanı olarak hizmet etmeye devam edecektir. Uzlaşmacı, kuşatıcı tavrını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum.

Son 16 yılda millletvekili, Ulaştırma Bakanı ve Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, bundan sonra Meclis Başkanı olarak hizmet etmeye devam edecektir. Uzlaşmacı, kuşatıcı tavrını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum.

Binali Bey 2002'den beri aldığı görevlerle ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için ortaya koyduğu çabalarla hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Bizim burada takdim ettiğimiz madalya, sadece vefa borcumuzun bir nişanesidir.

Binali Bey, 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, bazıları gibi yolunu da şaşırmadı. Gücünü ve itibarını makamından değil; millete yapmış olduğu hizmetlerden alan bir arkadaşımız oldu.

"RABBİM BİZE BİNALİ BEY GİBİ SAĞLAM DOSTLAR HEDİYE ETTİ"


Önce yoldaş sonra yol derler. Allah'a hamdolsun 40 seneyi aşan siyaset yolculuğunda Rabbim bize Binali bey gibi sağlam dostlar hediye etti. Siyasette aynı değerleri paylaştığınız yol arkadaşlarınızın değeri her şeyin üstündedir. Dostluk yolun sıkıntılarına karşı beraber göğüs germektir. 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı atlatmıştır. Binali Bey en uzak yollardan kuş kanadıyla gelmiştir.

Onun için Ulaştırma Bakanı olmuştur. Son 16 yılda ulaştırma, haberleşme ve denizcilik alanında Binali Bey'in mutlaka imzası vardır. Pek çok tarihi atılımı birlikte hayata geçirdik. Binali Yıldırım'la başbakanlığı döneminde yakaladığımız uyumu Meclis Başkanlığı görevinde de yakalayacağız.

Sadece son 16 yılda ülkemize milletvekili, Ulaştırma Bakanı, Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, inşallah bundan sonra TBMM Başkanı olarak çalışmalarına devam edecektir. Gerek Bakanlığı gerekse Başbakanlığı döneminde sergilediği uzlaşmacı, kuşatıcı ve samimi yaklaşımını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum.

Binali Bey 15 Temmuz gecesi cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir. Binali Bey o gece tarihi bir duruş sergilemiştir. Terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin en büyük destekçilerindendir.


Binali Bey, MHP lideri Devlet Bahçeli ile beraber bu hassas süreci kurtarmakla kalmadı aynı zamanda iki farklı partinin bir araya gelmesine katkıda bulunarak Türk demokrasisinin gücüne güç kattı.
40 yılı aşan siyasi hayatımız boyunca milletimize efendilik değil, daima hizmetkârlık yaptık.Milletin emanetini namusumuz bilip, canımız pahasına ona sahip çıktık. Hakk’tan güç alarak halka hizmet etmenin şerefine nail olduk. Vatandaşlarımız arasında ayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden hizmet yapmaya devam edeceğiz.

 

 

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 11:50

YORUM YAZ

 • Erhak Erhak 8 ay önce
  Farklı siyasi görüşe,partilere sahip olmakla, pkk fetö dhkp pyd safında yer alan, batılı devletlerin her ergümanına sahip çıkıp,afrini geri alıcaz diyen, apoya özgürlük isteyen, şehitlere hakaret edip bayrak yakan, ezan ağzıma ağzıma okunuyor diyenleri milletvekili yapanpartilerin yanında yer almak, onların liderliğine soyunup sesleri olmanın arasındakiFARK, at gözlüğü ile siyasete bakmayanların anlayabileceği bir şeydir.Başkan bu adamlarla birlikte hareket etseydi,biz de onu desteklemezdik.Çünkü liderine körü körüne bağlanan,ne yaptıysa doğru yapmıştır diyenlerden değiliz. Ama Allaha şükür hasım ve hısımı ayırabiliyoruz.
 • SerhatSerhat8 ay önce
  Rabbim ikinizin de yar ve yardımcısı olsun.It itle yiğit yiğitle dolaşır diye boşuna dememiş atalarımız
 • Erhak Erhak 8 ay önce
  ALO SAYIN ABONEMİZ BİR ADET SESLİ MESAJINIZ VAR.TARİFENİZ ÜZERİNDEN ÜCRETLENDİRİLECEK.abdullah telefonu açar,duyamaz.çünkü körler ve sağırlar,görenler ve duyanlar gibi değildir.
 • FATİHFATİH8 ay önce
  Gözün var kulağın var kalbin var sana bunların hepsi haram olsun ruhsuz yorumcu ipi düşmanlarımızın elinde kucağında olan ruhsuzların yorumlarını yayınlamayın..
 • Taşlar kısa Seyfi'yeTaşlar kısa Seyfi'ye8 ay önce
  Bu taslar nami diger mr david kisa seyfi'ye giderr
 • ercanercan8 ay önce
  o yol şayıranlar yani ERBAKAN HOCAYA MADİK ATANLAR var ya.. FAZİLETİ BÖLENLER... BÖLÜCÜ OLDUĞU HALDE SÖZÜM ONA KİMİ MEDYADA ERDEMLİ OLANLAR....İŞTE ONLARDA HİÇİ İTİBAR, ŞEREF YOK MU Kİ ÇIKIP BU BÖZE KARŞILIK VERMİYORAR???? YAZIK ONLARA Kİ DEMEK HAK ETMİŞLER.. ÇAKLLAR TOPLULUĞUYMUZ. KULAĞINDAN TUTTUN GELDİ BİRAKTIN GİTTİ. MEĞER KENDİNİ SENSİZ ADAM ZANNETMİŞLER AMA ADAM DEĞİLLERMİŞ... SANA HELAL OLSUN BAŞKAN.. SİNEK GİBİ AYAĞIN ALTINDA EZDİN DİĞER 40 YILLIKLARI İYİ DE OLDU.. BAŞKANDAN MADALYA ALMAK ONURDUR...MESELA ARINÇ, GÜL NEDEN MADALYA ALMIYORLAR..?ALAMAZLA ÇÜNKÜ ONLAR SADECE BÖLMEDE ROL OYNADILAR VE GÖREVLERİ BİTTİ ÇÖP SEPETİNE....
 • MELİK SERÇEÖNÜMELİK SERÇEÖNÜ8 ay önce
  yani bin binerse, in inerse.. yolu şaşırmamış mı oluyor? MESELA YOLA ÇIKTIĞINGÜL,ARINÇ, ŞENER, ŞAHİN,VS. VE DAHA NİCELERİHEPSİ ŞAŞIRDI DA SADECE BİN BEY Mİ ŞAYIRMADI?
 • cemaleddincemaleddin8 ay önce
  Menfat icin yalakalik yapmayanlar sürekli kalici olurlar, birileri icin calisanlar ishi bitince kacak oynarlar. Magara, in gezintisi olur, T.w. kanunlari atlayarak marifet gibi kullanir sonrada 10 yashindaki cocuk gibi acik eder.Allahim herkese samimi dürüst dostlar ve yol arkadaslari nasip etsin. Öbüralemde iyi komsular Ihsan etsin.
 • HasanHasan8 ay önce
  Şerefin madalyası olmaz
 • Hakkı çavdarHakkı çavdar8 ay önce
  rabbim daha fazlasına ulaştırsın inş. Beraberliğinize nazar deymesin inş.
 • vedatvedat8 ay önce
  Helal olsun reis başkan. lafı oturtmuşsun.
 • ilbeyilbey8 ay önce
  Kast kim acaba ? Davudunoglumu,Gulmu, Beybicanmi, Ingilizvatandasligida olan simsekgillermi? Farkindamisiniz,Exeterliler kenara koseye cekiliyorlar,talimatmi geldi biyerlerden ...Kemal Dervis versiyonlari...Kilicdarogullari, Demirtasgiller,merallerdetekliflere acikne is olsa yapariz agbi diye beklesiyorlar...Ha bu aradaMEHDIMESIHalemindebosluk dogdu, FETOS ve ADNOS dan sonra ,adaylar elini cabuk tutsun..
 • gfhfghgfhfgh8 ay önce
  ... CUMHURBAŞKANI DEGİL BAŞKAN OLDU ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019