Başkan Erdoğan açıklamıştı! İnşaatı başladı

CumhurbaşkanıErdoğan'ın AK Parti seçim beyannamesinde açıkladığı 'Millet Bahçesi' projeleri arasında yer alan Anadolu'daki en büyük 'Millet Bahçesi' Sivas'ta inşa ediliyor.

25 Haziran 2019 Salı 13:15
Başkan Erdoğan açıklamıştı! İnşaatı başladı

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'in de seçim vaatleri arasında yer alan proje eski stadyum bölgesini kapsıyor. 53 bin 126 bin metrekarelik alanda yapımına başlanan Sivas Millet Bahçesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihale edildi.

Birçok tesisin temeli atıldı

Proje sahasında  altyapı çalışmaları sürdürülüyor. Bölgede hafriyat çalışmaları devam ederken birçok tesisin de temeli atıldı.

Sivaslıları daha çok yeşille buluşturacak olan proje içerisinde; Millet Kıraathanesi, 2 adet büfe, 3 adet lavabo, mescit, su deposu, 2 adet basketbol-voleybol sahası, kaykay pisti, amfi tiyatro, yürüyüş ve bisiklet yolları, çardaklar, süs havuzu, çocuk oyun grupları, spor alanları, bitki, peyzaj ve sosyal donatılar yer alacak.

15 milyon 333 bin lira bedelle ihale edilen projenin 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 13:15

YORUM YAZ

  • AbdullahAbdullah27 gün önce
    Daha çok inşaat olsun ki müteahhitlerimiz aç kalmasın. Ayrıca 3 liralık şeye 10 lira ödenmesi de ekonomiye can katsın diye.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019