• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Baş döndüren bir hafta daha geride kaldı! İşte haftanın tartışılan tüm konuları

Türkiye çok tartışılan gelişmelerin yaşandığı bir haftayı daha geride bıraktı.

Yeniakit Publisher
2021-04-10 23:51:00 - 2021-04-11 00:18:02

 Yeniakit.com.tr 

Türkiye 4 Nisan Pazar sabahına 104 emekli amiralin yayımladığı darbe imalı gece yarısı bildirisi ile uyandı.

10'u gözaltına alındı

5 Nisan sabahı bildiriye imza atan 10 emekli amiral gözaltına alındı. 4 şüpheliden ise yaş durumları nedeniyle Emniyet'e müracaat etmeleri istendi.

Gözaltı sürelerinin Pazartesi günü dolması bekleniyor

Gözaltına alınan emekli amirallerin evlerinde yapılan aramada ele geçirilen dijital verilerin çözümlemeleri tamamlanamadığından, 8 Nisan Perşembe günü, gözaltı süreleri 4 gün uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki

Amirallerin darbe imalı bildirisine çok sert ifadelerle tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"Bu bildiriyi küçümseyen darbecinin ta kendisidir." yorumunu yaptı.

Sağlık sorunlarını öne sürerek yalvardılar: Bırakın bizi

Gözaltındaki emekli amirallerin ortaya çıkan ifadelerinde sağlık sorunlarını gerekçe göstererek gözaltına itiraz ettikleri öğrenildi.

Prof. Boynukalın Ayasofya Baş İmamlığı'ndan ayrıldığını duyurdu

Ayasofya Camisi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Ayasofya'daki görevinden istifa ederek, Marmara Üniversitesi'ndeki akademik çalışmalarına devam edeceğini duyurdu. Sosyal medya hesabı twitterda, Prof. Boynukalın'ın sevenleri tarafından onbinlerce mesaj paylaşıldı.

Ayasofya'nın yeniden cami olmasını hazmedeyenlerin hedefindeydi

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, asıl dertleri Ayasofya'nın yeniden cami olmasını hazmedememek olan kişilerce hedef alınmıştı.

Vaka sayısı ilk kez 50 bin'in üzerine çıktı

7 Nisan 2021 Çarşamba günü, Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı ilk kez 50 binin üzerine çıktı. Vaka sayısındaki hızlı artış neticesinde Ramazan ayında tedbirlerin sıkılaştırılması beklenirken, Teravih namazının camilerde değil, evlerde kılınması kararlaştırıldı.

İtalya Başbakanı'ndan haddi aşan açıklama

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldığı haddi aşan açıklamasında Erdoğan için 'diktatör' dedi. İtalya Başbakanı'nın bu açıklamasına tokat niteliğinde cevap ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi.

Fuat Oktay'dan İtalya Başbakanına tokat!

Oktay, "İtalya’daki hükümetin başı olan zatın ne Cumhurbaşkanımıza, ne Türkiye’ye söyleyebilecek en ufak bir sözü olamaz. Eğer diktatörlüğün ne olduğunu görmek istiyorsa yakın tarihine baksın, çok daha net görür." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ümüt

HAKLA BATIL YANYANA ASLA OLMAMIŞTIR VE OLMİYACAKTIR , KUTAMATE KADAR . AMA chp GİBİLER ONLARIN OZANTILARI HEP FİRAVUN LARLA ANILACAK .
 • Yanıtla

Adile

Sayın CUMHURBAŞKANIM! Düşmanın her saldırısını bertaraf edip, her fırsatta sizi koruyup yardım eden Rabbimizin müjdelediği Ramazan ayını ve içindeki onu süsleyen teravihi CAMİSİZ , CEMAATSİZ bırakmayacaksınız değil mi? SİZDEN GELECEK MÜJDELİ HABERLERİ BEKLİYORUZ.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23