• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Yardımcısı ifşa etti! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bir skandal daha

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti’nin İstavroz Deresi Tüneli projesini kendisi başlatmış gibi göstermesine tepki gösterdi. Birpınar, “İBB Başkanı İmamoğlu var olan bir projeyi daha sahiplendi. Bir hafta önce Haliç, dün Üsküdar Bülbüldere-Çavuşdere Tünellerini ve bugün de 2017 yılında yapımına başlanan İstavroz Deresi Tüneli projelerini kendisi başlatmış gibi gösteriyor." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-05-31 23:55:00 - 2020-05-31 23:59:38
Bakan Yardımcısı ifşa etti! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bir skandal daha

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Partili İBB döneminde projelendirilip yapılan yerleri, faaliyetleri ya da süren projeleri kendi yapmış gibi göstermeyi sürdürüyor.

Sabah'ın haberine göre; İmamoğlu, son olarak kendisine ait olmayan İstavroz Atık Su Tüneli projesi hakkında sosyal medya hesabından "On yıllardır güzelim İstanbul Boğazı'na reva görülen bu görüntüye son veriyoruz. Yapımına başladığımız 598 metre uzunluğundaki İstavroz Atık Su Tüneli tamamlandığında İstavroz Deresi'ne deşarj olan ve buradan Boğaz'a akan atık sular arıtma tesisine iletecek" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı tepki gösterdi

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ise sosyal medya hesabından, Ekrem İmamoğlu'nun AK Parti'nin var olan İstavroz Deresi projesini sahiplenmesi hakkında tepki gösterdi ve sosyal medya hesabından yalanı ifşa eden tweetler attı. Bakan Yardımcısı, şu ifadeleri kullandı:

"Yapımına 2017 yılında başlandı"

"İBB Başkanı İmamoğlu var olan bir projeyi daha sahiplendi. Bir hafta önce Haliç, dün Üsküdar Bülbüldere-Çavuşdere Tünellerini ve bugün de 2017 yılında yapımına başlanan İstavroz Deresi Tüneli projelerini kendisi başlatmış gibi gösteriyor. Peki işin aslı ne? İstanbul'un altyapısını geliştirmeye yönelik sayısız projeyi hayata geçiren İSKİ; Özellikle iklim değişikliğine bağlı artan yağışların neden olduğu taşkınları önlemek için Atıksu ile yağmur suyu toplamaya yönelik yatırımları artırmış, bu sistemleri ayırmaya başlamıştı."

"Bu çalışmalardan birisi de İSTAVROZ DERESİ Tünel inşaatı olmuştu. Proje 2016 yılında başladı. TBM (Tünel Açma Makinesi - Köstebek) ile 500 m uzunluğunda bir tünel çalışmasına başlandı. Ancak, her tarafı tarih kokan şehirde bu çalışmalar planlandığı gibi yürümeyebiliyor."

Tarihi bir kilise bulunduğu için kazı çalışmaları durmuştu! Sahil yolunda kazı için ise izin alınamadığından süreç uzadı

"Nitekim öyle de oluyor. Tıpkı dün bahsettiğimiz Üsküdar Bülbüldere-Çavuşdere Tünel Projesinde olduğu gibi. 2017'deki kazı çalışmalarında TARİHİ bir KİLİSE bulunuyor. Müze Müdürlüğü kazı çalışmalarını durduruyor. Olay basında da geniş yer buluyor. Akabinde alternatif güzergahlar araştırılıyor. Yeni proje geliştiriliyor. Ancak bölge; topoğrafik açıdan dik ve eğimli, boğaz ön görünümü ve tarihi eserlerin bulunduğu bir alan... Sahil yolunda da trafik nedeniyle yüzeyden kazı çalışması izni alınamadığından süreç uzuyor."

"İBB Başkanı bunu neden yapıyor? Teknik ekipleri yeni projeler üretemiyor mu?"

"Peki İBB Başkanı İMAMOĞLU neden yapıyor bunu? Yeni projeler yok mu? Teknik ekipleri yeni projeler üretemiyor mu? Peki yıllarca bu hizmetlerden istifade eden, bu hizmetlere tanık olan İstanbullular. Bu çalışmaların hiç yapılmadığına, daha yeni başlandığına nasıl inanırlar? 'Çevre önleyici hekimliktir' diyoruz. Çevreye ne kadar yatırım yaparsanız sağlık masraflarınız o derece azalır. Ancak bir yandan arıtma tesislerini GEREKSİZ görerek açmayıp, öte yandan YAPILMIŞ ÇEVRE YATIRIMLARINI kendi yapmış gibi göstermek tezat değil mi?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatansever

Kac sene once baslanmis bitme noktasina gelmis veya bitmis yatirimlarin ustune yatiyor super baskan diyecekler bak geldi sipsak cozdu diyecekler tele1 de utanmadan kimin yaptiginin ne onemi var diyor birtane birseyde sen yapta bakalim ugur dundar dalan adim atti yigidin hakkini yigite verelim gibisinden rterdogan halici bu duruma getirdi diyor. bak arada sozen var 5yil zayi olmus bunlari bildiklerihalde basİT eko kimin yaptiginin ne onemi var diyor ne piskinlik yarin kurbagali dere tamamen bitince burayida ben temizledim der gencler geleceginizi karartmayin idelojik saplantilar basari getirmez arastirin irdeleyin sorusturun on yarginizi kirin dunya baki degil iyi yasamak sizinde hakkiniz arastirin arastirin
 • Yanıtla

Murat

İntihal gibi bişey yapmış yani, bir çeşit hırsızlık.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı