• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Tekin'den öğretmenlere destek

Yeniakit Publisher
2023-10-14 20:43:00 -
Bakan Tekin'den öğretmenlere destek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarıyla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi.

Bakan Tekin, “Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz bahse konu olaylar nedeniyle adli ve idari süreçleri takip ederek davalara müdahil olmak için Bakanlığımız adına gerekli işlemleri başlatmaktadır. Hiçbir öğretmenimizin bu süreçlerde mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca öğretmenlerimizi ve eğitim ortamlarındaki her bir ferdimizi korumaya yönelik varsa gerekli mevzuat güncellemelerini ivedilikle gerçekleştireceğiz. Bir öğrenci velisi olarak herkesten, çocuklarımızı emanet ettiğimiz; yarınlarımızı şekillendiren öğretmenlerimize gereken itimadı, özeni ve saygıyı göstermesini istirham ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA

 

 
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

VATANSEVER

Bence aynı meslek esnafları gibi öğretmenlerler memurlarda 5yılda bir psikolojik ve yeterlilik belgesi verilmeli Tabiki çok kıymetli öğretmenlerimiz var lakin burnundan kıl aldırmayan veliyi ** yerine koymayıp derdini dinlemeyen ortak olmayan hatta 12 yaşında annelik babalık yapıyorum mantığıyla soğuk sıcak demeyip sabahın 7sinde 1 dakika geç öğrenciyi yok yazan bunu disiplin diye kendini kandıran öğretmenler ve yöneticilerimiz var siz milli eğitim Bakanımız ve yöneticilerimiz şikayet edildiğinde kaçtanwsini dikkate aldınız hak ettiği cezayı verdiniz 7 Yaşında öğrenciyi döven rencide eden öğretmenler yöneticiler için bir yatırımının varmı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23