• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan tarih verdi! Kira düzenlemesi Meclis'e geliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, fahiş kira fiyatlarının çözümüne ilişkin düzenlemenin 10-15 gün içerisinde Meclis'e gelebileceğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-05-28 10:25:00 -
Bakan tarih verdi! Kira düzenlemesi Meclis'e geliyor

Kira ve konut fiyatları alım gücünü zorlayan bir oranda artırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yüzde 0,89 ve 0,99 faizli konut finansman desteğinin verilmesinin ardından rakamlar daha da yukarıya çıktı.

Devletin organları devreye girdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından tüm dünyada yaşanan bu olumsuz gelişmenin giderilmesi için denetimlerin artırılması gündeme geldi. Para cezaları uygulandı ve bir yasa değişikliğine gidilmesine karar verildi.

Çalışma grubu oluşturuldu

Kira artışlarıyla ilgili ne gibi çözüm önerileri üzerinde çalışıldığı sorulan Kurum, Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığıyla çalışma grubu oluşturulduğunu, 10-15 gün içerisinde hem kiracıları mutlu edecek hem de ev sahiplerini mağdur etmeyecek bir düzenlemeyi Meclis'in onayına sunmak üzere hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.

"Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis'te"

Bakan Kurum NTV canlı yayınında soruları yanıtlarken, konuyla ilgili yapılan çalışmalar için tarih vererek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, NTV'de "Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis'e gelebilir." açıklamasını yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Her şeyden önce elden kira yada kısmi banka kısmi elden kira vs. alarak sözleşme yapmayan gelir beyan etmeyen ve yıllarca Bu şekilde devleti milleti adeta soymuş vergi kaçırmış halada devam eden belki sayısı milyonlar olan ev mülk sahipleri için yaptırım uygulanmalı. Maliye bakanlığı uyuma toplumun tüyü bitmemiş yetimin hakkını koru.

Kiracı

Dünya kira alıp bildirim yapmayan Vergi kaçıran dolu ev sahibi var. Devlet vatandaşını korumalı. ülke vergi vermeme cennetine döndü. kim vergi kaçırıyorsa Allah hesap sorsun. Kurumlar lütfen işinizi iyi yapın halkın devletin çıkarlarını koruyun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23