• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Soylu’dan flaş açıklama: Acele edin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına şiddet olaylarıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-11-24 11:02:00 -
Bakan Soylu’dan flaş açıklama: Acele edin

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik şiddete dün sert sözlerle tepki göstermişti. Soylu bugün de idari amirlere seslendi. Soylu, kadınlara koruyucu tedbir kararı ile ilgili çok net ifadeler kullandı. Bakan Soylu, gecikmek bir yana acele edilmesini istedi.

Bakan Soylu: Acele edin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Gerek kolluk birimlerimiz, gerek mülki idare amirlerimiz böyle bir mesele geldiğinde lütfen tedbir kararı vermekten çekinmesinler ve gecikmesinler. Çünkü sonrasında 'eyvah' yetmez. Hatta 'bu kararları verirken gecikmeyin' demek bile belki doğru değil, 'acele edin'. Öyle hassas davranın ki şiddet mağduru bir kadın, sizin yanınızdan asla tedbir alınmamış şekilde çıkmasın. 'Gittim ama bir şey yapmadılar' demesin."

Soylu'dan kadına şiddete sert tepki

Aile içi ve kadına şiddetin dinen de yasaklandığını, kötü ve günah olduğunu söyleyen Soylu, "Erkeklere sesleniyorum, kendinize gelin, fiziksel olarak güçlü olabilirsiniz, böyle bir ayıp olur mu? Neyi tatmin ediyorsun? Neyi ortaya koyuyorsun? Neyi sağlıyorsun? Hangi duygunu yüceltiyorsun? Ayıptır." demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kamil

Eğer birşeyler ters gidiyor kadın cinayetleri artıyorsa devlet önce kendini Bi sorgulamalıdır devlet kanun hakkı koruması gerekirken en baştan kadının tarafını tutarak zaten bu cinayetleri teşvik ediyor devlet kadın erkek uyuşmazlıkların adil hüküm vermiş olsa bu cinayetler sıfıra iner kadını tutup erkeği ezerseniz aileleri paramparça edersiniz devlet artık iç hukukta kendine gelmeli
 • Yanıtla

Allah ıslah etsin

Kadina yonelik siddet" ifadesi tabiri iblis isidir! Bu ifade, LGBT destekleyen fonlayan kureselci iblislerin tabiridir. İnsani, "kadin, cocuk, yasli, genç" diye ayiran tasnif eden zihniyet insanin en buyuk dusmanidirlar! Kadina yinelik siddet" tabiriyle kadini ana olmaktan insan olmaktan cikartiyotrlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23