Bakan resmen duyurdu: Artık 'Turkey' yerine...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin tanıtımıyla ilgili önemli değişikliklere gidileceğini açıklayarak artık tanıtımlarda 'Turkey' yerine 'Turkish' kelimesinin kullanılacağını söyledi.

11 Ekim 2018 Perşembe 13:15
Bakan resmen duyurdu: Artık 'Turkey' yerine...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tanıtım politikasında ciddi değişikliklere gidileceğini vurguladı.

Ersoy bundan sonra Türkiye'nin tanıtımlarında 'Turkey' yerine 'Turkish' kelimesinin kullanacağını söyledi.

Klasik yöntemlerin aksine teknolojinin ve yeni iletişim araçlarının ön plana çıkacağını belirten Ersoy, yıl sonuna kadar yeni bir tanıtım sloganı ve yeni bir tanıtım programının hazırlanacağını da ifade etti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 13:15

YORUM YAZ

 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  turkey kanadı yolunmuş kaz demektir bu sebepten. tc devletini 4 devlet kurmuş ve atatürkü başına müdür olarak oturtmuştur. abd (abd eşittir ısrael yani yahudilerin yönetimindedir) , england (halkı yahudidir) , fransa ve ıtaly. 4 devletin sömürgesiydik acaba devam ediyormu. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır. chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ5 ay önce
  YAŞARBİLGİN KISITLI.YORUM YAPMA İSTERSEN. OĞUZKAĞAN IRKI DİYEDE BİRŞEY YOK ONA KALDIYSA.CUNKU BİZ OĞUZ KAĞANDAN NASIL GELDİK.KARISI KİM.ANNESİ KİM.ONLARA BAKMAN LAZIM MADEM ÖYLE.ONLARCA AMCASI YİGENİ VAR.BİRSURU KARIŞIM VAR.O YUZDEN OĞUZ BOYU OĞUZ KAVMİNE MENSUPLARA TÜRK DENİR. O YUZDEN BİZ TÜRKÜZ.VE TÜRK DİYE Bİ IRK VARDIR.SENİN MANTIGINA GÖREHİCBİR IRK YOK DUNYADA. ALMAN DİYE Bİ IRK VARMI.YADA FRANSIZ.YADA İTALYAN.ONLARI Bİ ARAŞTIR BAKALIM NE KADAR KARIŞIM OLMUŞŞ Bİ GÖR.CAHİL CAHİL KONUŞUPTA TÜRK DİYE BİR IRK YOK DEME.İNSAN KENDİNİ NASIL BETİMLERSE ODUR.ARAPLARIN IRKI NEY.KİMDEN GELİYOR.NASIL ARAP IRKI İSMİNİ ALMIŞ Bİ ARAŞTIR.ALLAHIM YA SİNİRLENDİM.BÖYLE CAHİL CAHİL KONUŞMAYN ARTIK.
 • YAŞARYAŞAR5 ay önce
  Sayın OĞUZ KAĞAN, Dünya geneli maalesef ortak dil olarak İNGİLİZCE kullandığı için, Sayın bakan yerinde bir uygulama yapmış. Ayrıca Amerikayı yeniden keşfe gerek yok. Bu şekilde kendini daha iyi tanıta bilirsin. Ayrıca herkesin yanılgısının aksine TÜRK DİYE bir ırk yoktur. Bizler oğuz boylarından gelmiş bir ırkız. Yanı ırkımızın ismi Oğuzdur. TÜRK kelimesi Dürüst, Doğru, Çalışkan ve Güçlü kelimeleri tanımlayan bir kelimedir.
 • sonersoner5 ay önce
  neden TÜRKİYE demiyoruz ki
 • OĞUZ KAĞAN OĞUZ KAĞAN 5 ay önce
  ne lahana ne perhiz. bari : TÜRK olarak diyeydiniz de mantıklı olsaydı
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ5 ay önce
  KARDEŞİM ABD VE İNGİLTEREYLE MASAYA OTURUP TURKEY İDE DEGİŞTİRMENİZ LAZIM. TURKAY TORKİ TURKE GİBİ ÖNERİLERDE BULUNMANIZ LAZIM.ADAMLAR HİNDİ İLE BİZİM ULKENİN İSMİNİ AYNI KULLANIYOR.SEN TURKİSH YAPMIŞSIN PEK FARKETMEZ.İNGİLİZCEDE TÜRKİYENİN KARŞILIGI TURKEY OLMAMALI.BAŞKA KELİME ÖNERMELİSİNİZ.BUNUN İCİN ÇALIŞIN...
 • kemal arslankkkkemal arslankkk5 ay önce
  Saçma.. Britishlerin yurdu Britain, Germanlarınyurdu Germany, Frenchlerin yurdu Francevs . Turkishlerin yurdu da bari sadece TURKIYE yazdır daha mantıklı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019