Seçim 2019 Sayfası

Bakan Murat Kurum ile vatandaş arasında dikkat çeken diyalog

Ankara Mamak’ta bir gecekondu sakini, kentsel dönüşüm taleplerine cevap alamadıklarını söyleyerek, alanda inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a “Biz de insanca yaşamak istiyoruz” dedi. Bakan Kurum ise, “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin ben de görevimi bırakacağım” şeklinde cevap verdi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 17:10
Bakan Murat Kurum ile vatandaş arasında dikkat çeken diyalog

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara Mamak’taki kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. İlk olarak Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve bürokratlarla toplantı yapan Bakan Kurum ardından Mamak Dutluk Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanını gezdi. Burada bir vatandaşla Bakan arasında ilginç bir diyalog yaşandı. 

"İnsanca yaşamak istiyoruz"

Kentsel dönüşüm talebinde bulunan mahalle sakini konuyla ilgili defalarca başvuruda bulunduğunu ancak çözüm alamadığını belirtti. Vatandaş derdini “Bize de yazık biz de vatandaşız. Biz de insanca yaşamak istiyoruz” sözleriyle anlattı.

"Ben de görevimi bırakacağım"

Hürriyet'in haberine göre Bakan Murat Kurum ise, “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin ki ‘sen böyle dedin geldin buraya konuştun ama yine yapmadınız.’ Gel yüzüme karşı söyle ben de görevimi bırakacağım” yanıtını verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 17:10

YORUM YAZ

 • tarıktarık5 ay önce
  neden gene ...  okurları anlamadık ki?
 • tuzcutuzcu5 ay önce
  Ne desin peki? En azından altı ay kazandı....
 • atilla özdüratilla özdür5 ay önce
  KESİNZAMAN VAADİ SİYASETENkESİNZAMAN İSE İNŞAALLAH'SIZLIĞINDAN ÖTÜRÜ SAKAT
 • hasanhasan5 ay önce
  sahibin fisini cekince birakirsin anca gorevini

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019