• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Koca, Umreci tartışmalarına son noktayı koydu!

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ülkemizdeki koronavirüs salgının en etkin kaynağı Umre'den gelenler değil, Avrupa'dan gelenler oldu." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-03 23:05:00 -

 Taha Emre Özdemir   yeniakit.com.tr 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Umreciler kontrol altına alınamadı tartışmalarına değinen Koca, "Ülkemizdeki koronavirüs salgınında en büyük etki oran olarak Avrupa'dan kaynaklandı. Umrecilerin yurtdışından gelenlere oranı sadece iki haftalık zaman diliminde yüzde 16'ydı. Yani Avrupa'dan gelenlerin oranı çok daha yüksek." dedi.

'Travma etkilerini görüşecek bir kurul daha oluşturacağız'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına ilişkin kamuoyundaki bilgi kirliğinin sorulması üzerine ise şu cevabı verdi:

"Önümüzdeki günlerde vaka sayılarının konuşulduğu bir dönemden farklı olarak salgının psikolojik ve sosyolojik yönünün görüşüleceği bir ekip hazırlığı içindeyiz. Bu anlamda yeni süreçte halkımızın üzerinde oluşabilecek travma etkileri gibi olumsuzlukların önüne geçilecek bir ekip kurmuş olmuş olacağız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dev

Peki o Avrupa'dan gelenleri nedenser est bıraktınız. Bu kadar yayılmasına zemin hazirladiniz. Ocokta yurdişina uçuş yasaklansaydi ve Mart ayında yapılan uçuş yasağı Türkiye'ye giriş çıkışlar daha erken kapatilsaydi böyle Olmayacati
 • Yanıtla

fetösavar

teyzenin de bıyıkları olsaydı...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı