• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Azerbaycan tüm dünyaya duyurdu: Silah almaya hazırız

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Rusya'dan silah almaya hazır olduklarını duyurdu.

2019-11-29 22:32:00 -
Azerbaycan tüm dünyaya duyurdu: Silah almaya hazırız

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Bakü yönetiminin Rus silahları almaya hazır olduğunu açıkladı.

Sputnik'e demeç veren Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Azerbaycan'ın Rusya'dan silah almaya hazır olduğu mesajını verdi.

Abdullayeva, "Azerbaycan ile Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ülkeleri arasında yakın askeri-siyasi ve askeri-teknik işbirliği kuruldu. Özellikle de, Rusya ile askeri-teknik alan da dahil çeşitli alanlarda kurulan işbirliğine dikkat çekmek istiyorum" dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 26 Ekim'de Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ve 30 Ekim'de Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile yaptığı görüşmede 2020 yılında ülkelerimiz arasında gerçekleştirilmesi planlanan askeri işbirliği konularını ele aldığını anlatan Abdullayeva, "Gerektiğinde Azerbaycan, Rusya'dan yeni silah alabilir" diye vurguladı.

Ekim başında Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 16. Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısı kapsamında Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile görüşen Aliyev, "Askeri teknik işbirliği aktif olarak gelişiyor. Rus askeri teçhizatın alımıyla ilgili aramızda imzalanan sözleşmelerin, 3 milyonu hayata geçirilmiş olmak üzere 5 milyar dolar maliyetinde olmasına rağmen bugün bu yöndeki çalışmaları sürdürme kararı aldık. Söylediğim gibi bu yöndeki çalışmaları sürdürme niyetindeyiz" demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AYH8N ERG8N8Z EWET

Silahları kimden alacağın önemli değil,kime karşı kullanacağın önemli ki; düşmanlarının hepsi Rusların tarihi müttefiki ve koruması altında. Güvenlik yelpazeni çeşitlendirmek seni ayrıcalıklı konuma getirir.
 • Yanıtla

AYH8N ERG8N8Z EWET

Silahları kimden alacağın önemli değil,kime karşı kullanacağın önemli ki; düşmanlarının hepsi Rusların tarihi müttefiki ve koruması altında. Güvenlik yelpazeni çeşitlendirmek seni ayrıcalıklı konuma getirir. Unutulmaması gerek olan şey: kendi sratejik dengeni,konumuna ve bölgene göre tehlikeye atmayacak şekilde, bekanı iyi korumak, korumandır. Gerçek dostun, samimiyetinin gereğidir, o da tarihten buyana Türkiyedir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı