• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Azerbaycan nereleri kurtardı? Azerbaycan son dakika haberleri

Azerbaycan nereleri geri aldı? Azerbaycan, Ermenistan ordusunu yerle bir etmeye devam ediyor. Ermenistan’ın sivillere yönelik kalleş saldırısı sonrası 27 Eylül’de karşı atağa geçen can Azerbaycan, işgalci Ermenistan'dan topraklarını tek tek geri almaya başladı. Azerbaycan karşısında can çekişen Ermenistan ordusu sivilleri hedef alırken, Azerbaycan ise işgal altındaki topraklarını kurtarırken adım adım Karabağ’a ilerliyor. Peki Azerbaycan nereleri kurtardı? Azerbaycan son dakika haberleri.

Yeniakit Publisher
2020-10-16 09:16:00 - 2020-11-08 14:38:14

Azerbaycan nereleri geri aldı son dakika. İşgalci Ermenistan, sırtını dayadığı ülkelerin gazına gelerek Azerbaycan yerleşim yerlerine alçak saldırı düzenlemişti. Bu kalleş saldırı çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. Kahraman Azerbaycan ordusu da, işgalci Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerine ateş açmasından sonra 27 Eylül'de karşı saldırıya geçmişti. Azerbaycan ordusunun kahramanlıkları karşısında neye uğradığını şaşıran işgalci Ermenistan ordusu, Azerbaycan ordusunun karşısına çıkmaya cesaret edemediği için sivil yerleşim birimlerine top ve füzelerle saldırılar düzenledi.

İHA ve SİHA’lar, işgalci Ermenistan mevzilerine darma dağan etmeye başlamasıyla birlikte Ermenistan, sırtını sıvazladığı ülkelerden yardım dilenmeye başladı. Azerbaycan’ın kahramanlıkları karşısında işgal ettiği Azerbaycan topraklarından topuklayarak kaçan Ermenistan, Putin’i devreye sokarak ateşkes istemek zorunda kaldı. Putin’in daveti üzerine Moskova’da 72 saatliğine ateşkes yapıldı. Ancak kalleş Ermenistan yine kalleşliğini sergiledi ve ateşkes anlaşmasının üzerinden saatler geçmeden Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri olan Gence’ye alçak saldırı düzenledi ve bu saldırıda hedef yine sivillerdi. Bunun üzerine Azerbaycan ordusu, Ermenistan mevzilerini yeniden imha etmeye devam etti.

Azerbaycan'ın kurtardığı yerler

Azerbaycan nereleri geri aldı. Ermenistan birlikleri, Azerbaycan ordusunun operasyonları neticesinde cephe hattında farklı yönlere çekilmeye devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, 14 Ekim’i 15 Ekim’e bağlayan gece saatlerinde Ağdere, Ağdam, Fizuli, Hadrut ve Cebrayıl yönünde cephe hattındaki gergin durumun sürdüğü bildirildi.

Ermenistan nereden çekildi?

Açıklamada gece boyunca Ermenistan güçlerinin Azerbaycan ordusunun mevzilerine çeşitli yönlerinde saldırdığı ve Azerbaycan birliklerince karşılık verilmesi ile Ermenistan tarafının kayıplar vererek geri çekildiği kaydedildi.

Ayrıca, Azerbaycan ordusunun yürüttüğü operasyonlar sonucunda cephenin farklı yönlerinde Ermenistan’a ait iki T-72 tankı, bir Tor-M2KM uçaksavar füze sistemi, dört BM-21 "Grad" çok namlulu roketatar, bir D-20, bir D-30, iki D-1 obüs, birkaç İHA ve askerî araçların imha edildiği vurgulandı. 

Azerbaycan nereleri geri aldı?

Azerbaycan nereleri kurtardı? Azerbaycan'ın kurtardığı köyler merak ediliyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun 6 köyü daha kurtardığını açıkladı. Aliyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kahraman Azerbaycan ordusu Fuzuli ilinin Arış, Cebrail ilinin Doşulu, Hocavend ilinin Edişe, Düdükçü, Edilli, Çiraguz köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan'dır." ifadelerini kullandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, yaptığı açıklamada ise Hocavend bölgesinin Hırmançık, Ağbulak ve Ahullu köyleri işgalden kurtarıldığının müjdesini verdi.

Azerbaycan ordusunun Cebrail bölgesinde 13 köyü Ermenistan işgalinden kurtardığı bildirildi. Cebrail ilinin Soltanlı, Emirvarlı, Maşanlı, Hasanlı, Alikeyhanlı, Kumlak, Hacılı, Göyerçinveyselli, Niyazgullar, Keçel Memmedli, Şahvelli, Hacı İsmayıllı ve İsaklı köyleri.  Aliyev son yaptığı paylaşımda yeni yerlerin işgal altındaki toprakların Ermenilerden azad edildiğinin müjdesini verdi. Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan yerler, Zengilan, Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı'da 13 köy daha işgalden kurtarıldı.

Karabağ'ın kalbi Şuşa işgalden kurtarıldı

Azerbaycan ordusu, Karabağ'ın en kritik şehirlerinden biri olan Şuşa'yı işgal altından kurtardı.

Karabağ haritası son durum

Karabağ’da nereler kurtarıldı? Azerbaycan nereleri geri aldı harita. 

Azerbaycan ordusunun, işgal altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı karşı saldırıda, 2 bin 300 Ermenistan askerinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meşe

DEGERLİ AZERBEYCANLI KARDEŞLERİM KIŞ GELİYOR , BİRAN ÖNCE KARABAGI TAMAMEN KUŞATIN , KALAN BEŞ BÜYÜK ŞEHİRLERİN BİR BİRLERİ İLE BAGLAANTI YOLALARINI KONTROLALTINA ALIN , KESİNLİKLE HER NE OLURSA OLSUN ATEŞKES YAPMAYIN , KARABAG TAMAMEN ERMENİ İŞGALİNDEN KURTULANAKADAR, ŞAVAŞ TAZMİNATI ALIN , OTUZ YILLIK İŞGAL İÇİNDE TAZMİNAT ALIN , ERMENİSTANIN SİFİL YERLEŞİM YERLERİNE VERMİŞ OLDUGU ZARARIN TAMAMINI ALIN , ŞEHİT OLAN KARDELERİMİZE DE TAZMİNAT ALIN , ALLAHIN İZNİ İLE ZAFER YAKINDIR ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞAALLAH ,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23