• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den dış güçler açıklaması

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Aziz kardeşim Recep Tayyip Erdoğan savaşın ilk saatlerinden verdiği destek bizi cesaretlendirdi ve dış güçlerin bu savaştan uzak durmasını sağladı.” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-04-11 04:13:00 -
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den dış güçler açıklaması

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral’ı kabul etti. Karabağ’ın işgalden kurtarılmasında Türkiye’nin oynadığı rolden övgüyle bahsetti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev,Türkiye ve Azerbaycan’ın hiç olmadığı kadar iyi ve yakın ilişkiler içerisinde bulunduğunu söyledi.

“Erdoğan'ın desteği dış güçleri savaştan uzak tuttu”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumunun onları cesaretlendirdiğini söyledi:

“Kırk dört gün devam eden İkinci Karabağ Savaşı’nda Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destek her zaman bizim hafızamızda olacaktır, kalbimizde yaşayacaktır. Aziz kardeşim Recep Tayyip Erdoğan savaşın ilk saatlerinden verdiği destek bizi cesaretlendirdi ve dış güçlerin bu savaştan uzak durmasını sağladı.”

Her zamankinden daha yakınız

Azerbaycan Cumhurbaşkanı iki ülkenin hiç olmadığı kadar iyi ve yakın ilişkiler içerisinde olduğunu vurguladı. Aliyev, iki ülke arasındaki pasaportsuz seyahatin ilişkilerin derinliğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral'a hizmetleri ve iki ülke ilişkilerin katkıları dolayısıyla "Dostluk Nişanı" takdim etti. Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral önümüzdeki hafta itibarıyla görevi Doç. Dr. Cahit Bağcı’ya devredecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeriat+Hilafet

Bu dış güçler demek ki sadece bizde değil, her yerde var ama en çoğu tabii ki bizde.
 • Yanıtla

Deniz

Bakın reis sayesinde Libya'da karabag da Suriye'de Afrika'da bir çok sahada Türkiye aktif rol oynuyor yahu Kıbrıs'ta kapalı marasi kim açtı tabiki de reis işte bidenci tiplerde bunu görüyor küresel güç olan Türkiye yi eski haline getirmek için uğraşıyorlar. Halk görüyor artık reisin vatan millet sevdalısı olduğunu sonuna kadar Cumhur ittifakı
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23