• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ayasofya kararı sonrası Dünya Kiliseler Konseyinden skandal Erdoğan açıklaması: Taahhüdünü bozdunuz

Dünya Kiliseler Konseyi, Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılmasına ilişkin skandal bir açıklama yaptı. Açıklamada "İnsanlığın ortak mirası olarak koruduğunuz taahhüdünü bozdunuz. Karşılıklı anlayışı, saygıyı, diyaloğu ve işbirliğini teşvik etmek, eski düşmanlık ve bölünmelerden kaçınmak için acilen kararınızı yeniden düşünmeye ve tersine çevirmeye çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Yeniakit Publisher
2020-07-11 17:16:00 -
Ayasofya kararı sonrası Dünya Kiliseler Konseyinden skandal Erdoğan açıklaması: Taahhüdünü bozdunuz

Dünya Kiliseler Konseyi, Ayasofya'nın camiye çevrilmesinden üzüntü ve endişe duyulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a atıfla kaleme alınan mektupta, karardan geri dönülmesi çağrısı yapıldı.

Konseyin geçici başkanı Prof. Dr. Ioan Sauca tarafından yazılan mektupta, "Sayın Başkan, modern Türkiye'nin laik bir devlet olarak kimliğini defalarca teyit ettiniz. Ancak dün, 1934'ten beri bu tarihi eseri insanlığın ortak mirası olarak koruduğunuz taahhüdünü bozdunuz. Karşılıklı anlayışı, saygıyı, diyaloğu ve işbirliğini teşvik etmek, eski düşmanlık ve bölünmelerden kaçınmak için acilen kararınızı yeniden düşünmeye ve tersine çevirmeye çağırıyoruz" denildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

oflu baba

OLDU BASKA BIR EMRINIZ CHP AHIR YAPALIM DIYOR SIZ KILISE YAPALIM DIYORSUNUZ HANGINIZI DILEYELIM BIZ EN IYISI EN DORU KARARI VEREN R.T.ERDOGAN BEYI DINLIYORUZ VE HAYALIMIZI GERCEKLESTIRIP ALLAHIMIZA SECDE EDIP NAMAZ KILIYORUZ SIZEDE GECMIS OLSUN
 • Yanıtla

EFE

KİLİSELER BİRLİĞİ OTURSUN ÖNCE KİLİSELERİNE CEMAAT BULSUN. SİZİN ZIRVALARINIZ YÜZÜNDEN ATEİST, DİNSİZ OLAN VATANDAŞLARINIZI ÖNCE BİR KURTARIN AHMAKLAR SÜRÜSÜ.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı