• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Atatürkçü dernekten Kemalistleri ters köşe yapan açıklama! 'Biz sadece Allah'a secde ederiz'

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkan Yardımcısı Nasuh Mahruki, son günlerde gündeme gelen Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafına secde skandalına ilişkin, "Biz Atatürk'e secde etmeyiz. Edeceksek Allah'a secde ederiz" dedi.

2019-11-21 23:30:00 -
Atatürkçü dernekten Kemalistleri ters köşe yapan açıklama! 'Biz sadece Allah'a secde ederiz'

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkan Yardımcısı Nasuh Mahruki, bazı okullarda Mustafa Kemal'e secde edildiğine ilişkin görüntülere tepki gösterdi.

Nasuh Mahruki, Beyaz Tv'de katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamada, yaşananları savunanlara sert çıkarak bunun bir kepazelik olduğunu söyledi.

Mahruki, olayın üzerine gidilmesi konusunda harekete geçtiklerini belirterek "Türkiye'de sayısız okul var. Sadece 3 veya 4 tanesinde böyle bir kepazelikle karşılaştık. Bunu yapan öğretmenlerin hangi amaçla bunu yaptıklarını bilmiyorum. Bu araştırılmalı, bu insanlar ortadaki provokasyona hizmet ediyor olabilir. Bu kötü niyettir. Atatürk Düşünce Derneği zaten olayın üzerine gidilmesi konusunda çağrı yaptı. Atatürk'e secde etmek kesinlikle yoktur. Biz Atatürk'e secde etmeyiz. Edeceksek Allah'a secde ederiz" dedi.

Melih Gökçek teşekkür etti

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Burada amaç, birileri tapınma olayına sahip çıkacak, birileri karşı çıkacak ve toplum kutuplaşacak. Bugün Atatürkçü Düşünce Derneği Bşk. Yrd. Nasuh Mahruki Beyaz TV’de “Biz atatürk’ü kurtarıcımız kabul ederiz, ama sadece Allah’a secde ederiz” diyerek oyun bozdu. Mahruki’ye teşekkür” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

Bir de anlamadığım bir şey var. Şimdi Kemalistler farklı Atatürkçüler farklı mı? Mustafa Kemal Atatürk bir insan. Senin gibi benim gibi onun gibi...
 • Yanıtla

Hayret 

Garip durumlar.?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23