• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Atatürk Havalimanı'ndaki hastane ne zaman bitecek?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul'da iki adet biner yataklı hastane inşa ediliyor. Pek çok kişi "Atatürk Havalimanı'ndaki hastane ne zaman açılacak?” , “Koronavirüs hastaneleri ne zaman açılacak?” sorularının cevaplarını araştırıyor. Peki, Atatürk Havalimanı'ndaki hastane ne zaman bitecek?

Yeniakit Publisher
2020-04-13 14:19:00 -
Atatürk Havalimanı'ndaki hastane ne zaman bitecek?

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 11 Mart’ta tespit edildi. Vaka sayımız 50 bini aştı. Koronavirüs vakalarının en yoğun görüldüğü şehir ise İstanbul. Bu nedenle İstanbul’da iki hastane inşa ediliyor. Peki, Atatürk Havalimanı'ndaki hastane ne zaman bitecek?

Atatürk Havalimanı'ndaki hastane ne zaman bitecek?

Atatürk Havalimanı yerleşkesinde yapımı devam eden hastanenin inşaat alanında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Nisan'da yapılacağını duyurduğu Atatürk Havalimanı yerleşkesindeki 1000 yataklı hastanenin inşaatı çalışmaları devam ediyor.

Atatürk Havalimanı yerleşkesinde geniş bir alanda oluşturulan inşaat sahasında iş makineleri ve hafriyat kamyonları ile hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Hafriyat kamyonlarının giriş çıkış hareketliliğinin arttığı inşaat alanında çok sayıda işçi de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Nisan'da Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de iki hastane oluşturulacağını duyurmuştu.

Atatürk Havalimanı alanında oluşturulacak bin yataklı hastanenin 45 günde içinde bitirilmesi planlanıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mustafademir

neden hazır olan binaya değil de iki pisti birden kırıp boş araziye yapıldı muhalefette çok söylüyor bunu ve bana da mantıklı geldi? boş ve kullanılmayan bina varken pistler çöpe atıldı yok ettiler diyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı