• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Aşı olmayanlara ekmek verilmeyeceği' iddiasına açıklama! Fırıncılar Federasyonu'ndan cevap geldi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "yeni tip koronavirüs aşısı olmayanlara ekmek verilmemesi" gibi bir uygulamalarının söz konusu olmadığını bildirdi.

Yeniakit Publisher
2021-08-02 16:50:00 -
'Aşı olmayanlara ekmek verilmeyeceği' iddiasına açıklama! Fırıncılar Federasyonu'ndan cevap geldi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayanlara ekmek verilmemesi" gibi bir uygulamalarının söz konusu olmadığını duyurdu.

Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan ve kesinlikle Türkiye Fırıncılar Federasyonunun görüşlerini yansıtmayan haberlerin kamuoyunda tartışılıyor olmasının camialarını son derece üzdüğünü belirtti.

"Aşı olmayanları fırınlarımıza sokmayacağız, ekmek vermeyeceğiz" türü haberlere neden olacak açıklamaların son derece sorumsuzca yapıldığını ifade eden Balcı, şunları söyledi:

"Bizler, salgın sürecinde vatandaşlarımızın ekmeksiz kalmaması için gecesini gündüzüne katan fırıncı esnafı olarak dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da Sağlık ve Ticaret bakanlıklarımız ile ilgili paydaşlarımızla koordineli şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Kamuoyuna yapacağımız açıklamalar, tamamen ilgili bakanlıklarımızla gerçekleştireceğimiz görüşmelerin neticesi olarak sizlerle paylaşılacaktır. Şu an için 'aşı olmayanlara ekmek verilmeyecek' türü bir uygulama söz konusu değildir. Kamuoyumuzun, bu hassas süreçte ilgili kurumların yapacağı açıklamalar dışındaki beyanatlara prim vermemesini hassasiyetle rica ediyorum."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fırsat bulsa bu iblislerin hizmetkarları halkı bölmek için çabalarını eksik etmezler,p

Ortaya çıkan bu lafları tartışmak bile büyük seviyesizlik ...
 • Yanıtla

Nihal

Baskı ve zorbalıkla Kendilerine yaparlar unutmayız alternatifleri hemen bulunur temel gıda maddelerinde bu tür zorbalığa girmemeleri kendileri içinde toplum içinde hayırlıdır çünkü böyle şeylerin sonu gelmez ayrımcılık bölücülük kin ve nefreti besler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23