• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arkasından Çin çıktı! Aile ile tesettürü yozlaştıran ve ahlaksızlığı teşvik eden fenomen tutuklandı!

Çin'in fonladığı TikTok fenomeni Hanin Hussam tutuklandı. Genç kızları bu suça teşvik etmek ve onların ekonomik zayıflıklarından faydalanarak maddi çıkarlar elde etmek için kullanmakla suçlanan Hanin Hussam'ın Çin'den aldığı para karşılığında ahlaksız paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. Mısır mahkemelerince tutuklanan Hanin'in okuduğu üniversiteden de kovulacağı öne sürüldü.

Yeniakit Publisher
2020-05-06 22:14:00 - 2020-05-06 22:18:28
Arkasından Çin çıktı! Aile ile tesettürü yozlaştıran ve ahlaksızlığı teşvik eden fenomen tutuklandı!

Çin'den aldığı para karşılığında aileyi ve tesettürü yozlaştıran paylaşımlarda bulunan TikTok fenomeni Hanin Hussam tutuklandı. Hanin’in tutuklanmasına sebep olan olaylar, iki yıl önce bir internet uygulamasının sahibi olan Çinli bir şirketle sözleşme yapmasıyla başladı. Şirket, Hanin'e 20 video karşılığında ayda 400 dolar vermeyi teklif etti.

Takipçilerinin çoğu çocuk ve gençler

Videolar çok izlenince ve takipçi sayısı artınca, Hanin şirket ile yeni bir anlaşma daha yaptı. Hanin'in takipçilerinin çoğunluğunu çocuklar ve gençler oluşturuyordu. Hanin'in aldığı ücret, takipçi sayısıyla birlikte arttı. İnternetteki etkileşimi artan genç fenomen Çin’deki şirket yetkilileri ve Mısır’daki bir dizi insanla ‘profesyonel' ilişkileri de güçlendi.

Neden fonlandığını açık açık itiraf etti

Tiktok’ta milyonlarca takipçiye ulaşan Hussam çalışma koşullarını ve iş tekliflerini hakkında, “Ajansımda en çok itibara önem veriliyor. Tek ihtiyacınız olan; iyi bir aydınlatma, iyi bir atmosfer ve iyi bir görünüm. Hayatınızın kapılarını açacaksınız ki insanlar girip sizi iyi, güzel ve saygılı bir şekilde tanımaya başlasın. Her talebin 36 dolardan 2 bin, 3 bin, 4 bin dolara kadar değişen bir karşılığı vardır” dedi.

Aile ilke ve değerlerine saldırmak, genç kızları ahlaksızlığa itmekle suçlanıyor

Başsavcı Hammade es-Savi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şüphelinin toplumda aile ilkelerine ve değerlerine saldırmak, uluslararası internet ağındaki sosyal medya uygulamaları yoluyla özel siteler ve hesaplar kurmak, yönetmek, kullanmanın yanısıra genç kızları bu suça teşvik etmek ve onların ekonomik zayıflıklarından faydalanarak maddi çıkarlar elde etmek için kullanmakla suçlanacağını açıkladı.

Hussam okuldan da atılabilir

Resmi bir açıklamada bulunan Kahire Üniversitesi, Hussam’ı ‘halkın ahlakını bozan, üniversitenin değerleri ve gelenekleri ile uyumlu olmayan davranışlar sergilediği için' hukuki işler bölümüne yönlendirildiğini duyurdu. Kahire Üniversitesi Rektörü Muhammed Osman el-Hişt yaptığı açıklamada, Hussam'ın okuldan atılabileceğini belirtti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Süleyman Sırrı Dinçer

............. emperyalistler Aile kurumunu ,Yüce İslam'ı yozlaştırmak ve bitirmek için her yolu deniyor.szin bir hesabınız planının varsa Hz.Allah(cc) da bir planı var elbet.
 • Yanıtla

Aslan akbey

Misir ey mısır. Sana helal olsun. Darısı demokrasisi çok ilerleyen! ülkemin basina.. kendinizi feminizm belasindan kurtarin. O belayi ulkenize sokmayin. Birakin duble yollariniz modern sehir ve hastaneriniz olmasın. Ama ailenizi ayakta tutun. Türkiyenin hali perişan. Ve artık kimse namus diye bisey den bahsedemiyor. Gençlerin de bu hic umrunda değil. Namaz kılan liderlerimiz var ama hiçbiri ahlaksızlığı önlemeyi düşünmüyor Istanbul sözleşmesi ortada. Biz fatih sultan mehmete ihanet edip bu güzel beldenin adını lekeledik
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23