THY - Nevşehir

Apple'a büyük şok! Savcılık harekete geçti...

Paris savcılığı, eski model telefonları bir program yardımıyla "bilerek yavaşlattığı iddiaları" üzerine teknoloji devi Apple hakkında soruşturma başlattı

09 Ocak 2018 Salı 07:35
Apple'a büyük şok! Savcılık harekete geçti...

Paris savcılığı, şikayetler üzerine teknoloji devi Apple hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Paris savcılığından yapılan açıklamada, iPhone marka telefonların eski modellerinin "kasıtlı olarak yavaşlatılması" olarak kamuoyunun gündemine gelen iddialar sonrası bir tüketici derneğinin şikayette bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, 27 Aralık 2017'de yapılan başvurunun incelenerek, Amerikan teknoloji devi Apple hakkında "hilekarlık" da dahil bir dizi iddia hakkında soruşturma açıldığı kaydedildi.

Apple, eski model telefonlarının kasıtlı olarak yavaşlatıldığı iddialarının ortaya atılması sonrası önce bunu itiraf etmiş, daha sonra da bir özür yazısı yayımlayarak batarya değişim ücretlerinde büyük indirime gidileceğini  açıklamıştı.

Apple hakkında aynı nedenle başka ülkelerde de şikayette bulunulmuş ve tazminat davaları açılmıştı.

Haber Tarihi: 09 Ocak 2018 Salı 07:35

YORUM YAZ

  • hüs coşhüs coş6 ay önce
    amerikanın dünyayı sömürmek için yaptığı her kirli iş hakkı. halkbank a amborgo uygulayan amerikaya karşı iyi bir fırsat. bu ürünün ülkedeki satışı yasaklanmalı amborgo uygulanmalı. haydi bakalım duyarlı vatandaşlar boykotlarımız bir işe yarasın. meydanlarda amerikaya karşı bagırdık. mallarını kapıştık. acaba kaç kişi boykot yapacak
  • AbdoAbdo6 ay önce
    Çok büyük ceza verilmelidir ki diğerlerine ibret olsun. İnsan soymak nedir anlasınlar

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü