• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Antalya'da iftarını yapan aşısını oldu

Antalya Kepez Devlet Hastanesi'nde iftar sonrası için randevu alan 217 kişi koronavirüs aşısı oldu. İftar sonrası aşı olmayı tercih eden vatandaşlar böyle içlerinin daha rahat ettiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-04-14 00:06:00 -
Antalya'da iftarını yapan aşısını oldu

Türkiye'de koronavirüse karşı aşılama programı ocak ayından bu yana devam ediyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hastanelerde iftar sonrasında da aşılama işlemlerine başlandı.

Diyanet: Aşı orucu bozmaz

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun aşı olmanın orucu bozmayacağı yönündeki açıklamasına rağmen oruç tutan yüzlerce kişi, aşı olmak için iftar sonrasında hastanelere gidiyor.

217 kişi aşı oldu

32 aşı odasıyla her gün 1000’in üzerinde kişiye Sinovac ve Biontech aşılarının uygulandığı Kepez Devlet Hastanesi’nde iftar sonrasında saat 22.45’e kadar aşılama işlemi devam ediyor. Oruçlarını açan veya işlerinden yeni çıkan vatandaşlar akşam saatlerine aldıkları randevularına gelerek aşı oluyor. Ramazan ayının ilk iftarı sonrasında randevu alan 217 kişi, koronavirüs aşısı olmak için hastaneye geldi.

"İyi olacağını düşündüğüm için bu saati seçtim"

Turizm sektöründe çalışan ve bu nedenle aşıda öncelikli olan Metin Eren, “Orucumu açtıktan sonra gelmek için bu saati tercih ettim. Daha uygun olacağını düşündüğüm için geldim. Turizm sektöründe çalıştığım için bu sıralarda işlerimiz yoğun, hem işimi aksatmadım hem ibadetimi yaptım. Orucu bozmayacağı yönünde açıklama yapıldı ama yine de orucumu açtıktan sonra daha iyi olacağını düşündüğüm için bu saati seçtim” dedi.

"Oruçluydum, orucumu açtım öyle aşı olmaya geldim"

Kronik rahatsızlığı nedeniyle aşıda öncelikli olan ve iftar sonrasında aşı olmaya gelen Saniye Duran, “Oruçluydum, orucumu açtım öyle aşı olmaya geldim. Orucumun bozulmasından şüphe duydum o nedenle emin olmak için iftarımı yapıp öyle geldim” diye konuştu.

"İftar sonrasında gelmeyi tercih ettiler"

Kepez Devlet Hastanesi Aşılama Birim Alan Sorumlusu Doktor Gülnur Kocabıyık, “Randevularını alan hastalarımızı, 32 aşı odamızda aşılamaya devam ediyoruz. Hem Sinovac hem de Biontech aşıları için randevularımız var. Saatlik randevularımızı oluşturup planlı bir şekilde yürütüyoruz. Burada kalabalık oluşmasını istemiyoruz. Gündüz saatinden bu yana aşılamamız devam ediyor. Oruç tutan bazı hastalarımız da iftar sonrasında gelmeyi tercih etti. Hem gece, hem gündüz görevimizin başındayız” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ccc

Aşı konusunda yararli çalışmalar devam ediyor.Allah razi olsun.
 • Yanıtla

Hadi Ordan

Futbolcular aşı olmadan, kimin haddine ki iftardan sonra aşı olacak
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23