• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ankara kulislerini sallayan çıkış! Mesut Yılmaz’ın Bülent Ecevit ile ilgili FETÖ sözleri gün yüzüne çıktı

Eski Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral 1998 yılında dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz’a FETÖ'yü soruşturmak istediğini söylediğini ama Yılmaz’ın ‘Sakın ha! Bu konuyla alakalı bir çalışma yaptığını Sayın Ecevit duyarsa hükümeti yıkar. Çünkü Ecevit’in bunlara dönük önemli bir beklentisi ve sempatisi var” dediğini aktardı.

Yeniakit Publisher
2020-07-13 14:16:00 - 2020-07-13 14:19:21
Ankara kulislerini sallayan çıkış! Mesut Yılmaz’ın Bülent Ecevit ile ilgili FETÖ sözleri gün yüzüne çıktı

Eski Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral, 1998 yılında dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz ile FETÖ üzerine gerçekleşen bir konuşmasını anlattı. Mesut Yılmaz'a FETÖ'yü soruşturmak istediğini söylediğini ama Yılmaz'ın 'Sakın ha! Bu konuyla alakalı bir çalışma yaptığını Sayın Ecevit duyarsa hükümeti yıkar. Çünkü Ecevit'in bunlara dönük önemli bir beklentisi ve sempatisi var" dediğini aktardı.

"Sakın ha! Ecevit hükümeti yıkar"

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili hazırlanan TRT'nin "Zehirli Salkım" isimli FETÖ belgeselinde yeralan röportaja göre; İstanbul'dan getirilen ve askeri orjinli, uzatmalı başçavuş bir arkadaşın ifadesi esnasında tesadüfen Fetullah Gülen'in İstanbul'daki bir mafya babasıyla iltisaklı olduğu ve para alışverişinde bulunduğu şeklinde bir paragraflık bir beyanının geçtiğini ifade eden Saral, "Bu ifade medyaya sızınca Emniyet Teşkilatı içerisindeki cemaatin kadroları, 'Vay Hocaefendi ismi niye bu ifadeye girdi' gerekçesiyle aleyhimize bir kampanyanın içerisine girdiklerini fark ettik" diye konuştu.

Rahatsız olduğu konuyu Başbakan Mesut Yılmaz'a açtığını anlatan Saral şunları söyledi: "Dedim Sayın Başbakanım bu cemaat (FETÖ) aleyhimizde müthiş bir kampanyanın içerisine girdi. Müsaade ederseniz bunun sebebi hikmetinin ne olduğunu anlamak ve bunların faaliyetleri hakkında devleti de bilgilendirmek istiyorum. Mesut Bey, bir duraklama geçirdi. 'Sakın ha!' ile başlayan bir cümle ile niyetini bana ifade etti. Dediler ki, 'Bu konuyla alakalı bir çalışma yaptığını Sayın Ecevit duyarsa hükümeti yıkar. Çünkü Ecevit'in bu cemaata dönük önemli bir beklentisi ve sempatisi var."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar-1.

hain fetöden beklentisi olanlar,onun cemaatının oyunu alanlar,o haine her istediğini verenlerdir.
 • Yanıtla

vedat uşaklıgil ataseven

ECEVİT GİBİ İSLAM DÜŞMANI BİR SAHSİYETİN FETO AŞKI , OLSA OLSA MASON KARDESLİĞİNDEN GELİR...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı