Anca heykel dikin... Mansur Yavaş maaşları ödeyemez oldu!

Sürekli israf edebiyatı yapan CHP’liler, 31 Mart’ta göreve gelir gelmez heykel dikmeye başladı. Bunlardan birisi olan Mansur Yavaş da, sürekli heykel haberleriyle gündeme geliyor. Yavaş heykellere para harcarken, belediye işçilerinin bayram ikramiyesini bile ödeyemiyor. Yavaş, ikramiyelerin belediye şirketleri tarafından ödenmesini istiyor.

11 Temmuz 2019 Perşembe 13:53
Anca heykel dikin... Mansur Yavaş maaşları ödeyemez oldu!

 yeniakit.com.tr 31 Mart ve 23 Haziran’da göreve gelen CHP’li belediye başkanları, ilk iş olarak heykellere koştu. Yönettikleri şehir veya ilçenin tek ihtiyacı heykelmiş gibi koşa koşa heykel diken veya parlatan CHP’li başkanlar, belediye çalışanlarının maaşını bile ödeyemez oldu.

İlk icraat: Heykel!..

Yıllardır heykelden başka bir şey yapamayan, buna rağmen Mustafa Kemal’in adını kullanarak oy alabilen CHP, 2019 yerel seçimlerinin ardından ele geçirdiği beldelerde yine heykel dikmeye başladı. Başta Kartal, Esenyurt, İstanbul Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere birçok CHP’li belediye mazbatayı alır almaz heykel dikti, var olan heykelleri parlattı.

CHP Ankara’da icraata hızlı başladı: İlk heykeli törenle diktiler! "Kentlilerin heykele ihtiyacı var"mış

Heykele para harcayan CHP maaş ödeyemiyor!

CHP’liler heykellere para ayırsa da, belediye çalışanlarının maaşını ödemekte bile zorlanıyor!.. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Enkaz devraldık, para yok” diyerek vaatlerini gerçekleştirmeyeceğinin sinyalini vermesinin ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da işçilerin maaşı konusunda yan çizmeye başladı.

“Şirketler ödesin”

Ankara'da Temmuz ayı belediye meclis toplantısında, Cumhur İttifakı meclis üyeleri yine işçilerin hak ettiği bayram ikramiyelerinin ödenmesini talep etti. MHP Meclis Üyesi Rüştü Biçer, Yavaş'ın geçmiş meclis toplantılarında şirketlerin zarar ettiği yönünde açıklamalarda bulunduğunu anımsatarak, “Zarar eden şirketlerdeki yönetim kurulu üyelerinin seçilmiş meclis üyelerinden fazla huzur hakkı alması doğru değildir. Ayrıca geçen ayki meclis toplantımızda ekonomik nedenlerden dolayı belediye şirketlerinde çalışanlara bayram ikramiyelerinin verilmediğini söylediniz. Bu şartlar altında şirket yöneticilerinin huzur hakkı almalarının doğru olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

Başkan Yavaş ise bayramlarda işçilere ödenmesi gereken ikramiyelerin şirket yöneticileri tarafından ödenmesi gerektiğini söyledi. Yavaş, “İkramiyeleri kim ödeyecek arkadaşlar, şirket yöneticileri ödeyecek. Şirket yöneticileri niye ikramiyeleri neden ödemiyor? Ödesinler. Şirket yönetimi ile ilgili açtığımız davalarda şirket yöneticileri hakkında şirketi zarara uğratanları mahkemeye vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 13:53

YORUM YAZ

 • ÖmerÖmer9 gün önce
  Ödeyemez tabii, eski efsane(!) belediye başkanınız a..na k..ydu belediyenin. (Sn. Doç. Dr. Mustafa Tuna değil tabii ki, öbürü :), twitter kahramanı, görevden alınmış olan yani... )
 • Ali AydınlıAli Aydınlı9 gün önce
  Allahı olmayanlar, bir adamın elini kolunu bağlayıp sonra bak hareket edemiyor diye eleştirisinden farkı yok. ey zalimler halka zulum neyin nesi.
 • SinaritSinarit10 gün önce
  Ya bunlar boş insanlar
 • ColomboColombo10 gün önce
  Bismillah adam yeni geldi. icraatlarını görmeden konuşmak haksızlıktır. Bir kere,haber yapmak,tarafsızlık gerektirir. Sizin gibi yancı gazeteler,adam mazbatayı almadan kötülemeye başladınız. Bende eski bir akpli olarak,akp yı ve sizi kınıyorum. 23 haziran bizlere gerçek demokrasiyi gösterdi. Hal ve tavırın aynı devam edemeyeceği mesajı verdi. Bu demektir ki,halka ısrar etmeyeceksin.
 • Ali keskin Ali keskin 10 gün önce
  Ankarani dinazorlarini hic sorguladinmi akit
 • İbrahim alİbrahim al10 gün önce
  Metehan kardeşim doğru söylemiş Ankara lilar beter olun işçiler i de çıkarsın maaş da vermesin iyi olur ipin ucu inşaallah tüm Ankaralı lara değer de anyayı konyayı bilirler
 • Güler ErdoğanGüler Erdoğan10 gün önce
  Güler Erdoğan, CHP demek zulüm demektir,bunlar çözüm üretmek yerine, bahane üretirler, yapılan hizmetleride mahvederler.
 • İsmail İsmail 10 gün önce
  Bunlar eskiden de böyleydi. Yaptıkları yanlışı başkalarının üstüne atarlar. Sadece yandaşlarını doyurur. Gerisi ölse umurunda olmaz. Şimdi ak parti ye ders vermek isteyenler. 5 yıl çeksinler çileyide görsünler gününü.
 • ChpChp10 gün önce
  Mansur iktidara geleli ne kadar oldu amk anka parka milyarları gömenbelediyeninkamerasını bileevine GÖTÜRMELERİ yazsana İFRİT.
 • Atom karıncaAtom karınca10 gün önce
  En azından tarikatlara hacılara hocalara bankamatikçilere yedirmiyo ne zaman vazgeççeksiniz yalan haber yapmaktan ben belediye çalışanı olarak maaşımı aksatmadan alıyorum tarikatçılaru bankamatikçilere bilemem tabi
 • AhmetAhmet10 gün önce
  Seçimlerden önce belediyelere kaç personel.alinmisaciklayin
 • Metin ergMetin erg10 gün önce
  Muhalefet yapacağız diye ne bok yiyeceğinizi şaşırdınız, sizin belediyeler in heykellere verdiği milyonlara ne demeli. bırakın çalışsın adam . Hayatınız yalan
 • mülayimmülayim10 gün önce
  su faturaları üçte birine düştü okuma bedeli diye her ay her evden beşer lira alınıyordu onu kaldırdı mansur başkan, asfalt paralarını kaldırdı eksiden belediye halka yüktü artık en azından yük olmuyor. ben ne yapayım beş tane kapıyı ankaparkı kedi heykelini. melihin kedi heykellerine hiç lafınız yok
 • Yusuf canYusuf can10 gün önce
  CHP nin Budizm adlı canlandi her yer heykellerle donatacaklar başka bildikleri necat ülkeyi mahvedecrkler bu Lara oyveten alnı secdeli müslümanlar hesabinizi öbür tarafta en bilmiyordum diyeceksiniz ama kurtuluş yok
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU10 gün önce
  HEYKEL,SLOGAN,PANKART,KAOS,ALKOL PARTİLERİ,LBGT ŞOV.SAY NESAYARSAN...HİZMET,YATIRIM...BUNLARI BOŞVERİN..EEEE.ANGARALI BUNLARI İSTEDİ...DEDİM YA..HERŞEY BERBAT OLACAK,BESBERBAT HEMDE..DAHASI VAR.AK PARTİNİN YAPTIKLARI HİZMETLERİDE FELÇ EDECEKLER...
 • mysterymystery10 gün önce
  ... heykel dikmedi ilhan komanın heykeli gökçek döneminde kaldırılmıştı geri yerine konuldu yani para harcanmadı
 • ercanercan10 gün önce
  Neden ödeyemez oldu bunu daha önceki belediyeciye sormak lazım. Soyup soğana çeviren belediyeye sormak lazım belkide
 • ssssss10 gün önce
  Gökçek'intiplerini de bi sorsanıza
 • YiğidoYiğido10 gün önce
  Arkadaşlar yok yeni devralmış filan ayaklarına gitmeyin izmiri hiçmi duymadınız hiçmi görmediniz bunlar bol keseden atıyor benim sözüm sözde ak partiliyim ammaaaaaa yavaşa vereceğim diyen gafillere neymiş ankaraya daha çok hizmet edecekmiş görürsünüz hizmeti hani bağırıyorlardı ev hanımları eve birşey alamıyoruz emekli hükümet bize birşey vermiyor işsiz iş bulamıyorum şimdi o dediklerinizi unutmadan gidin yavaş yavaşa hepinizi menmun eder işsize iş ev hanımlarına yardım emeklilere para çünki nankörler hiç birşeyi göremezler şimdi yavaş sizlerin bütün derdini bitirir rahata kavuşursunuz ulan chp nin olduğu yerde hizmet vatandaşşın sıkıntısını dertlenmiş gören varmı geçmişte ne hangi bir hizmeti varki şimdi yapsın gafiller
 • YiğidoYiğido10 gün önce
  Yavaş yavaş şaka yapıyor adamları kurtarıcı diye oy vermemişmiydiniz
 • EymanEyman10 gün önce
  Gidip diktikleri heykellerden para istesinler geri kafalılar.
 • Millet Millet 10 gün önce
  CHP demek, kıtlık, yokluk, kuyruk ve üst yönetim için, zevkü sefa eğlenmek demek olduğunu unutanlar veya bilmezcelikten gelenler için hatırlama vesilesi olur herhalde
 • OsmanOsman10 gün önce
  Seçimden önce neredeyse gökteki yıldızları vaat etmişlerdi. Ne oldu? Maaşları bile ödemekte güçlük çekiyorlar. Ağzımı bıraktım başka yerimle gülüyorum bunlara. Durun daha bunlar iyi günleriniz. "Her şey çok güzel olacak" diyordunuz, oluyor da. :)))
 • cmhrcmhr10 gün önce
  Belediyeyi yeni devralmış bir başkana "maaşları ödeyemiyor" demek; kaş yaparken göz çıkarmaya benziyor. Daha önce Ankara belediyesini kim kaç yıldır yönetiyordu diye sormazlar mı adama?
 • TUNCTUNC10 gün önce
  İŞCİLER LADI GECMİYO HANİ İŞCİLERİM DİODUN YANINDAYIM DİODUN HAYIRDIR
 • TuranTuran10 gün önce
  Şunun şurasında seçime ne kaldı. ??? Dört yıl. Bırakın ortalığı batırsınlar.Millet bunların yüzüne 2000 deki gibi tükürsün
 • Alpaslan AltayAlpaslan Altay10 gün önce
  Ekonomi çok kötü millet perişan oldu diye oy topluyorlar. CHP li komünist şarapçı heykeltraşları besliyorlar. Vah benim ülkücü gardaşım vah. Hiçmi Türk solunun şehit ettiği Ülküdaşların aklınıza gelipte vicdanınız sızlamaz? Hadi o sızlatmıyor diyelim "perişan" dediğiniz milletin hali gözünüzün önüne gelip o heykele para verirken vicdanınız hiç mi sızlamadı? Bu milleti ekonomi battıtanzim çadırlarına muhtaç kaldık diye milletten oy toplayıpta heykeltraşları üstelik ülkücülere faşist diyen heykeltraşlara milletin parasını yedirmenin vebalini öteki dünyada Allaha bu dünyada da kandırdığınız millete veremezsiniz. Neden belediyede işsiz gençler için iş imkanı doğuracak proje ve ihaleler yapmıyorsunuz? O heykele verdiğiniz para ile 25 işsiz gence 5 yıl boyunca iş istihdamı sağlayabilirdiniz. Bakın halen farkında değilsiniz galiba. Bilim adamları sürekli uyarıyor SANAYİLEŞMENİN YOL AÇTIĞI KÜRESEL ISINMANIN NETİCESİNDE sel dolu şiddet ve ani yağmurlar artacak. Geçen ki selde önceki başkan altyapı yapmadıbiz ALTYAPI ÇALIŞMALARINA İVEDİLİKLE AĞIRLIK VERECEĞİZ deyip sıyırdın. Akabinde hızla heykel yapmaya başladınız. Siz bu milleti enayi mi zannediyorsunuz? Nerede altyapı yatırımları, her sel baskını olunca daha nereye kadar önceki başkanı suçlayacaksınız? Heykeller sellere engel olmaz bunu bilesin. Her sel felaketinde Melih Gökçekide suçlamak seni kurtarmaz.
 • OzanOzan10 gün önce
  Siz de gidin deli divane gibi tur atip seytan taslayin
 • MustafaMustafa10 gün önce
  Ne heykeli dikmiş? Kaça dikmiş? Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp demişler. Ayrıca da doğru söylemiş, belediye şirketlerine adamı karıştırmıyorsan işçinin ikramiyesini de ödeyeceksin.
 • recairecai10 gün önce
  dinimizde heykelcilik niye yasak.?.puta tapıcılık olmasın , insanları şirke götürmesin diye..putculuk şirke, şirk te ebedi cehenneme götürür.
 • AkitAkit10 gün önce
  Mızrak çuvala sığmıyor. Ak partinin iktidarda kalması için tek şart kaldı o da darbe yapması
 • Metehan Metehan 10 gün önce
  Beter ol ankaralı bunlar size müstehak, az bile, çöp dağlarına, mok kokusuna, susuzluğa da hazır olun. Chp demek çöp pislik çamur demek, çok yakında bekleyin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019