• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Anastasiadis'ten "Kapalı Maraş" teklifi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'e gönderdiği mektupta "Maraş" için ortak bir komite kurulmasını önerdiği iddia edildi.

2020-02-20 17:03:00 -
Anastasiadis'ten "Kapalı Maraş" teklifi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in, Maraş için ortak bir komite kurulmasını önerdiği iddia edildi. Rum medyasında "Anastasiadis Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’ten Maraş konusunda güven yaratıcı önlemlerin ileri götürülmesi yönünde yardım istedi" başlığıyla yer alan haberde, Anastasiadis’in, kapalı bölge Maraş’ın açılması konusunda Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türklerden oluşan bir komite kurulması önerisini gündeme getirdiği ileri sürüldü.

Haberde; KKTC’de Maraş konusunda gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantısı sonrasında Anastasiadis’in Guterres’e mektup gönderdiği hatırlatılarak, mektupta Anastasiadis’in karma komite önerisinin de yer aldığı ifade edildi. Haberde ayrıca, Anastasiadis’in mektubunda, Türkiye’nin kapalı bölge Maraş konusundaki faaliyetleri, bölgeye gerçekleştirilen ziyaretler ve yuvarlak masa toplantısı hakkında Guterres’e bilgi verdiği, Maraş konusundaki BM Güvenlik Konseyi kararlarına atıfta bulunduğu bilgisi yer aldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gocasolak

Maraş bizim, eğer komite kurulacaksa Yunanistan anakara dahil bütün adalardaki İslami vakıf malları ve arazilerini konuşalım.
 • Yanıtla

akitokuru

SADECE MARAŞI KONUŞMAK BU ALÇAKLARIN OYUNUNA GELMEKTİR....KIBRIS KONUSU BİR BÜTÜNDÜR, YA HEP YA HİÇ
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı