Alüminyumdan uzak durmak gerek

Alüminyum folyo kullanmak sizi hasta edebilir...

15 Eylül 2018 Cumartesi 20:02
Alüminyumdan uzak durmak gerek

Alzheimer hastalığı son zamanlarda giderek artmakta.. Ve biliyor musunuz sebebi tam olarak belli olmasa da yapılan çalışmalar gösteriyor ki alzheimerlı hastaların beyin dokusunda yüksek oranda alüminyum bulunmaktadır.

Alüminyum folyo veya alüminyum kaplarda yemek pişirmemelisiniz.. Alüminyum tencerelerde yemek yapmak, alüminyum folyo veya kapları içerisinde yiyecekleri ısıtmak onlara daha çok alüminyum geçmesine sebep olacaktır. Ayrıca bu şekilde pişmiş bir yemeğin yanında asidik bir besin varsa örneğin bol limonlu bir salata veya portakal suyu gibi.. O zaman iş daha da tehlikeli bir hal alıyor. Çünki bunlar da alüminyum emilimi daha da hızlandırıyor..

Alüminyumu birçok yoldan alabilmekteyiz.

Alüminyum birçok paketlenmiş ürün içerisinde, kullandığımız şampuanlarda, antiperspirant ve deodorantlarda, bazı ilaçlarda hatta ekser miktarda içtiğimiz su ve çay içerisinde dahi bulunmaktadır ama emilimi folyo veya kapları kadar tehlikeli olmamakta.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi 20:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019