Almanya'dan Türkiye açıklaması: Sonuçları vahim olur

ABD Başkanı Donald Trump'ın küstah tehdidinin ardından Türkiye'ye uyarı açıklaması yapan Alman hükümeti, "gerilim artar, istikrarsızlık derinleşir, insani sonuçları vahim olur" açıklamasında bulundu.

08 Ekim 2019 Salı 07:45
Almanya'dan Türkiye açıklaması: Sonuçları vahim olur

ABD Başkanı Donald Trump'ın küstah tehdidinin ardından Almanya hükümetinden Türkiye'ye bir uyarı geldi. Suriye’nin kuzeyine askeri müdahale hazırlığındaki Ankara’yı uyaran Alman hükümeti, "gerilim artar, istikrarsızlık derinleşir, insani sonuçları vahim olur" açıklamasında bulundu.

Türkiye'ye Suriye'nin kuzeyine tek taraflı bir askeri harekattan kaçınma çağrısı yapan Alman hükümeti, "böyle bir operasyon gerilimi tırmandırır, istikrarsızlığı derinleştirir, insani bakımdan da sonuçları vahim olur" uyarısında bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı 07:45

YORUM YAZ

 • kazım çobanderelikazım çobandereli7 gün önce
  saman altı düşmanlarımızdan biri de almanya.
 • DEMİRDEMİR7 gün önce
  Mülteci alın, almazlar, gelin beraber ülkelerine yerleştirelim, yerleştirmezler. Oraları berbat eden Amerika,ya ses çıkarmazlar. Her şeye Türkiye katlansın, biz hiç rahatsız olmayalım istiyorlar. Biz de Olur, Başka Emriniz Var Mı, diye soruyoruz.
 • pınar demirpınar demir7 gün önce
  kes sesini hans kes işine bak boş yapma 
 • M.E.M.E.7 gün önce
  PKK Terörüyle mücadele Almanların ve batının niye zoruna gidiyor?
 • DADAŞDADAŞ8 gün önce
  nerden inceyse ordan kırılsın artık yeter yaherro ya merro cennetin en büyük bedeli şehitliktir onada hasretiz zaten hazırız
 • muromuro8 gün önce
  bi ...  doçesi
 • Emine Altin Emine Altin 8 gün önce
  Hacli siyonistlerin orada olmasi istikrari bozmak karistirmakti bunuda basardilar biz oralari duzeltecegimiz icin girmemizi istemiyorlar
 • Eren Eren 8 gün önce
  Haçlı batının hayalleri suya gömüldükçe çıldırıyor.
 • Ben DenizBen Deniz8 gün önce
  Tabi Almanyanında hesapları suya düştü. Şimdi foyaları tam meydana çıkacak diye viyyak viyyak ötüyorlar. Ötün bakalım, biz gerekeni yapmaya başladık bile. Korkunun ölüme ne faydası olabilir?
 • Tr.Tr.8 gün önce
  ...Bütün teröristleri besleyin,silahlandırın! sonrada o haydutların tecrit ettiği insanlara,komşularına faturasını ödet...Çık deki bundan sen sorumlusun...sittir git lan...Ormanı yakan,benzini döken sensin birde Neron gibi yüksekten yangını seyreden sensin.Birde utanmadan ders vermeye kalk...Bak Alman,Avrupa godoşları çok üzerimize gelirseniz tüm Avrupa Suriye olur,heryer yanar,sizde o alevlere gömülürsünüz.
 • ihsanihsan8 gün önce
  hadi ordan keriz alman saçmalama
 • Milletin iradesiMilletin iradesi8 gün önce
  kimin tasması kimin elinde meydana çıktı, bir avuç siyonizim bağımsız egemen geçinen güçlü devletleri dahi medya gücüyle esir almış ve bu ülkelerin siyasi, ekonomik ve askeri güçlerini ,hollywood yapımı türlü senaryolarla kullanabilmekte ve şu anda kürt gömleğiyle nil ile fırat arasında sözde vaad edilmiş toopraklar için kürt gömleğiyle uygulamaya konan, israile alan açma çalışmalarını destek vermektedirler, hoşt ! tasmalılar sizi, önce tasmanızdan kurtulun ve kendi halkınızın kaynaklarını siyonistlere peşkeş çektirmeyin ve bir dirhem insanlık için çalışınki, olmayan ! kendi koyduğununuz 'medeni, sıfatını hak edin..
 • Orhan Orhan 8 gün önce
  Almanları anlamak gerçekten zor Değil,herhalde Türkiye Operasyon yaparsa Silah satışı düşer diye korkuyorlar.İnsani açıdan Düşünseler Suriyelilere yardım Ederlerdi.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 8 gün önce
  REİSİN YERİNDE OLSAM DEVLETLER ARASI HUKUKU BİLMEM DEVLETLER ARASI EKONOMİK PROSEDÜRLERDEN ANLAMAM AMA DEVLETİMİZİN NEYE MAL OLURSA OLSUN DÖVİZLE ALIŞ VERİŞİ YASAKLARIM ÜLKEMİZİN ACİL İHTİYACI OLANI İHTİYAÇLAR DIŞINDA EN UFAK İTHALAT YAPMAM ACİL DENİLENİDE ACİLEN ÜLKEMDE ÜRETMEYE YÖNELİR BU DÜŞMANLARIN İNSİYATİFİNE BIRAKMAM İŞLERİ ZATEN BUNDAN RAHATSIZLIK DUYDUKLARI İÇİN KÖPEK GİBİ SALDIRIYORLAR İÇERDEKİ DIŞARDAKİ MÜSLÜMAN TÜRK DÜŞMANLARI. ALLAHCC MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE ORDUMUZA GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE ÜMMETİ MUHAMMEDE YAR VE YARDIMCI OLSUN AMİN.
 • AlimAlim9 gün önce
  Yüz yıllardır kurdukları plan başlarına geçmiş durumda şuan kuyruğunu kistirmis kedi gibi miyavliyorlar...
 • asanasan9 gün önce
  BİR KÖYDEKÖPEK HAVLAMASA O KÖYÜN LEZETİ OLMAZ BIRK HAVLASIN SİYONİST KÖPEKLER KORKUNUN ACELE FAYDASI YOKTUR
 • Ovalı Ovalı 9 gün önce
  Almanyasana girenkazık'ne? Zaten bizim devlethainlerimizsizin emriniz altında çalışıyorlar.Bunu biliyoruz. Bu hainlergün olur size döner engerek yılanıgibisize sokar. Bekle hans gorecen.
 • VatanseverVatansever9 gün önce
  Almanlar da aynen ABD gibi, Yahudi efendilerinin emrettiği şekilde havlamışlar.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 9 gün önce
  Son Savaş başladı, ABD ve ALMANYA çok kısa süre içerisinde, Beyn-el milel şer ceryanı olan ve Bankacılık ve sigorta gibi “TEFECİLİK” işlemleriyle Dünyayı soyup soğana çeviren Şer ceryanından yularlarını kurtarıp Türkiyenin yanında yer alacaklar.(Bu hadise Hadiste kayıtlıdır). Bu birleşme sonucunda Beyn-el Milel Şer ceryanı ve onun Terörist bağlantıları bu güç ile yerle yeksan edilecek...(Hadiste var)...
 • MİSAFİR42 MİSAFİR42 9 gün önce
  YILLARDIR SURİYE DESİNİZ HANGİ İNSANİ PROPLEMİ ÇÖZDÜNÜZ GERÇEK SURİYELİLER İÇİN NE YAPTINIZ MÜLTECİ DURUMUNA DÜŞEN 15.000.000 SURİYELİ İÇİN HEM SURİYE DE ESADA KARŞI HEM SURİYE DIŞINDA NE YAPTINIZAMACINIZ PKK PYD YE YILLARDIR BİR HESAP İÇİNDE TERÖR KORİDORU OLUŞTURMAK İÇİN ÇABALIYORSUNUZ UŞAĞINIZ ESAD DA KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN ZİHNİYETİ İLE HAREKET ETMEYE MECBUR HEM ALMANYADA HEM SURİYEDE YARDIM EDİYORSUNUZ TÜRKİYE NİN TERÖR KORİDORUNUZU YIKMAYA GİTMESİ SİZİ PANİKLETTİRDİ HERHALDE
 • Rasim DUMANRasim DUMAN9 gün önce
  "Sahibinin sesi"... ALMANYA "bagimsiz" bir Devlet degil. 2. Cihan Harbi'nden sonra ABD, INGILTERE ve FRANSA'nin isgali altina girdi. Bu "isgal kuvvetlerinin" Alman Hukumeti uzerindeki tesiri ve baskisi, el'an devam ediyor. Binaenaleyh, Almanya'dan bir aciklama geldigi zaman, bunu "kendi iradeleri" ile degil, Isgalcilerin talimati ile yaptiklarini dusunmeliyiz.
 • memomemo9 gün önce
  beslemeseydiniz o itleri bakanımıza konuşma yasağı koyarken o itler meydanlarınızı yakıp yıkıyordu o zaman niye uyanmadınız
 • DermanDerman9 gün önce
  Mutdefik dedigin boyle olur.gerginlik artarmis zaten gerginlik var.sormak lazim senin orda ne isin var birde guclulere gozdagi versen bilileri ona soyluyor oda ona soyluyor biluyirmusun,40 yildan fazla turk insani oluyor.
 • miralaymiralay9 gün önce
  Biz hazır sayılırız aga;milletçe gerildik zaten uzun senelerdir. Harp marp yıldıramaz bizi, yeter gari çıkıp kurtulalım şu bataklıktan da düze çıkalım; Aleme nizamat verelim tekrar. En mühim noksanımız şu ki: itikadi olarak zayıf olanlarımız var ve ameli cihetten tam ittifak yapamıyoruz..
 • vesselamvesselam9 gün önce
  Sizdemi be zaten sizde amerikanın kölesisiniz yazık bir kerede kendiniz olun yıllarca smürmüş sizi
 • emrah demiremrah demir9 gün önce
  Açıklamaya tepki olarak suriyeli göçmenleri Almanya' ya gönderelim. Bu adamlara Almanya' nın 1939-1945 arası neler yaptığını hatırlatalım, hatıralatalım ki densizleşmesinler.
 • SahinSahin9 gün önce
  Hoşşt köpek sürüleri.reis direk gir.arkanda Hakk ve halk var.hic cekinme.biz ölmeye haziriz.sen yeterki emir ver.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ9 gün önce
  SEFER BİZİM ZAFER ALLAH'IN. 35 YILDIR SABIREDİYORUZ.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019