• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya'da Putin depremi: İstifa etti!

Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin’i öven Alman Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kay-Achim Schönbach istifa etti.

Yeniakit Publisher
2022-01-23 00:20:00 - 2022-01-23 00:35:05
Almanya'da Putin depremi: İstifa etti!

Almanya'da Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kay-Achim Schönbach, Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin’i öven sözlerinin ardından gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti.

Schönbach neler söylemişti?

Schönbach, Hindistan’da yaptığı ve Alman basınına yansıyan konuşmasında Rusya ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili açıklamalar yaptı.

Putin'e anlayış gösterilmesi gerektiğini söyleyen Schönbach, "Onun gerçekten istediği göz hizasında saygıdır. Ve, aman tanrım, birine saygı göstermek neredeyse maliyeti yok. Bu yüzden bana sorarsanız, onun talep ettiği ve muhtemelen hak ettiği saygıyı göstermek kolaydır." dedi.

Schönbach, en büyük tehdidin Çin olduğunu savunarak, "Bizim bile, Almanya’nın, Hindistan’ın Rusya’ya ihtiyacımız var, çünkü Çin’e karşı Rusya’ya ihtiyacımız var." diye konuştu.

Kendisinin dindar bir Hristiyan ve Rusya’nın da Hristiyan bir ülke olduğunu anlatan Schönbach, "Putin’in ateist olmasına rağmen bu önemli değil. Bu büyük ülke demokratik olmasa da ikili ortak olarak yanımızda olması Rusya’yı Çin’den uzak tutabilir.” dedi.

Schönbach, Rusya ile Ukrayna arasındaki ihtilafa da değinerek, "Kırım yarımadası gitti, geri gelmeyecek." ifadelerini kullandı ve Rusya’nın Ukrayna topraklarına el koymak istemesini "saçmalık" olarak nitelendirdi.

Almanya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Schönbach’ın ifadelerinin içerik ve kelime seçimi açısından hiçbir şekilde Federal Savunma Bakanlığının pozisyonuna uymadığı ve Genelkurmay Başkanı Eberhard Zorn'a açıklama yapma fırsatının verileceği belirtildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meleknur

DEVLET NÜTÜNLÜĞÜ BİRLİĞİ BÖYLE BİRŞEYDİR. BİZDEKİLERDE HÜKÜMETİNİ ÜLKESİNİN YÖNETİMİNİ DIŞARIDA OLANLARA ŞİKAYET EDEN EDENE DİYE HEBERE ÇIKIYORLAR AMA GÖREVLERİNDE HİÇBİRŞEY YOKMUŞ GİBİ DURUYORLAR

Güney Doğulu

Amiralin düşünceleri bir realitedir...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23