Almanya'da Aşırılık yancısı sağcılardan tehdit mesajları: Camileri bombalayacağız

Almanya'da aşırılık yancısı sağcılar tarafından yetkililere tehdit içerikli mailler gönderildi. Söz konusu grup İslam'ı hedef gösterdikleri maillerinde ülkedeki camilere bombalı saldırı düzenleyeceklerini duyurdu.

09 Ekim 2019 Çarşamba 21:25
Almanya'da Aşırılık yancısı sağcılardan tehdit mesajları: Camileri bombalayacağız

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Almanya'da aşırılık yancısı sağcılar yetkililere gönderdikleri maillerle, camilere ve mülteci kabul merkezlerine saldırıda bulunacaklarını duyurdu.

Aşırılık yancısı sağcılara yönelik operasyon düzenlendi

Almanya ise tehdit içerikli mesajların ardından Bavyera, Baden-Württemberg, Thüringen ve Saksonya Anhalt'daki aşırı sağcılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyon, Münih Başsavcılığı Bavyera Eyalet Kriminal Dairesi ve Bavyera Aşırıcılık ve Terörizm ile Mücadele Merkezi tarafından yürütüldü.

Aşırı sağcılar tarafından gönderilen maillerde bombalı saldırılar da yapılacağı vurgulanırken Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Hermann, operasyona ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Yürüttüğümüz operasyon neticesinde 6 kişiyi göz altına aldık. Sorgulamalarımızdan sonra ise serbest bırakıldılar. 120 güvenlik personelimizle gerçekleştirdiğimiz operasyon Özel Kuvvetler Birliği ve yerel polis tarafından da desteklendi. Bilgisayar, akıllı telefon ve sabit disk gibi veri taşıyıcılara da el koyduk."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 21:25

YORUM YAZ

 • AHMEDAHMED3 gün önce
  Sayın editör, Türkçemizi bozmak, yozlaştırmakisteyenlerde lütfen destek olmayın.Halkımız "yancı"kelimesini kullanmıyor. Bu kelime tutmadı. Ama siz"TARAFTAR" yerine kullanınca teşvik etmiş oluyorsunuz. "Aşırılık yancısı" ne demek?
 • MisafirMisafir3 gün önce
  Yahudi nin yardimcilari is basindaMüslüman tek allahtan korkarBiliyorlar Laf olsun torba dolsun
 • MisafirMisafir3 gün önce
  Yahudi nin yardimcilari is basindaMüslüman tek allahtan korkarBiliyorlar Laf olsun torba dolsun
 • selim ustaselim usta4 gün önce
  hakiki müslüman haric hic kimseden merhamet beklemeyin bu dünyada...cennet ucuz degil, cehennem lüzumsuz degil
 • tuncaytuncay4 gün önce
  atesiniz bol olsun islam düşmanları
 • ahmetahmet4 gün önce
  bu eylemlerin, turk donerci cinayetlerinin, turk ailelerinin evinin kundaklanmasinin tek sorumlusu ALMAN DERIN DEVLETI VE BND dir.irkciligi tesvikin tek hedefi muskumanlar, camiler, turklerdir. hesabini sorariz inlerinizde!
 • hercaihercai4 gün önce
  Biz istersek hepinizi yakariz orada! Ama biz sizin gibi ......... degiliz!
 • Murat gözükaraMurat gözükara4 gün önce
  Alman ..leri kendinize güveniyorsanız... PKKya... Deaşa... YPGye... Katılın KARŞIMIZA çıkın...sizin atalarınızda aynıydı... MASUM insanlara saldırıp adına kahramanlık derlerdi.. BİZ hiç diyormuyuz.. Kiliseye ibadethanelere saldıracağız DEMİYORUZ.. BEKLİYORUM SURİYEYE... 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019