"Alkol tüketimi faydalı" yalanı deşifre oldu!

Sosyal medyadan paylaşım yapan bir kardiyolog doktor, alkol tüketimin sağlığa faydalı değil zararlı olduğunu belirtti.

23 Ağustos 2019 Cuma 02:13
"Alkol tüketimi faydalı" yalanı deşifre oldu!

Yıllardır "Alkol tüketimi sağlığa faydalı" diyerek alkol teşvik edilirken son yapılan araştırmalarda gerçek ortaya çıktı.

Sosyal medyadan çalışmaları paylaşan doktor, "Yakın zamana kadar düşük düzeyli alkol tüketiminin kalp-damar sağlığı açısından faydalı olduğu belirtilirdi. Güncel yayınlar ve metaanalizler minimal alkol tüketiminin dahi kalp damar hastalığı ve atrial fibrilasyon dahil ritim bozukluğu riskini arttırdığını gösteriyor" ifadelerine yer verdi.

Kardiyolog uzman, güncel araştırma linkini de paylaştı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Ağustos 2019 Cuma 02:13

YORUM YAZ

  • Zeki GedikoğluZeki Gedikoğlu29 gün önce
    Sana içkiyi ve kumarı soruyorlar. De ki: Bu ikisinde insanlar için büyük zarar ve bazı faydalar vardır; zararları da faydalarından büyüktür. Sana neyi infak edeceklerini de soruyorlar. De ki: İhtiyaç fazlasını. Allah sizin için âyetlerini işte böyle açıklıyor ki düşünesiniz. ;;;;;(bakara 210) ayet açık ve net belirtmiş ama biz okumaktan akletmekten uzak olduğumuz için bilimsel veriler ile karşımıza çıkıldığında aptallaşıyoruz ve inkar yolunu seçiyoruz buda inandırıcı olmuyor evet alkolun yararıda var ama zararı yararından çok diyor kuran .. alkol yararlı diyene bunu desek mesele kalmıyacak.
  • Çok faydalı(!)Çok faydalı(!)29 gün önce
    Çekiyor kafayı,içiyor her bir haltı işle!Sonra ben alkollüydüm abi!Devekuşu gibi kafayı toprağa sokuyor anlık,sonra uyanınca baş ağrısıyla bir şuur da geri geliyor.Ölse ölmüyor kalsa kalmıyor.Bir bardakla başlarlar,hatta çocukluktan ana-babaları da öyleyse(bunu kemalistler yapıyor atam izindeyiz diye;içkiyi yasaklayan şeriat devleti Osmanlı’ya da iftira atıyorlar içki içerdi diye)Hiçbir ayyaş “ben ayyaşım” demez,”arada bir az içiyorum sarhoş değilim” der ama çoktan sarhoştur.Dnimizde etil alkolün(meyvelerdeki doğal bulunanlar müstesna) aroma vericilerde azıcık kullanılması dahi haramdır!Müslüman uyanıktır,öyle namaza gider!
  • Cem İYİ Cem İYİ 29 gün önce
    Alkolün insan sağlığına yararı var diyen dr zaten kendini paraya satmış ,küresel sermayenin uşağı olmuştur. Diş fırçası reklamlarına çıkanlar da ... Diş hekimi iki yeğenim var . İkisi de en ucuz olanını veya misvak kullanın diyorlar. Maalesef her şey aldatmaca olmuş.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019