Ali Babacan'ın yol haritası belli oldı

AK Parti’den istifa ettikten sonra yeni partinin kuruluş çalışmalarını hız veren Ali Babacan'ın yol haritası da netlik kazandı.

21 Temmuz 2019 Pazar 09:57
Ali Babacan'ın yol haritası belli oldı

Edinilen bilgilere göre, Ali Babacan’ın önümüzdeki günlerde bazı televizyon kanalları ve sosyal medya aracılığıyla neden yeni bir parti hareketinin başlatıldığını anlatacağı belirtildi.

Hazırlıklar tamamlanma aşamasında

Babacan ve ekibinin kuracağı partinin ismi ve logosu üzerinde çalışmaların sürdüğü, partinin kuruluşunun en geç yılbaşına kadar tamamlanmasının hedeflendiği, parti programı ve tüzük çalışmalarının da tamamlanma aşamasına geldiği öğrenildi.

"Gül dışarıdan katkı sağlayacak"

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de dahil olmak üzere bir çok eski AK Partili ismin yeni partide hiç bir resmi görevi olmayacak. Babacan’a yakın kaynaklar, “Sayın Gül, 11’inci Cumhurbaşkanı sıfatını koruyacak. Ancak partiye ilişkin görüşlerini dile getirecek, eleştiri yapacak, bir anlamda dışarıdan katkı sağlayacak” bilgisini verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2019 Pazar 09:57

YORUM YAZ

 • RECEPRECEP1 ay önce
  GÜLGENETRİBÜNLERDEDEMEKKİ? HAZIRLAYINBENELEYM ,BUADAMHEPAYNI. BOYUDEVRİLESİ
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Hadi bakalım hayırlı olmasın...
 • Dersimli Mustafa İslam HocaDersimli Mustafa İslam Hoca1 ay önce
  Yahu yeni partiye ne gerek var? Hamdolsun ülkemiz doğru yolda. S400'leri aldık. Biraz zaman geçsin ortalık durulsun F-35'leri de söke söke alacağız Allah'ın izniyle. Uzayda 5 uydumuz var şuan. Zaten uzaya çift yön 10 şerit yol da tamamlanmak üzere 135 km'si kaldı hava muhalefeti nedeniyle son kısımlar biraz yavaş ilerliyor. Fırsatçı cehape zihniyeti de ekonomik krizden dolayı yavaşladı diyor. 2023'te Lozan'ın o ağır şartları ortadan kalktığında dünyanın tek süper gücü Türkiye olacak. İsrail başta herkes bize biat edecek.
 • ahmetahmet1 ay önce
  EYT CIKSIN
 • hakkı üstüntutanhakkı üstüntutan1 ay önce
  Tıpkı jöntürkler ve de ittihatcılar gibisiniz. Her ne hikmet ise tüm avrupalı dostlarınız allemeyi cihan yahudi sermaye grupları sizinle birlikte. Biiznillah başaramayacaksınız. Çünkü ALLAH cc sadece iman sahipleri ile birliktedir
 • hakkı üstüntutanhakkı üstüntutan1 ay önce
  Tıpkı jöntürkler ve de ittihatcılar gibisiniz. Her ne hikmet ise tüm avrupalı dostlarınız allemeyi cihan yahudi sermaye grupları sizinle birlikte. Biiznillah başaramayacaksınız. Çünkü ALLAH cc sadece iman sahipleri ile birliktedir
 • BAL-KESBAL-KES1 ay önce
  .....BATI EMPERYALİSTLERİNİN SİYONİST UŞAKLARININ YOL HARİTASINI ÇİZİYORUM SİYASET MEZARLIĞI
 • YilmazYilmaz1 ay önce
  Ailecek oyumuz yok
 • meçulmeçul1 ay önce
  fetö iş başıında
 • senasena1 ay önce
  Ali bey, şu an Türkiyenin ne parti ne lider ihtiyacı yok. Sizin farklı düşünmeniz bir şey ifade etmez. Neticede bizim oyumuza muhtaçsınız. Biz vatanseveriz. Oyumuz bölünürse ne olur biliriz. Ve size asla oy vermeyiz. Boşa kürek çekmeyin.
 • MilletMillet1 ay önce
  NANKÖRLERİN ,KAFİRE UŞAKLIK YAPANLARIN ALLAH BELASINI VERSİN . CHP O KADAR YANLIŞ İŞLER YAPIYOR ,ADETA BİR MEZHEP ELE GEÇİRDİ NEREDE KAFİR UŞAĞI KRİPTO ERMENİ VARSA HEPSİ BİR YERE TOPLANDI . PEKİYİ NEDEN İÇLERİNDEN BİRİLERİ PARTİ KURMAYI DÜŞÜNMÜYOR. ÇÜNKÜ EMPERYAL GÜÇ ONLARI BİR TUTMAYI AHMAK MERKEZ SAĞI DA PARAMPARÇA ETMEYİ HEDEFLEDİ DE ONDAN . YAHU BU MERKEZ SAĞ SEÇMENİ NE KADAR DA OPERASYON YEMEYE MÜSAİTMİŞ.
 • egeliegeli1 ay önce
  Ali Babacan parti kuruyormuş!Amaç iktidar olmak değil!Üst aklın amacı bu değil! Cumhur ittifakı %51 zillet ittifakı%49 bu ne demek?Amaç yeni kurulan parti ile Ali babacanın AK partiden %1.5-2 puan çalarak Tayyip Erdoğanı iktidardan düşürmek!İngiliz oyununu görüyormusunuz?!
 • Tata TongaTata Tonga1 ay önce
  Şeffaflık yoksa ha kel Hasan ha Hasan kel...
 • Emre BayındırEmre Bayındır1 ay önce
  Siz niye hiç eleştirmiyorsunuz bu adamı, Erdoğan'a karşı parti kuracağı halde? Erdoğan' mı destekliyor partiyi yoksa el altından? Hadi hadi, itiraf edin :)
 • VeliVeli1 ay önce
  Bunların derdi parti marti kurmak değil ortalığı bulandirmak parti kuracağız ayağına güya hükümet başarısız ve yetersiz algısı olusturuyorlar vatandaş da diyecekki bunlar parti kurmak istediğine göre demekki hükümet başarısız yani chpye çalışıyorlar ulan chp ve sol güruh bile bunlardan iyi niye ne oldukları belli Allah bu millete tuzak kuranların tuzaklarini başlarına geçirsin
 • vedatvedat1 ay önce
  Bu adam, çok başarılı biri, inşallah vatana millete faydalı olur. ümmetin umudu olur. hiç kanmaz kandırılmaz.
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler1 ay önce
  Öncelikle ilk yorumumun yayınlanmayacağını düşünmüştüm. Bu benim için anlamlı oldu.Yine önceki yorumuma son cümleyi ekledikten sonra haber sayfasına döndüğümde bu haberin arkasına, Ali Karahasanoğlu' nun "Tayyip Erdoğan gerçekten çok yalnız!" yazısı gelmiş... Bir pazar sabahı bu da "İNCE İŞÇİLİĞİNİZDE" benim ne kadar haklı olduğumu göstermez mi?
 • talip şahintalip şahin1 ay önce
  Akit neden bu adamı devamlı reklam ediyorsunuz. Tarihin çöplüğünde kaybolup gidecek vizyonsuz bir parti kurulacak sadece.
 • Hus cosHus cos1 ay önce
  Ne güçlü bir paketiymişAKP. Tüm avrupa,amerika, arap ülkeleri dıştan; partinin ülkenin en üst makamlarına, bakanlıklarına çıkardığı bir çok kişi makamları gidince partiyiyıkma yarışına girdiler. Oysa çıktıkları makamlara Erdoğan tarafından getirildiler. Makamından zorla kaldırıldığı halde partiye bağlı kalan bir Melih Gökçek kaldı.inandıgı davayı terk etmedi. Son seçimleri kazanan ak parti değil sayın Erdoğan ve sayın Bahçeli oldu.
 • Eren Eren 1 ay önce
  Sahneye çıktığında geçmişte yapılanları ben yapmadın mı diyecek??? Büyük bir sorun.
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler1 ay önce
  31 mart ve sonrasında Yeni Akit'i takip ediyorum. İnce bir politikanın izleri göze çarpıyor. Davutoğlu'nu eleştirerek " bana göre bak havadaki kuşa misali"mevcut iradeye şirin gözükürken, Babacan'ı fazla incitmeden haber tadında sunuyor. Bu arada Reisin’ de çevresindekilerin yetersizliğinden dem vuruyor.
 • İhsanİhsan1 ay önce
  Anayasada 3 madde var bırakın değiştirmeyi teklif dahi etmek yasak. Bir parti çıkar bu maddeleri değiştirir. İşte o zaman Türkiyede bireyler değişmeye başlar. BİR Baba yiğit yokmu
 • İhsan İhsan 1 ay önce
  Hani bir banka reklamı vardı yok aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı bankasıyız. Yok birbirlerinden farkları hepsi laiklik partisi. HEPSİ EN İYİ LAİKİK YÖNETİMİ Ni BEN YAPARIM DİYEN PARTİ DEĞİLMİ.
 • DenizDeniz1 ay önce
  Hayırlı uğurlu olsun.Allah utandırmasın.Oyum sana Ali Bey.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Hayırlı uğurlu olsun. Insallah memleketimize bi katkisi faydasi olur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019