Alemciler meze festivalinde tezgaha geldi! 160 liraya silkelediler ucundan azıcık verdiler

Antalya'da 8 ülkeden 50 kadar şefin katılımıyla '2. Uluslararası Meze Festivali' düzenlendi. Festivale katılan alemciler mezelere hücum ederek ne var ne yoksa silip süpürdü. 160 TL giriş ücretinin olduğu festivali pahalı bulan bazı akşamcılar sosyal medyadan rahatsızlığını dile getirdi.

14 Ekim 2018 Pazar 00:51
Alemciler meze festivalinde tezgaha geldi! 160 liraya silkelediler ucundan azıcık verdiler

Türkiye'nin çeşitli kentlerinden 24 restoran şefiyle 50 kadar şefin katılımıyla kentteki bir otelde düzenlenen festivalde, 100'e yakın meze konukların beğenisine sunuldu. 

Meze Festivali Komite Başkanı Gökhan Polat, 18'i ünlü olmak üzere 50 yakın şefin Türkiye, Fas, İspanya, Suriye, Mısır, Tayland, Filistin ve Yunanistan gibi ülkelerden gelerek festivalde meze lezzetlerini sunduklarını söyledi.

Festivalde 36 mezenin sunumunun yapıldığını, sıcak yemek ve ara yemeklerin bulunmadığını belirten Polat, "Antalyalılar festivale büyük ilgi gösterdi. Her sene meze festivalini geliştirerek ilerletmek istiyoruz. Hedefimiz bu festivali dünyaca ünlü bir şölene dönüştürmek ve Antalya'ya katkı sağlamak." dedi.

Polat, mezenin Ortadoğu ve Akdeniz kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu, festivalle bunu geniş kitlelere duyurmak istediklerini vurguladı. Türkiye'yi gastronomi alanında temsil eden Serkan Güzelçoban, Antalya Meze Festivali'ne ilk defa katıldığını ve yaptıkları mezelerin tamamının tüketildiğini söyledi.

Serdar Kuzuloğlu dalgasını geçti!

Twitter'ın 'İnternet ekipler amiri' mahlaslı teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu da festivale katılanlar arasındaydı. Kuzuloğlu, festivale ilişkin Twitter'dan, "İkinci #mezefestivali özeti: MİLLET AÇ AÇ!" paylaşımını yaptı.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ekim 2018 Pazar 00:51

YORUM YAZ

  • KERİMKERİM5 ay önce
    Tam haberi yakalamışsınız Böyle haberler bekleriz sizden Durmak yokdevam böyle meze haberlerine.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019