Aktörler farklı, senaryo aynı

28 Şubat sürecinde, ‘çeşitli bahanelerle’ Erbakan’ı yalnız bırakanlar, şimdi de Başkan Erdoğan’ı yalnızlaştırmak için düğmeye basarak darbe güzellemeleri yapmaya başladı.

14 Şubat 2019 Perşembe 13:25
Aktörler farklı, senaryo aynı

Türkiye, 31 Mart'ta tarihinin en kritik yerel seçimlerine gitmeye hazırlanırken, sandıkta istediğini alamayacaklarını anlayanlar, kirli bir algı operasyonu başlattı. 28 Şubat sürecinde, ‘çeşitli bahanelerleErbakan’ı yalnız bırakanlar, şimdi de Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnızlaştırmak için düğmeye bastı. Erdoğan ile mütedeyyin kesim arasındaki kadim gönül bağını koparmak isteyenler, ‘suret-i haktan’ görünerek, ‘darbe’ güzellemeleri yapmaya başladı. Başta FETÖ ve PKK olmak üzere Türkiye aleyhine faaliyet yürüten terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonları, ‘özgürlüklerden kopuş’ olarak değerlendiren sözde kanaat önderleri, dış güçlerin ekmeğine yağ sürer hale geldi.

Konu ile ilgili Akit’e açıklamalarda bulunan Mazlum Der Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş, “AK Parti iktidarlarının darbe dönemleriyle kıyaslanması asla kabul edilebilir bir şey değil. Doğru da değil. 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı yaşadık biz. Bu toplum darbeciler eliyle neler yaşadı. Erdoğan yalnızlaştırılmaya çalışılıyor, buna müsaade etmemek lazım” dedi.

Siyaset Bilimci Murat Akan ise, “Yapay bir muhafazakar muhalefet oluşturmak isteniyor. Erdoğan’ı sandıkta deviremeyeceklerini bilenler, tabanıyla arasında sorun varmış algısı oluşturmaya çalışıyor” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 14:08

YORUM YAZ

 • mustafamustafa8 ay önce
  bazı mallar erbekan hocanın taktik yaparak erdoğana kızdığını hala anlamamış.çünkü o taktiği yapmasaydı dış güçler onunda bu memleketi kurtaracağını çok iyi anlayıp sonunu merhum muhsin yazıcı gibi yapacaklardı.eyer erbakan erdoğana kızdıysa neden bayraktarın fabrikasındave sonrasında bu iki aileyi birleştirdi hadi açıklayın bakalım.işte bazı insanlar iki gazete okuyunca siyaset uzmanı kesiliyor. birde uyduruk ZİLLİ GAZETE yi okuyanlar bu ülkeyi yandı küloldu zannediyor.Unutnayın ZİLLİ GAZETE ve PİLLİ TV5 şu anda dış güçlerin KAPATMASI olmuştur. Eski duruşları kalmamışı o duruşu v...ruş kaç kuruş olur pozisyonuna geçmişlerdir.
 • hasanhasan8 ay önce
  Danışıklılık falan yok.Erbakan Rte yi kendisine ve partinin misyonuna ihanet etmekle suçlamıştır.Haklıdırda.Milli zannettiğimiz rte ülkenin kaynaklarını,stratejik kurumlarını tamamen yabancılara peşkeş çekmiştir.Ne için! sıcak para için.Para kısmının ülkeyi uçurduğunu görmedik ama sıkıntısını ileride yaşayan görecek.
 • AKINCIAKINCI8 ay önce
  HALKI YANINDAOLANREİS ASLAYALNIZDEĞİLDİRDAVUTOĞLUVEGÜLSADECESEÇİMLEREGİRİPDERSİNİ ALIR VETARİHOLURLAR DEMEDİ DEMEYİN...
 • AKINCIAKINCI8 ay önce
  DARBELERTARİHEGÖMÜLDÜYENİNESİL ASLA VEASLA İZİN VERMEZDEMEDİ DEMEYİN.
 • ŞAHİN AYKAPŞAHİN AYKAP8 ay önce
  AMA BİLMEDİKLERİ VE BİLMEMEKTE ISRAR ETTİKLERİ BİR ŞEY VAR. SAYIN BAŞKANIMIZIN ARKASINDA HALKI VAR. HEMDE ÖYLE ALDIĞI OY KADAR DA DEĞİL FAZLASI VAR. 15 TEMMUZ BUNUN İSPATIDIR.
 • Mazlumder HaklıdırMazlumder Haklıdır8 ay önce
  Darbe dônemlerinde bile yarı özgür medya vardı. 3 yılda demokrasiye geri dönebiliyorduk. Şimdi umut bile yok. Daha fazlasını yazmak bile korkutuyor.Bu zulmü sizler yarattınız.
 • MuammerMuammer8 ay önce
  Hedef kizil elma .REIS ALLAH ina kurban. Ölumune ölumune
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Erbakan ve erdogan cok farklilar , zira Erdogan in önceligi AB gibi masonik bir topluluga dahil olarak, siyasi, ekonomik veahlaki olarak AB ye entegre olmak.Erdogan milli kaynaklari özellestirip, yabanci ve siyonist sermayeye ülkemize yatirim yapmalari icn davet eden bir sahisdir. Tarimi ve ekonomiyi önceligi oldugu AB nin mastar planina göre yönermektedir.Erbakan hocamiz milli nizam icn mücadele eden bir mücahitti, ve kattiyen ümmetin izzetini ve onurunu AB gibi olusumlar tarafindan zarar görmesine müsade etmezdi.Erbakan hocamiz icn öncelik milli kaynaklarimizin kendimiz kullanmasini isterdi ve üretim AB masterplanina göre degilde milli cikarlar dogrultusunda sekillendirilirdi.Suriye meselesine gelince Erbakan asala ama asla Suriyede küresel güclerin yaratmak istedigi suni bir ihtilafa yol vermezdi ve dolayli yoldan itrailin bölgede suriyeyi vuracagi kadar elini güclendirmezdi.
 • GaripGarip8 ay önce
  Erbakan Erdoganla danisikli dovus yaparak gorevi ona birakti simdide Erdogan Abdullah Gul ayni oyunu oynuyorlar Erdogan daha bir kez secilecek gorevi birinin devam ettirmesi gerek yedek bir olusum hazirlaniyor bunun Abdullah Gulde olmasi zor buyuk ihtimal Erdogan sonrasi donem Ali Babacan getirilecek bu devlet ne Bahceliye birakilir ne Kilictara nede Merala.
 • hasanhasan8 ay önce
  KAYSERİLİ olarak,kime söylediğimi anlayan anlasın,Bizim erdoğan sevgimiz davamızdan geliyor davasını dostunu satanı affetmeyiz,Bizim vatan sevgimizi dava aşkımızı 15 temmuzda biz burda kardeşlerimiz istanbulda,ankarada gösterdi,Bu sefer bayrakla çıkmayız AKILLI OLUN..
 • İhsanİhsan8 ay önce
  Erbakan ile erdogani aynı kefe koymak sizin haddinizemi erbakan kim erdoğan kim seçim geldi erbakan hocamı ağzınızdan düşürmezsiniz emperyalist uşakları
 • HayatHayat8 ay önce
  28 şubatın kaymağını yiyen tek lider erdoğandır... Yani 28 şubat olmasaydı Erdoğana olmazdı.
 • MehmetMehmet8 ay önce
  7 düvelbiraraya geldiniz yine yapamadınız,Allahın izniyle de zarar veremeyeceksiniz,BEN KAYSERİLİ olarak anlayan anlar sözümün kime olduğunu,Erdoğanın zerresine zarar veremezsiniz,ancak havlamınızla kalırsınız,ALLAH Kafirlerin ve kafirlerin kuklası olanların şerrinden Reisimizi ve ümmeti muhafaza eylesin..
 • Vatandaş Rıza Vatandaş Rıza 8 ay önce
  Tayyip beyi biliriz Erbakan bizansın cocuklari diyor arsivde video var dikkat ile izledim
 • AlpAlp8 ay önce
  Erdoğan'a Ak partiyi kurdurarak milli görüş davasını böldürenler, şimdi de Gül'e parti kurdurarak Ak partiyi bölmek istiyorlar. Evet doğru , aktörler kısmen farklı, senaryo kısmen aynı, amaç müslümanların gücünü bölmek.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019