Akit yalnız değil! Murat Alan’a destek, menfur saldırıya lânet yağıyor

FETÖ’cü ve Ergenekoncu generallere yönelik söylediği sözler bağlamından kopartılarak hedef tahtası haline getirilen Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan’a yönelik menfur saldırı lânetlenirken, Alan’a ve Akit ailesine, “Geçmiş olsun. Yanınızdayız” mesajları yağıyor.

16 Haziran 2019 Pazar 08:59
Akit yalnız değil! Murat Alan’a destek, menfur saldırıya lânet yağıyor

 Haber Merkezi 

Akit TV’de katıldığı bir canlı yayında FETÖ’cü ve ETÖ’cü milli irade düşmanı generalleri hedef alarak söylediği sözler çarpıtılarak servis edilen ve akabindeki süreçte sol medya tarafından hedef gösterilen Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi, Haber Müdürü ve Yazarı Murat Alan’a yapılan alçakça saldırının yankıları sürüyor. Evladının gözü önünde eli bıçaklı ve sopalı dört kişinin hunharca saldırısına uğrayan Alan’a, “Senin de mili iradenin de hesabını göreceğiz” tehditleri savuran hainlerin küstahlığı Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Gazetemizi arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunan ve sosyal medya hesaplarından Alan’a destek veren medya, siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri saldırganların hak ettiği cezaya bir an önce çarptırılması temennisinde bulundu.

Olay aydınlatılmalı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Alan’a yönelik yapılan çirkin saldırıyı net bir dille telin ederek, “Hiçbir insana dönük şiddet kabul edilemez. Gazetecilere şiddet kabul edilemez. Şiddet insanlık dışıdır. Alan’a yapılan insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, Oda TV’nin çarpıtmalarına ve kışkırtmalarına dikkat çekerek “Oda TV’nin tahrikleri ortada. Oda TV ilişkisi mutlaka araştırılmalı” dedi.

Vatan ve millet sevdalısı

AK Parti 26. Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ise, “Gazeteci arkadaşlarımızı eleştirinin ötesine varan linç ve hedef gösterme gibi davranışların odağına yerleştirenleri de kınıyorum. Kendilerini ceza verme mercii olarak gören saldırgan zihniyeti lanetliyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” derken İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkanı Ali Akbaş da, “Eski Türkiye artıkları ve milli irade düşmanları, Oda TV  ve solak medyanın hedef göstermesiyle, vatan ve millet sevdalısı gazeteci Alan’a saldırdılar. Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

Gazeteci Kenan Kıran da hain saldırıyı net bir dille telin ederek “Herkesin sustuğu dönemde Fetullahçı Terör Örgütü’nün ilk silahlı kalkışmasını haberleştiren Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan kardeşim geçmiş olsun. 28 Şubat’ta yalnızdık, FETÖ’yle mücadele ederken yalnızdık, yine yalnızız” ifadelerini kullandı.

Bu bir meydan okuma

Araştırmacı-Yazar İsmail Nacar, “FETÖ’yü besleyenler bu saldırıyla, AK Parti’ye ve milli iradeye de mesaj vermeye çalışıyor. Geçmiş olsun diyorum. İslami hassasiyeti olan Akit, Erdoğan’ın en yakınında olan gazetedir. CIA ve Mossad maşası olan gladio bu eylemiyle AK Parti iktidarına da mesaj veriyor” şeklinde konuştu.

Gazeteci Şamil Tayyar ise “Alan’a yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum, Rabbim şifa versin. İnanıyorum ki saldırganlar en ağır şekilde hesabını verirler” dedi.

Sabah Gazetesi yazarı Cem Sancar da hain saldırıyı kınadığını ve hainlerin adalet önünde en ağır cezaya çarptırılması temennisinde bulundu.

Saldırıya lanet yağdı

Musevi asıllı işadamı Doğan Kasadolu, “FETÖ, PKK ve diğer terör oluşumlarına karşı mücadele eden Alan, hain bir saldırıya uğramıştır. Şiddetle kınıyor, bir an önce sıhhatine kavuşmasını temenni ediyorum” derken Diriliş Postası Yazarı Sabri İşbilen ise, “Alan’ı beyzbol sopalarıyla linç ettiler. Bizim mahalledeki çoğu kişi sus pus. Bu ezikler olduğu sürece bizi daha çok linç ederler” ifadelerini kullandı. 

Hukukçu Kerami Özdemir de, “Faşist saldırıyı kınıyorum. Saldırganların bir an önce bulunmasını, cezalandırılmalarını temenni ediyorum” dedi.

Gazeteci Cem Küçük, sözde basın derneklerinin ikiyüzlülüğüne dikkat çekerek, “Murat’a da büyük geçmiş olsun. Basın-medya derneklerinden de ses vermelerini bekliyorum” dedi.

Gazeteci Fuat Uğur da, “Büyük geçmiş olsun diyor ve saldırganların bir an önce adalete temsil edilmesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Oda TV sorumlu

Gazeteci Hilal Kaplan da “Alan’a Allah’tan şifa dilerken, onu sistematik biçimde hedef gösteren OdaTV’nin de sorumlu tutulacağı bir dava açılmasını bekliyoruz” dedi.

Gazeteci Şükrü Sak da, saldırıya sessiz kalınmaması gerektiğini belirterek, ironik cümleler kullandı: “Bizim mahalleden bir gazeteci Murat Alan hedef gösterme ve linç sonucu saldırıya uğradı! Lütfen sessiz olalım arkadaşlar! Hadiseyi geçiştirmeye çalışalım! Fazla gürültü çıkarmayalım! Laikler, kemalistler, eyyamcılar, renksizler, liberaller, Fetö’cüler filan rahatsız olabilir.

Gazeteci Erkan Tan da Alan’ın hedef gösterildiğine işaret ederek, “Gazeteci arkadaşımıza saldırı, iğrenç bir insanlık suçudur. Saldırganlar hemen bulunmalıdır. Murat’ı ve Yeni Akit’i, yazdıklarını ve söylediklerini yamultarak, hedef gösteren, gazeteci, yayıncı kimlikliler de bu işin parçasıdır. Allah’ım Murat’a şifa ver” ifadelerini kullandı.

Yerli Şebbiha saldırısı

Gazeteci Ufuk Coşkun ise “Alan’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Çok geçmiş olsun” paylaşımında bulundu.

Gazeteci Hikmet Genç de sosyal medya hesabından, “Alan’a çok geçmiş olsun. Sopalı saldırganlar umarım bir an önce yakalanır, hesap verirler” paylaşımında bulundu.

Gazeteci Recep Yeter ise elim saldırıyı kınayarak, “Saldırganlar en kısa zamanda ortaya çıkarılmalı” dedi.

Gazeteci Yılmaz Bilgen ise “Murat Alan‘a yönelik yerli Şebbiha saldırısını lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan; Tarihçi Mustafa Armağan, yazar Tuğrul Selmanoğlu, Doğru Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Özcan, Doğru Haber Muhabiri Muhsin Şenol, Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Arnavutköy Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Sanlav ve daha birçok isim geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Gazeteci arkadaşlarından destek

Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Duvarbaşı ve Akit Grubu çalışanları ile gazeteciler, Murat Alan’ı tedavi gördüğü Gaziosmanpaşa’daki hastanede ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 08:59

YORUM YAZ

 • DOĞRU OLANI YAP(HELAL OLSUN)DOĞRU OLANI YAP(HELAL OLSUN)1 ay önce
  Akıl ve vicdan hürriyeti...
 • AKIL VE VİCDANAKIL VE VİCDAN1 ay önce
  Sadece akıl ve vicdan hürriyeti...
 • HaskenHasken1 ay önce
  Derviş ve celiski namında ki haşhaşiler bu durum sizi çok sevindirmiş belli...Haşhaşiler!Murat Alan'lar hep var olmaya devam edecek siz kudurasınız diye..
 • KarakeçiliKarakeçili1 ay önce
  Bırakın bizim mahalleyi, Akit camiasında bile Alan'a yapılan bu olayı bir iki yazar konu edinmiş başka yok...maalesef Sözcü'nün ya da diğer sol etiketli cenahtan biri olsa hepsi ortalığı ayağa kaldırırdı...Bu alçaklar bize neden bu kadar kolay darbe yapıyor? Cevabı Murat Alan sahipsizliğinde gizli...Kendi gazetesinin bu olaydan daha öncelikli hangi gündemi olabilir? köşesine bu olayı konu edinmeyen akit yazarları hepinize yazıklar olsun....
 • Ahmet Batuhan PoyrazAhmet Batuhan Poyraz1 ay önce
  Söylenmemesi gereken bir söz etmiş, darbeci ergenekoncu, nato zihniyetli paşaları kast etmiş ama yine de öyle dememesi gerekiyordu. Garip olan milletin verdiği tepki. Yani Pkk ve hdp ile iş tutan Chp'lilere rağmen askerime polisime kurşun yağdıran zihniyete çanak tutanlar bugün kalkmış Murat Alan'a saldırıyorlar. Murat Alan'ın söylemini doğru bulmuyorum ama Hdp'yle iş tutan ve iha ve sihaların vurduğu teröristlerden rahatsız olan Chp'yi böyle topun ağzına koymayanları da Allah'a havale ediyorum. Murat Alan ile Chp'nin askerimize ve teröristlere bakış açısı arasında uçurumlar var. Chp'nin bu eleştiriyi getirebilme hakkı yoktur.
 • aslan akbeyaslan akbey1 ay önce
  akitin yanında bizler varız, samimi müslümanlar var, para ve dünyalık süslümanlar gitsin öteki muhafazakar? hükümet yanlısı gazeteleri okusun. akitin her zaman yanındayım.
 • Yb343675Yb3436751 ay önce
  İslami değerlerin ışığında milli ve yerli bir yayın politikası izleyen tüm akit grubu çalışanlarına ve akit okurlarına evvela geçmiş olsun,murat Bey kardeşim Size yapılan saldırı bize yapılmıştır. Çünkü bizler hak yolunda ümmet yolunda fisebilillah uğrunda büyük bir sabır tahammül ile yaratılana yaratanın emri ilahisi gereği inançsız dahi olsa fikri aykırı olsa bilesaygı gösteriyoruz. Bu konuda hiçbir değeri olmayan fikri sözü olmayan tek derdi islamın değerleri olan bu zümreyi lanetliyorum. Fakat şu bilinsin şu vakit islam için önü yaza bakan ilkbahar zalimler Topluluğu için kışa dönük sonbahardır. Bu tür hain saldırılar bizim saflarımızı daha sıklaştıracak üzülmemahsun olma davan davamız mücadelen mücadelemizdir.Hak yolunda Gaziliğin mübarek olsun,rabbim sana ecrini zalime cezasını verecek inşallah. ..
 • LeylaLeyla1 ay önce
  Geçmiş olsun kardeşim. Bunların alayı...............cocuklari it ürür kervan yürür yola devam kardeşim
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Bu ve buna benzer kışkırtıcı şeyler yapacaklardır.Burada amacın ülkenin içinde bir 1980 öncesi durum oluşturmak olabilir.Hatta bu kuvvetle muhtemeldir. Ve Türkiyede cıa ajanları işbaşındalar sanırım.Çünkü trump önceden karşı olduğu cıa ajanlarının türkiyede faaliyetlerini artırma planına karşı olduğundan imzalamıyormuş ve sonunda kendisine yapılan baskıyla imzalamış.Bu ve benzeri olayları onların türkiyede faaliyete başladıklarını gösteriyor.Her şeyi Türkiyeyi tekrar eski haline getirmek için yaptıkları açıktır.Devletin yöneticilerinin içinde bulunulan dönemi ince eleyip sık dokumalılar.İnsanları kışkırtıcı hal ve hareketlerden uzak durmalıdırlar. Tabii Allahu Alem diyorum.
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin murat alan gecmis olsun.seni cok seviyoruz .insallah tez zamanda sagligina kavusursun.seni ziyaret edenlerden Allah razi olsun,Allahim sana ailene ,akitve seni sevenlere bu uzuntuyu yasatanlara,devlet den cezalandirilmasin tez zamanda bekliyok .
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  iranın çirkinliğini anlamış olmanız ne güzel bir gelişme peygamberimin iranın zaferini istemediğini söylediğimde iran lehine haber yapıyordunuz iranın zulmü arşı alaya ulaştı üstelik bu zülmü alinin fatımamın hüseyinimin nam ve hesabına yapıyorlar yavrularımın ciğeri sökülüyordur isimlerinin bu iğrençliklere karışmış olmasından ötürü en doğrusunu allah bilir tabi size göre bu lanetlik işi yapanlar destekçilerinizle şebbiha ilan edildi ne diyeyim allaha hamdolsun allaha emanet olun
 • KrıkkaleliKrıkkaleli1 ay önce
  Murat kardeşim ;çok geçmiş olsun,Allah cc. acil şifalar versin.biz lerde buradan dua ediyoruz.Sana kalkmış olan hain eller asklında bütün Türk millertine kalkmıştır.Allaha havale ediyoruz...,onlara para verip bu işi yaptıranlarnıdaALLAH kafalarını kırsın...selamlar
 • HarunHarun1 ay önce
  Akitte derin kutu yorumcusu ali .arakci bu saldırının emir verenlerinden olma ihtimali yüksek, programda o ısıtıyor suyu
 • dervişderviş1 ay önce
  kılıçdaroğlu ve diğer sol yazarlar dayak ve sopa yerken zil takıp oynuyordunuz. vuranların eline sağlık hakmetişlerdi diye arşı endam ediyordunuz. ne ekerseniz onu biçersiniz. men dakka dukka. rabbim sizin şerrinizden müslümanları korusun diyorum çünkü siz ABD, AB, israil, solculardan, kemalistlerden ve ateistlerden daha tehlikelisiniz çünkü sizde münafıklık alametleri var.
 • CeliskiCeliski1 ay önce
  Şimdi burda sizin nasıl bir şeytan olduğunuz ortaya çıkıyor Ergenekon hani feto kumpasiydi sizin yaptiginuiz hırsızlığı hani feto yapmıştı ayrıca kimse bu i..... destek olmadı her tarafta iyi olmuş dediler anasına bacisina sovuyorlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019