AK Partili Mahir Ünal'dan HDP'li Güven'e sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Savaş da olacak çatışmalar da" açıklamasına tepki göstererek, "Demokrasinin sağladığı özgürlüğü yine demokrasiyi kullanarak yok etmeye çalışan HDP sorunu var" ifadelerini kullandı.

13 Eylül 2019 Cuma 18:51
AK Partili Mahir Ünal'dan HDP'li Güven'e sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Savaşı çıkaran zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya katılım da olacak savaş da olacak, çatışmalar da" sözlerine tepki gösterdi.

Diyarbakır'da konuşan HDP Milletvekili Leyla Güven, terörle bağlantısı olan HDP'li vekillerin görevden alınılmasını eleştirirken çok tartışılacak sözler sarfetti. Kayyum atamaları hakkında tepki çeken ifadelerde bulunan Güven, terör örgütü PKK'yı ve dağa katılımları destekledi.

Leyla Güven: Savaş da olacak çatışmalar da

Güven, "Bu devam edecek çünkü savaşın sebebi HDP değildir. Savaşı çıkaran zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya katılım da olacak savaş da olacak çatışmalar da…" dedi.

Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bu ülkede Kürt kardeşlerimize kene gibi yapışmış, masumları dahi katleden bir PKK sorunu var, bir de gelişmiş demokrasilerde silahı ve şiddeti bırakın övmeyi, kınamamak bile suçken, demokrasinin sağladığı özgürlüğü yine demokrasiyi kullanarak yok etmeye çalışan HDP sorunu var" değerlendirmesinde bulundu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 18:51

YORUM YAZ

 • taliptalip9 gün önce
  parti kapatmayı AKP zorlastirmadimi mahir bey HDPisdedigi kibi konuşur kabahat onlarda deyil
 • AliAli9 gün önce
  Bu köpekleri konuşturan yine devlet deilmi işine geldiği trtye bile çıkarıyor yeterli oy gelsin
 • emekli çavuşemekli çavuş9 gün önce
  PKK DENEN TERÖRİSTÖRGÜT...SADECETERÖRİSTLERİTEMSİL EDER.....YULARI BAŞKALARINDA..OLAN BU TERÖRİST ÖRGÜT...HALKI TEMSİL EDEMEZ....SATILMIŞ MAŞALARERGEN KIZLARI GENÇLERİKAÇIRIPZORLA,TEHTITLE ŞANTAŞLA,BÜNYESİNDE ZORLA TUTANTERÖRİST ÖRGÜT HALKI TEMSİL EDEMEZ....
 • Leyla Leyla 9 gün önce
  Kardeşim bunlarda iş yapayım para kazanayım derdi yok.pkk ya böyle şerefsizler katılıp laf cambazlığı ile terörist olup işin içinden sıyrılıyor.bakin hükümetimizgüney doğuya dünya iş yeri bi o kadar fabrika açıyor açmaya da devam ediyor herifler çalışmadan gayri-meşru yollardan geçinmek kolaylarına geliyorteroristligi seçiyorondan sonra devlete düşman kesiliyor .o kadar iş yeri işçi arıyor ondan sonra devlet nerde diye anırıyorlar.
 • EyupEyup9 gün önce
  Bu hdp denen Türk ve Kürt düşmanı parti hâlâ bu söylenenlere ragmen kapatilmayacaksa ben böyle demokrasinin içinedünyamizdan jüpitere kadar kalebodur gibi döşemeyeyim. Ulan 5 liralık vergi borcum olsa arar beni bulurlar veya maliyede karşıma çıkar. Hani savcılar hakimler adalet Bakanı hatta silahlı kuvetler. Hdp li aylığı alıp üstüne birde millete devlete küfür ediyor. 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019