Seçim 2019 Sayfası

AK Partili Lütfi Elvan: ABD'nin ekonomik anlayışı, tüm dünyayı tedirgin ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, partisinin Bursa İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

14 Ekim 2018 Pazar 14:16
AK Partili Lütfi Elvan: ABD'nin ekonomik anlayışı, tüm dünyayı tedirgin ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "ABD'nin özellikle Trump yönetimiyle birlikte ortaya koymuş olduğu yeni ekonomik anlayışı sadece Türkiye'yi değil, Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı tedirgin etmiş durumda." dedi.

Elvan, partisinin Bursa İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin davasının Türkiye davası olduğunu belirtti.

Bursa'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu aktaran Elvan, "Bursa çok önemli bir kentimiz. Tarım, sanayi ve hizmetler sektöründe eşiği aşmış, kabuğunu kırmış ve bir anlamda tarımın, sanayinin ve hizmetler sektörünün birbirine entegre olduğu ender illerimizden birisidir. İhracatta öncü olan illerimizden birisidir Bursa." ifadesini kullandı. 

Elvan, son 16, 17 yılda Türkiye'de önemli gelişmeler olduğuna değinerek, "Altyapı, eğitim, sağlık, kültür, sanayi, ihracat hangi yönüyle bakarsanız bakın Türkiye son 16 yılda kabuğunu kırdı ve tüm dünyaya açılan, dünyaya entegre olmuş, dünyayla her alanda ticari ilişkilerini yürüten bir ülke konumuna gelmiştir." diye konuştu.

"ABD'nin ekonomik anlayışı tedirginliğe yol açıyor"

Amerikan Birleşik Devletleri'nin (ABD) yeni ekonomik anlayışının tedirginliğe yol açtığını vurgulayan Elvan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"ABD'nin özellikle Trump yönetimiyle birlikte ortaya koymuş olduğu yeni ekonomik anlayışı sadece Türkiye'yi değil, Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı tedirgin etmiş durumda. Dolayısıyla mevcut korumacılık eğilimlerinin daha da artması ve bu korumacılık eğilimlerinin bir anlamda ticaret savaşına doğru yönelmesi elbette ülkeleri ve bizi de zaman zaman tedirgin etmiyor değil. Ama orta ve uzun vadede ben hiçbir şekilde korumacılık eğilimleri içinde olan ülkelerin başarılı olacağına inanmıyorum. Dolayısıyla biz, mevcut tamamıyla serbest piyasa ekonomisine dayanan, tüm dünyaya açık liberal ekonomik politikalarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz." 

Lütfi Elvan, Merkez Bankası ve hükümetin uyumlu para ve maliye politikalarıyla hem 2019 için belirledikleri enflasyon hedefine hem de makro diğer hedeflere taviz vermeden ulaşacaklarını bildirdi. Elvan, "Bu konuda programımızda en ufak bir sapma söz konusu olmayacak. İnşallah bu bütçede ortaya konulmuş hedeflere ve enflasyon hedefine sabit kalarak bu süreci hızla atlatıp Türkiye'nin yeniden hızlı bir büyüme performansı ile güçlenmesine, büyümesine devam etmesini sağlamış olacağız." ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Elvan'a hediye takdim etti.

Elvan'a ziyarette TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da eşlik etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ekim 2018 Pazar 14:16

YORUM YAZ

 • karamanlı mustafakaramanlı mustafa6 ay önce
  çok değerli akit haberlerini kontrol eden arkadaşım, keşke yaptığım yorumu aşağı satıra koysaydın, ilk çıktığınız günden beri sizin takip ediyorum, dava gazetesi diyip alıyordum ama bakmışız ki artık yaptığımız yorumları koymuyormuşssunuz....ne diyelim öbür dünyada var.... lütfi bey çok çalışkan biri o her makama layık hakkında herhangi bir şaibede yok ...kimden korkuyorsunuzda o haberi yayınlamıyorsunuz...çok merak ettim...Allah devletimizin başına nasip eder inşallah.....
 • ömer ömer 6 ay önce
  abd sadece bizi tedirgin ediyor baksanıza terörist bile olsa dokundurtmuyor.istediği zaman alıyor onurumuzu kırdınız boynumuzu büktünüz abd li ajanıvererek.bu abd nin adaleti. bizim adaletimiz neden yok.bizim kader kurbanlarını da kurtaracak mı abd? biz kendi adaletimizden ümidimizi kestik çünkü bizim adaletimiz bize düşman ,düşmanlarımıza da dost maalesef
 • metin savmetin sav6 ay önce
  bence lütfi bey çok haklı.Kendisi dpt kökenli kendini geliştirmiş ve ak partinin mutfağında yetişmiş biri.Dikkat ederseniz kendisi doğru zamanlarda açıklama yapıyor. Ak parti içerisindeki devlet büyüğü denilebilir.Belki tek devlet adamı çünkü kendisi uzman yardımclığından başbakan yardımcılığına kadar yükseldi.Fakat bu yargının işini kendisi dile hiç getirmedi, başkaları dile getirdi.Bir gün adalet bağımsız bir gün papazın salınması yanlış.Doğrusunu mahkeme takdir eder ama buna karşılık ne aldık onu sormalıyız.Bence boşu boşuna yapılmış bir hamle oldu.Madem masumdu o zaman neden hapisteydi .Eğer suçlu ise neden salındı bunlara cevap vermek lazım bence.
 • nostalji nostalji 6 ay önce
  Ona öyle geliyor. Bence Tüm Dünyanın keyfi yerinde ve Abd ile gayet iyi geçiniyorlar.Ve Abd dilediği ülkeden istediği şeyi alıyor. Ve biz Suriye de Abd ile ortak devriye geziyor. ŞAk diye rahibi rica ediyorlar Tak diyeteslim ediyoruz. Neymiş Mahkeme karar vermiş ,35 yıL ile yargılanıyordu,salınması içinöyle ince hesap yapmışlar ki 3.5 yıl verip hemen serbest bıraktılar. Ve dönüp Kamuoyuna teslim olmadık, ABd nin dediği olmadı martavalı okuyorlar. ,Dış güçler,Abd bize ekonomik ,siyasal savaş açtı falan yalan oldu yani..Yalan ile yönetilen bir Millet olduk.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019