AK Partili isim taşı gediğine koydu: Sezai Temelli ABD’nin Türkiye’deki sesidir

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, PKK’nın siyasi ayağı HDP’nin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'yi “Amerika’nın Türkiye’deki sesi” olarak değerlendirerek, "Sezai Temelli, ABD’nin temennilerini maalesef milletvekili ve Türkiye Cumhuriyeti milletvekili sıfatını taşıyarak dile getirmiştir." açıklamasında bulundu.

12 Haziran 2019 Çarşamba 14:50

 Mehmet Özmen  yeniakit.com.tr 

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, YSK’nın iptal kararıyla 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ve Türkiye’nin S-400 kararlılığına ilişkin yaptığı skandal açıklama tepkilere neden oldu. yeniakit.com.tr’ye konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, HDP’li Temelli’ye sert tepki gösterdi.

“Sezai Temelli, Amerika’nın Türkiye’deki sesi”

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’yi “Amerika’nın Türkiye’deki sesi” olarak değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Sezai Temelli, ABD’nin temennilerini maalesef milletvekili ve Türkiye Cumhuriyeti sıfatını taşıyarak dile getirmiştir. S-400’lere yönelik sözlerinden bunu anlıyoruz. İnönü’nün kardeşi Hasan Temelli var. Sezai Temelli, onun oğlu mudur, onunla akrabalığı var mıdır, bilmiyorum.” dedi.

“31 Mart sabahı emperyalistler sevindi”

Türkiye’nin, sınır içinde ve sınır ötesinde terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe vurdukça Sezai Temelli’nin panikleyerek skandal açıklamalarda bulunduğuna dikkat çeken Ahmet Hamdi Çamlı, şunları söyledi:

Amerika, Siyonizm güdümlü emperyalizm, İstanbul’da eğer bir daha bir darbe olursa Büyükşehir Belediyesi’nde öyle bir adam olsun ki darbecilere karşı belediyenin imkânlarını, belediyenin tankerlerini, kamyonlarını, iş makinelerini darbecilerin önüne çıkartmasın ve hatta mesajlar atsın İstanbulluya: ‘Aman bir şey yok, sıkıntı yok. Herkes evinde dursun’ şeklinde. Milleti sükûnete çağırmak için bir başkan istiyor emperyalistler. Çünkü 31 Mart sabahı onlar sevindi. Ertesi gün baktım Amerika’dan, Yunanistan’dan sevinç sesleri gelmeye başladı. Böyle bir başkan istiyorlar. O doğrultuda da Sezai Temelli açıklamalar yapmıştır. ‘Engelleyeceğiz, engellemeye çalışacağız’ diye. Onların gayretleri de bu yönde. Bu bizi çok şaşırtmıyor.

“Türkiye kendini savunamasın diye S-400 almamıza karşı çıkıyorlar”

Ülke savunması için çok önemli olan S-400 için “Ne işe yarayacağı belli değil” şeklinde yorum yapan Sezai Temelli’yi sert sözlerle eleştiren Ahmet Hamdi Çamlı, “Yarın bir gün emperyalistler tarafından Türkiye’ye sıcak bir müdahale olursa ona karşı savunmasız kalalım, ellerini-kollarını sallamadan, rahatsız olmadan ülkemizde operasyonlar yapsınlar, bu ülke kendini korumasın, bu ülke kendini korumaya ihtiyaç hissettiği zaman emperyalistler önünde el-pençe divan kalmak mecburiyetinde kalsın, eski CHP Türkiyesinde olduğu gibi emperyalistlerden gelen talimatlar doğrultusunda vaziyet alsın istedikleri için S-400’ü almamıza da karşı çıkıyorlar.” eleştirisinde bulundu.  

“‘Türkiye’nin peşini bırakın’ çağrısında bulunsunlar”

HDP’lilerin PKK’lı teröristlere sessiz kalmasına dikkat çeken Ahmet Hamdi Çamlı, Temelli’ye yönelik sözlerini şöyle sürdürdü:

Madem memleketin ekonomisini, hazinesini çok düşünüyorlar o zaman beraber horona kalktıkları dağdakilere, teröristlere ‘artık bırakın Türkiye’nin peşini, Amerika’nın hesabına burada kan dökmeyin’ diye çağrı yapsınlar. Biz de para harcamamış olalım.

“HDP, CHP’nin beslediği, büyüttüğü çocuğudur”

HDP’nin CHP ile olan işbirliğine de değinen AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sözlerini şöyle tamamladı:

HDP bizim bildiğimiz bir organizasyon. Nerden biliyoruz; HDP CHP’nin çocuğudur. CHP’nin beslediği, büyüttüğü, oluşması için elinden gelen her şeyi yaptığı bir organizasyondur. Aynı sesleri CHP’den de duyuyoruz. Baba-oğul gibi. Baba ne derse oğul onu söylüyor. Belki farklı versiyonda söylüyor ama neticede tek siyasi akımın iki farklı sözcüleri. CHP’de aynı şeyi söylüyor: ‘S 400’ü almayın, Türkiye savunmasız kalsın.’ HDP’ de aynı şeyi söylüyor. Büyükşehir Belediyesi’nde de domuzu yedi dakikada yemekle övünenlerin söylediği şeyi söylüyor. Onlar da diyor ki ; ‘biz kaybettireceğiz, kaybettirmek üzere çalışıyoruz.’ HDP’den de aynı şeyleri duyuyoruz. Şaşırmıyoruz, doğal karşılıyoruz. Bizim de varlık gayemiz bunlarla mücadeledir. Bu millet, medeniyet ve ümmet için mücadeledir. Bakalım nereye kadar gidecek? Allah millete, devlete zeval vermesin.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 14:50

YORUM YAZ

 • NurNur5 gün önce
  Yanlız omu ülkemizde binlerce hain takkiyeci var ahirette var unutmasınlar dünya bir durakdünyada yedikleri hurmalar ahirette tırmalayacak odun olacaklar cehennemde dünyanın sazanları bunlar
 • Muhsin Muhsin 5 gün önce
  Adamın bir tipine bakın birde hareketlerine bakın, ve soyağacına bakılsın bu insankılığındaki yaratık ya ermeni yada yahudi temelli!.. ben herşeyine iddiasına varım .. yediği çanağa işeyen hainleri birde milletvekili olarak durduruyorlar ya pes yani!..
 • VatandaşVatandaş5 gün önce
  Millet bu vatan hainlerini bir üst sınıf vatandaşmış gibi beslemek zorundamı hükmet yetkilileri bu konuda çok da konuşmaya hak sahibi değiller millet sana yetkiyi vermdimi sende koy idamıgitsinler efendilerine ağlasınlar
 • Ötüken Ötüken 5 gün önce
  Bu hainligin karsiligi infaz olmali. TC Devleti uyumaya devam ederse bu herifi yok edecek bir güc elbette devreye girer. MIT göreve!!!
 • ÜnalÜnal5 gün önce
  Amerikalı yahudi lobisi zengindir ona da bir madalya vermişlerdir ve adini da Yahu diye üstün hizmet ödülü koyarak
 • HayrettinHayrettin5 gün önce
  O zaman koyalım ... gitsin.
 • SİYONİST UŞAKSİYONİST UŞAK5 gün önce
  sizler vatana ihanetin cezasını İDAM olarak karar alırsanız bu şerefsizler orta da fazlaca kalamazlar o zaman SİYONİST BABAlarının yanına giderler
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 5 gün önce
  Muhtemelen bunu da profesyonelce yapmaktadır. cİA’nın Türkiye’yi karıştırıp kaos masasında en aktif gavurudur. Çünkü adam Kürt değil Kürt faşizmi yapıyor. Açık deği mi?
 • uyan tcuyan tc5 gün önce
  zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019