AK Parti'den bir Brunson açıklaması daha

ABD'li Brunson'un tahliye edilmesine ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz,"Türkiye'ye yönelik birtakım tehditler, bazı tarihler ortaya koyup 'bu tarihe kadar, şunu yapın, bunu yapın' gibi dayatmalar oluştu. Ama Türkiye hiçbir zaman bunlara prim vermedi, bu dayatmaları kabul etmedi. Her şey bağımsız ve tarafsız yargının kendi takvimi içinde ve kendi çalışma düzeni içinde yürüdü." dedi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 14:16
AK Parti'den bir Brunson açıklaması daha

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, partisinin Bingöl İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li din adamı Brunson'ın İzmir'de görülen davada hükümle birlikte serbest bırakılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Yılmaz, bunun tamamen bağımsız ve tarafsız yargının verdiği bir karar olduğunu söyledi.

Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Rahip Brunson davası var. Onunla ilgili de bağımsız ve tarafsız yargımız kararını verdi. Biliyorsunuz Türkiye'ye yönelik birtakım tehditler, bazı tarihler ortaya koyup 'bu tarihe kadar, şunu yapın, bunu yapın' gibi dayatmalar oluştu. Ama Türkiye hiçbir zaman bunlara prim vermedi, bu dayatmaları kabul etmedi. Her şey bağımsız ve tarafsız yargının kendi takvimi içinde ve kendi çalışma düzeni içinde yürüdü. En son yargımız şahısla ilgili bir ceza takdir etti."

Ev hapsindeki Brunson'ın içeride geçirdiği sürenin dikkate alınarak tahliye edildiğini belirten Yılmaz, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu, başka türlüsünün de düşünülemeyeceğini vurguladı.

"Türkiye ekonomisi cari fazla verdi"

Yılmaz, kurdan kaynaklı birtakım ekonomik sıkıntılarla ilgili hükümetin tedbirler aldığını, bu sıkıntıların da belli vadede aşılacağını, daha da güçlenmiş bir şekilde çıkılacağını anlattı.

Türkiye'nin savunma sanayisinden, sağlık endüstrisine, petrokimyadan enerjiye yeni proje ve adımlarla yoluna devam edeceğini dile getiren Yılmaz, ''Daha çok üreten, ihracat yapan, teknoloji üreten katma değeri çok daha yüksek bir ekonomiden çıkacağız. Her sıkıntıdan birtakım fırsatlar çıkarmak lazım. Bu yaşadığımız ekonomik sıkıntılarda inşallah uzun vadede daha güçlü bir bünye elde etmemize yardımcı olacak. Bünyemizi daha güçlendirecek. Bunun işaretlerini de şimdiden görüyoruz. İhracatımız en son eylül ayında, ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 80'leri aştı. Ağustosta cari açık vermedi ekonomimiz, cari fazla verdi." diye konuştu.

Toplantıya, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler de katıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 14:16

YORUM YAZ

 • a.a.5 ay önce
  tesadüf diye bir şey yoktur.herşey öylesine planlı ve öylesine tevafuk içinde gerçekleştiki hiç bir vicdan hatta sizin vicdanlarınız bile mutmain olmadı.buna % 100 eminim
 • uyan tcuyan tc5 ay önce
  suçu adaleşe yargıya atın. yok öyle ucuz kurtulamazsınız. siz orada ne iş yapıyordunuz bostan korkuluğumusunuz. gözünüz aydın olsun akp şimdiden müjde vereyim size oy oranınız en az%20 düştü zaten pilinizde bitti sömürge devletiz artık akp olarak ağzınızla kuş tutsanız havadır
 • gökay keleşgökay keleş5 ay önce
  işte bunuyapmayın,,böyleacıklama yaparak ...
 • ahmetahmet5 ay önce
  şehitlerimizin kanlarının değeri 3 yıl mı?
 • ömer ömer 5 ay önce
  sen türkü okuyacağına kendi vatandaşına cezalar yağdıran yargının kime hizmet ettiğini kabul et. bu yargı abd nin uşaklığını yapmıyorsa neden kendi miiletine en ağır cezaları verirken abd li teröristi bıraktı. af yok diyenler şimdi 3 maymunu oynar oldular. yakışır.
 • Deniz KayaDeniz Kaya5 ay önce
  ...36 sene ile yargılayıpBirde güle güle demek ne oluyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019