• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti'den Akıncı Üssü davasında FETÖ'cülere verilen cezalara ilişkin açıklama

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada FETÖ'cülere ceza yağarken AK Parti'den ilk açıklama geldi. Ömer Çelik, "İhanet şebekesi adalet önünde ve milletimiz tarafından bir kere daha mahkum edildi." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-11-26 16:24:00 -

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada verilen kararın önemine işaret ederek, "Bu ihanet şebekesiyle mücadele etmek vatanseverliğin en önemli gereklerindendir. Darbeci terörle mücadelemiz sürecektir." değerlendirmesinde bulundu.

'İhanet şebekesi bir kere daha mahkum edildi'

Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, FETÖ'nün darbe girişiminde Akıncı Üssü'nü merkez olarak kullanan teröristlerin hak ettikleri cezayı aldıklarını belirtti.

"TBMM'ye, Cumhurbaşkanlığı'na ve milletimizin üzerine bombalar yağdıran ihanet şebekesi adalet önünde ve milletimiz tarafından bir kere daha mahkum edildi." ifadesini kullanan Çelik, darbeci teröristlerin milli iradeyi ortadan kaldırmak ve egemenlik haklarını başka odaklara devretmek için tarihin en ağır ihanetlerinden birine giriştiğini, milletin kanıyla ve canıyla darbeci terörü durdurduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla tüm Türkiye'nin darbeye direndiğini hatırlattı.

Çelik, darbe girişiminin durdurulmasının ardından ihanet şebekesinin hukuk önünde hesap verme sürecinin başladığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Bu sinsi ve tehlikeli terör örgütü her türlü yabancı odağın emrine girmeye hazır, tamamen Türkiye düşmanı sapık bir anlayışa sahip. Türkiye düşmanı bu yapı, insanlık düşmanı ideolojisini son derece sinsi yöntemlerle yaymaya çalışıyor. Kendini başka yüzlerin arkasına saklamayı biliyor. Çeşitli ülkelerde Türkiye'ye zarar vermek için her türlü ihaneti örgütlemeye devam ediyor.

Bu ihanet şebekesiyle mücadele etmek vatanseverliğin en önemli gereklerindendir. Bugün adaletin verdiği karar çok önemli bir aşamadır. Darbeci terörle mücadelemiz sürecektir.

Darbeci terörü bir kere daha lanetliyoruz. Şehitlerimize rahmet olsun. Gazilerimize şükranlarımızla...

Cumhurbaşkanımızın bu terör örgütüne karşı koyduğu kararlı ve tavizsiz iradeyle devletimiz ve milletimiz bu ihanet şebekesiyle mücadeleye en güçlü şekilde devam edecektir. Darbeci terör, hukukun ve adaletin önünde bu topraklarda ebediyyen mahkum edilmiştir."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hatırla

Ben askerde iken 1 adet arkadaşımın yanlışlıkla patlayan merminin hesabını verdiğini biliyorum Güzel ülkemizin vergileri ile ülke koruması için alınan mermileri bu vatanın insanlarına sıkan hayasızlara sebep oldukları 1 kuruşun dahi hesabının sorulmasını isterim 
 • Yanıtla

Kanuni

Yani benden kesilen paralarla cezaevinde bakılma ödülü verildi. Bunun sebebi : 2002 seçimleriyle iktidara gelen AKP hükümetinin İDAM cezasını savaş zamanında bile uygulanamayacak şekilde yürürlükten kaldırmasıdır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23