• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti'de değişim başladı! O isimler peş peşe istifa etti

Yeniakit Publisher
2024-05-24 08:01:00 - 2024-05-24 08:06:30
AK Parti'de değişim başladı! O isimler peş peşe istifa etti

AK Parti’de seçim sonuçlarına ilişkin yürütülen çalışmalar neticesinde sürpriz istifalar yaşanmaya başladı.

AK Parti MKYK toplantısında kurmaylarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan parti içerisinde değişimi mutlaka gerçekleştireceklerini söyledi. Erdoğan “Seçim sonuçlarını istişare etmeye devam ediyoruz. Sonuçlar, araştırmalar ve analizler olgunlaştıkça yeni adımlar atılacak. Yeri ve zamanı geldiğinde; kırmadan, dökmeden, küstürmeden değişimi yapacağız” diye konuştu.

Öte yandan, Erdoğan tarafından da dile getirilen AK Parti’deki değişime bazı illerden başlandı. İlk istifa, AK Parti’nin yerel seçimlerde yüzde 54,7 ile en yüksek oyu aldığı Rize’den geldi. Hemen ardından, Adıyaman ve Batman il başkanları istifa ettiklerini duyurdu.

Ankara il başkanlığındaki bazı birim sorumlularında da değişime gidildi. AK Parti’de teşkilatlardaki değişim büyükşehirlere de yansıyacağı öğrenildi. Ankara’da ise, İl Sekreteri, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, AR-GE’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı da değişti.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

DRSNN

İL BAŞKANLARI İLE OLMAZ ÖRNEYİN HAYATİ YAZICI DERHAL İSTİFA ETMELİ EFKAN ALA ÖMER ÇELİK ALİYAVUZ VB ÜSTDÜZEY YÖNETİCİLER İSTİFA ETMELİ İSTANBUL İL BAŞKANI ŞİMDİYE KADAR NEDEN DUURDU ROMA GEZİSİNDEN UTANMADIMI MİLLETİN PARASINI NE HALE GETİRDİLER

Adalet

Ticaret bakanı aile bakanı maliye bakanı bunlar acil istifa edecek
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23