AK Parti ve MHP'nin ortak mitingi başladı! Bahçeli CHP'ye seslendi: İzmir'i çantada keklik sanma!

MHP lideri Devlet Bahçeli İzmir'deki ortak mitingte, ana muhalefete, "İzmir'i çantada keklik sanma!" diye seslendi.

17 Mart 2019 Pazar 14:39
AK Parti ve MHP'nin ortak mitingi başladı! Bahçeli CHP'ye seslendi: İzmir'i çantada keklik sanma!

AK Parti ve MHP, ilk ortak mitingini İzmir'de gerçekleştiriyor. Gündoğdu Meydanı'nda buluşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, halka hitap etti. Erdoğan, Bahçeli'nin konuşmasının ardından sahneye çıktı. Konuşmasını tamamlayan Bahçeli, CHP'nin İzmir'i çantada keklik sanmaması gerektiğini belirtti. 

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

31 Mart 2019’da seçimlerine iki haftalık süre kala cumhur ittifakının Gündoğdu meydanında düzenlenen İzmir açık hava toplantısına katılmaktan onur duyuyorum. Bu seçimlerin ülkemize, İzmirimize, milli bekamıza hayırlı olmasını, kutlu ve nurlu bir dirilişe kaynaklık etmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Tarihin hiçbir döneminde rahat bırakılmadık. Tehlike ve tehditlerden mahrum yaşamadık. Devamlı üzerimize geldiler. Su uyudu düşman uyumadı. Ne husumet bitti, ne hain tükendi.

Bu hesabın bit tarafında Türk işlem medeniyeti ve büyük Türk milleti vardır. dİğer yanında zalimler, yerli işbirlikçileri vardır. Biz var olmak için tarihten feyzimizi aldık. Bekamız için ecdadımızdan gücümüzü aldık.

Milli mücadelenin duruşuyla cumhur ittifakına ruh verdik. Milli bekamız için bir araya geldik.

Cumhur ittifakı İzmir’in sinesinden çıkıp işgalcilere ilk kuşunu sıkan Hasan Tahsin’in gelecek umududur.

İzmir’i hiç kimse çantada keklik görmesin, arka bahçesi zannetmesin. Şımaranlara yolunu şaşıranlara 12 Eylül’ün mirasçılarına İzmir sırtını dönmeli. ;Daha müşfik bir yönetime kucağını açmalıdır. Bu irade cumhur ittifakıdır. Adayı da Nihat Zeybekçidir.

MHP bütün gücüyle imkanlarıyla cumhur ittifakının başarısı için çalışacaktır. İnşallah İzmir ağırlıklarından kurtulacaktır.

Yeni Zelanda’daki bir Vandal, bir barbar din kardeşlerimizin namaz kıldığı esnada kurşun yağmuruna tutmuştur. Bu şerefsiz teröristin katliam silahının üzerinde Türk yiyici ifadesi dikkatlerden kaçmamıştır. Haçlı seferleri sırasında kullanılan Tanrı bunu istedi sözü bir kez daha gündeme getirilmiştir. Karşımızda bir sapıktan, teröristten ötesi vardır. Bu Haçlı kalıntısı Türk milletine tehdit dolu mesajlar yazmıştır. İstanbul’a Konstantinopolis diyen alçak Ayasofya’nın minarelerinden kurtulacağını şerefsizce iddia etmiştir. Ey Haçlılar biz buradayız. Gelin de görelim. Bekliyoruz sizi. Hadi gelin de kanınızda boğalım. Beka sorununu görmeyen çapulcular nasılsınız, iyi misiniz? Hiç kimse beka sorunu yok demesin. Kan dökülen masum kardeşlerimiz değil hepimiziz. Şimdi anlaşıldı mı beka niye önemli. Şimdi yerine oturdu mu 31 Mart seçimlerinin niçin beka seçimi olduğu. Yegane güvence cumhur ittifakıdır. El ele verirsek Türkiye’yi yenemezler.

Çanakkale’de tarih yazarak düşmanlara geçit vermeyen kutlu ceddimiz gibi bugün de cumhur ittifakı halinde benzer tehditlerle mücadele ediyoruz. Bu kez maruz kaldığımız ileri tehlikeler daha sinsidir.

Tarihi bilmeden bugünü anlamaya isabet yoktur. Çanakkale dönemi küresel güçlerin milletlerimizi en zayıf olduğunu zannettikleri dönemde başlattıkları saldırının püskürtülmesi demektir.

Bugün karşımıza yeniden çıkanlar dün İzmir’de denize dökülenlerdir. Biz buna müsaade edemeyiz.

Ezanımızın kesilmesini nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını sineye çekemeyiz.

Biz Çanakkale ile milletçe kahraman olduk ve kahraman millet ünvanına kavuştuk. Çanakkale her karış toprağına bir yiğidin uzandığı dünyanın en büyük şehitliğidir.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 14:39

YORUM YAZ

 • HakanHakan1 gün önce
  Güldürdü İzmir en okumuş şehirdir cahil bölgelerde konuş Bahçeli zaten gelen sayısıda gösteriyor hangi illerden geldilerse
 • YazmiyorumYazmiyorum1 gün önce
  Stepneligi cok iyi ogrendin.....Izmir cok toleransli sehir ki senin gibilere bile kucagini acmis.. Beka, Beka, Beka, Beka...........Gecmis olsun Bay Beka...
 • İYİ CemİYİ Cem1 gün önce
  He Bahçeli he he!..
 • TürkTürk1 gün önce
  Akp ye Suriyelileri geri göndermedigi müddetcr oyyok eger gelecekteki secimlerde oy hesabi icin tutuyursa Türliyenin basinaPkkbelaolut meclide girerekarap ülkelerin de destegini alarakTürkiyeninbasina bela olurSuriye ilticalarin promlemi uyuyan yilan eninde soniunda Türkiyeyi sokacaj
 • Ali ayvaliAli ayvali1 gün önce
  Sayin bahceli izmir inan cantada keklik.. gel istersen bahis yapalim.. sen ne yazik ki gittigin yeri kurutuyorsun..politikalarinda tutarmışsın.. babasının 80 ihtilaline gönderme yapıyorsun...sonra sandık demokrasi diyorsun sandık tek olaysa 80 anayasası yüzde kaç oyla kabul gördü.. bunu benden daha iyi biliyorsun..izmir adayını 80 ihtilalinden vurmaya çalışıyorsun ama bir önceki ihtilalin anansunu yapan kişiden bahsetmiyorsun.millet o kadar da balikhafizali değil...senin bu ikircikli politikaların partine zarar vermiyor..ama inan ak partiyi aşağı çekiyor.. ak parti devlet için değil millet için kurulmuş parti..secime az kaldı...varmisin iddaya..
 • emiremir1 gün önce
  CHP IZMIRI CANTADA KEKLIK SANMIYOR EGITIM HUKUK EGITIM DEMOKRASI ANLAYISLARI BIRLESTIRMIS AMA SEN AKP ICIN CANTADA KEKLIK'SIN KENDI PARANLA BIR ANKET YAPTIR ONDAN SONRA KONUS DEGNEK AMCA

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019