• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti teklif etti yaprakların alkışladığı Ekrem İmamoğlu reddetti! Vatandaş ise konut değil yeşil alan istiyor

AK Parti'nin İstanbul Tuzla'da bulunan konut fonksiyonundaki boş arazi parsellerinin park alanına çevrilmesi teklifini CHP'li Ekrem İmamoğlu reddetti. Çevre sakinleri ise boş arazinin yeşil alan olarak düzenlenmesini istiyor. İmamoğlu'nun reddettiği karar bir kez daha İBB Meclisi'nde tekrar görüşülecek.

Yeniakit Publisher
2019-12-14 12:01:00 -
AK Parti teklif etti yaprakların alkışladığı Ekrem İmamoğlu reddetti! Vatandaş ise konut değil yeşil alan istiyor

Tuzla Mimar Sinan Mahallesi'nde konut fonksiyonundaki boş arazi parselleri, AK Parti'nin teklifi üzerine park alanına alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisinin aldığı park kararını veto etti.

Mahalledeki çevre sakinleri ise bu arazinin mahallede kalan tek boş arazi olduğunu ifade ederek, deprem anında toplanabilecekleri ve ailelerin çocukları ile birlikte vakit geçirebilecekleri yeşil alan olarak düzenlenmesi istiyor. Karar bir kez daha İBB Meclisi'nde görüşülecek.

Tuzla Mimar Sinan Mahallesi'ndeki boş arazi.

"Yeşil alan yapılabilecek bir tek burası kaldı"

Mahallelerinin betonlaştığını vurgulayan çevre sakini Muhammed Kılıl, "Doğma büyüme buralıyım. Çocukluğum burada geçti. Her şeyim burada geçti. Her yer betonlaştı. Buranın çocuklar için bir park olmasını istiyorum. Özellikle bir burası kaldı yeşil alan yapılabilecek. Başka bir yer kalmadı. Burada çocuklar için güzel bir park, aileler için mangal yeri, belediyeden ve yetkili kişilerden bir mahalleli, bir vatandaş olarak rica ediyorum" dedi.

ocukların nefes alanı burası"

Boş arazinin mahalledeki çocukların nefes alanı olduğunu ifade eden Selda Alagöz, "Ben 1998'den beri burada oturuyorum. O zamandan beri burası boş. Çocuklarımızın oyun alanı, piknik alanı. Arabaların içine girmediği, tehlikenin olmadığı bir yer. Bence hiçbir şey yapılmasın çünkü hemen şurada bir park olduğu için park yapmaz diye düşünüyorum belediye ya da İBB. Burası çocukların nefes aldığı bir yer. Buranın yeşil alan olması çocuklar için daha iyi olur. En azından dediğim gibi trafik yok. Yolda oynamak zorunda kalacaklar. Her yer zaten bina, çocuklar zaten günlerinin çoğunu okulda geçiriyor. Boş vakitlerinde de burada misket oynuyorlar, top oynuyorlar, piknik yapıyorlar. Burada oturan sakinler için söylüyorum, çocukların nefes alanı burası" diye konuştu.

"Depremde toplanma yeri olmasını istiyoruz"

Deprem anında mahallede bir toplanma yerinin olmadığını, bu nedenle boş arazinin bunun için değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Şemsettin Arslan ise, "Konut olarak değil de biz burayı depremde bir toplanma yeri olarak isteriz. Mahallede daha böyle bir boş yer kalmadı. Depremde toplanma yeri veya park, orman, piknik alanı vs. Devletten böyle yerlerin piknik alanı, toplanma yeri falan olmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Yapraklar beni çılgınca alkışlıyor"

İSKİ yönetiminin Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi atık su arıtma projesini iptal eden İmamoğlu, skandal karar sonrasında “temel atmama” töreni düzenlenmişti. Burada konuşan Ekrem İmamoğlu'nun "Bu ağaçların yaprakları şuanda beni çılgınca alkışlıyor" sözleri sosyal medyada alay konusu oldu. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İşsiz

Tuzla Mimar Sinan Mahallesindeki boş arazi parsellerin kim konut alanına çevirdi de akp yeniden yeşil alan olsun istiyor?
 • Yanıtla

Dumanlı

Bu haberler İmamoğluna yarıyor böyle haberlere devam edin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23