• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Hastalıklı bir zihniyet var

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Milli Dayanışma Kampanyası’na kinle yaklaşan hastalıklı bir zihniyet var. İmkanı olanın ihtiyacı olanla kolkola girmesine nefretle bakan bir zihniyet var. Mutlu olacakları tek konunun Türkiye’nin zarar görmesi olduğunu teşhir eden bir zihniyet bu'' dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 12:33:00 - 2020-04-07 16:54:42
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Hastalıklı bir zihniyet var

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, koronavirüs salgınına ve Milli Dayanışma Kampanyası'na ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

''Küresel bir salgın karşısında tüm dünya dayanışma yolları ararken, vatandaşlarımızın birbiriyle kol kola girmesi ne büyük rahatsızlık oluşturdu birilerinde.

Bazı ülkelerde insanların kendi sağlığını korumak adına, imkanı olmayanlara ve özellikle yaşlılara acımasızca sırt dönmesi hergün görülürken, ülkemizde gurur duyacağımız dayanışma örnekleri ortaya çıkması ne büyük travma yaratıyor hastalıklı zihniyetin temsilcisi birilerinde."

"İnsani olan ne varsa derin bir rahatsızlık duyuyorlar"

"Avrupa’da devletler birbirlerinin sağlık malzemelerine el koyarken, her tarihi anda olduğu gibi Türkiye’nin ihtiyacı olan devletlere el uzatmasını bile siyasetin konusu yapmaya çalışıyorlar. İnsani olan ne varsa derin bir rahatsızlık duyuyorlar.

İşler iyi giderken insani nezaketin ve gelişmişliğin örneği gösterilen bazı ülkelerde, corona virüs salgınıyla tüm insani değerlerin kısa zamanda terkedildiği olaylar görüyoruz. Ülkemizde ise daha çok dayanışma, daha çok birliktelik ve kardeşlik duygusu yükseldi.

Birileri ise bundan rahatsızlık duyuyor. Ülkede iyi bir şey olması bunların kabusu. Kendilerinin kazanmasını, Türkiye’nin ve insanımızın kaybetmesine bağlayan bu hastalıklı zihniyeti, insanlığı tehdit eden bir afet bile insani çizgiye getiremiyor."

"Bu, yıkım siyasetidir"

"Herkesin kazandığı, Türkiye’nin krizlerden başarıyla çıktığı bir sonuç, bu hastalıklı zihniyet için her zaman kabus senaryosu oluyor. Bu, kötülük zihniyetidir. Bu, yıkım siyasetidir.

Milli Dayanışma Kampanyası’na kinle yaklaşan hastalıklı bir zihniyet var. İmkanı olanın ihtiyacı olanla kol kola girmesine nefretle bakan bir zihniyet var. Mutlu olacakları tek konunun Türkiye’nin zarar görmesi olduğunu teşhir eden bir zihniyet bu.

Bu hastalıklı zihniyet, umudu, dayanışmayı, doğruluğu ve iyiliği yücelten her adımın düşmanı. Bu zihniyetle mücadele için dayanışmayı ve iyiliği yüceltmeye devam edeceğiz.

Bugünler de geçecek. Aldığımız tedbirlerle, dayanışmamızla ve kardeşliğimizle bugünleri de aşacağız. Umudu, hayatı, doğruluğu ve iyiliği yücelterek zor günleri aşacağız. Kötülük siyaseti yine kendi hastalıklı dünyasında kalacak.

Bir krizi aşarken nasıl davranırsanız, kriz sonrasında karakterinize o damgayı vurursunuz. Bu zor günlerde iyilikle hareket edenler iyilikle anılacak. Kötülükle hareket edenler kötülükle anılacaklar. Bu ülkenin adının karşısında hep iyilik yazıldı. Bundan sonra böyle olacak.''

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hsn

bu hastalıklı korona zihniyeti halk tv de salya sümük ak partiye saldırıyor. yaşlılar, baş örtülüler, ezan, sala, dua bahaneleri ile ak parti özelinde ıslama saldırıyorlar ve chp bu yayınlara çit çıkarmıyor acaba neden????!
 • Yanıtla

saim

onların eline düşmeyen türkiye isterse batsın, umurlarında mı? tayyip gitsin batarsa batsın demiyorlar mı. daha önce de şu erbakan gitsin ne olursa olsun demiyorlarmı idi. demirel dfolsun batarsa batsın demediler mi. menderes için de öyle. illa dizginleri o hastalıklı chp ele almalı, bütün dertleri bu. nevzat tandoğan dan engin altay a hep aynı hezeyan. üstelik de bütün okumuş yazmışı öğretmeni, profesörü, subayı, doktoru, mühendisi büyük ekseriyetle onların yolunda.zamanında millet ot süpürge tohumu yerken chp devleti memurunu kolladı. sivil ve asker bürokrasisi ile tplumu dönüştürmeye çalıştı. eğitim mekanizması bütün öğrencileri chp kafasındaki tornadan geçirdi. nefsaniyet, güzel görüntüler, görüntülüler orada. yeni nesile hitap eden söylem ve görüntüler orada. ekrem ve eşi dilek in manzarası iki ayda kaç yüz bin farka neden oldu.inanmazsanız sokaktakş gençleri çevirin sorun. hizmet ve eserin yanına Allah ın çizgisinden çıkmadan da olabilecek görüntüleri eklemez isek gelecek kötülüğün. son cümlelerimiz de bizimkilere.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı