Seçim 2019 Sayfası

AK Parti belediye başkan aday adayları başvuru formu 2018

Erkene alınmazsa mahalli yerel seçimler Mart 2019'da yapılacak. Aynen 24 Haziran milletvekili seçimlerinde olduğu gibi yerel seçimlerde de AK Parti'den belediye başkan adayı olmak isteyenlerin ilk tercihleri AK Parti olması bekleniyor. AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkan aday adaylığı başvuru sürecinin Eylül'de başlayacağını açıklamıştı.. AK Parti'den belediye başkan aday adayı olmak için başvuru şartı nedir? AK Parti belediye başkan aday adayları başvuru formu nasıl doldurulur?

16 Kasım 2018 Cuma 17:11
AK Parti belediye başkan aday adayları başvuru formu 2018

24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti 6. Büyük Kongresini 12 Ağustos’da gerçekleştirmişti. Kongrede yerel seçimlere götürecek AK Parti’nin A takımı da belirlenmişti. Yerel seçimler tarihinde yapılırsa Mart 2019’da yapılacak. Yerel seçimlerde AK Parti belediye başkan aday adaylık başvuruları ne zaman başlıyor?

CHP belediye başkan aday isimleri | 2019 CHP belediye başkan adayları listesi

24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı ile seçimlere giren AK Parti, sandıktan büyük bir zaferle çıktı. AK Parti aynı zaferi 2019 Mart yerel seçimlerinde de göstermek istiyor. AK Parti yerel seçimler için aday adayı olmak isteyenler için takvimi açıkladı. AK Parti belediye başkan aday adayı başvurularını 5-16 Kasım tarihleri arasında alınacak. AK Parti aday başvurularında son dakika açıklamasında bulundu.

AK Parti'de son başvuru saati değişti

AK Parti'de son başvuru tarihi 16 Kasım Cuma saat 17:00 olarak açıklamıştı. AK Parti'de aday adaylığı başvuruları gece 24:00'a kadar uzatıldığı açıklandı. 

 

AK Parti belediye başkan aday adaylığı başvuruları ne zaman? Yerel seçim 2019 adaylık başvuruları başladı mı?


AK Parti 2019 yerel seçim belediye başkan adayları listesi

Süreç nasıl işleyecek?

AK Parti 2019 yerel seçimlere büyük önem veriyor. Onun için mevcut belediyelerinin korunmasının yanında AK Partili olmayan belediyelerde de ipi göğüslemek isteniyor. AK Parti belediye başkan aday belirleme sürecinde illerde anket ve mülakatlar gerçekleştirilecek. Bölgelerin nabzını tutacak olan AK Parti, kendi belediyelerinde başkanların performanslarını ortaya koyacak. AK Partili olmayan belediyelerde ise halkın beklentileri analiz edilecek. AK Parti’de belediye başkan aday adayları için hangi yol izlenecek? AK Parti’ye başvuru yapan aday adaylarının kendi ikamet ettikleri yerlerden aday olmaları zorunlu olacak. Aday adayları yerel yönetimler için projelerini de ortaya koyacak.

Belediye başkan aday adaylarıyla tek tek mülakat

AK Parti belediye başkan aday adaylarını sıkı bir süreçten geçirecek. AK Parti aday adaylığı süreci sonrasında ise aday adayları ile tek tek mülakat yapılacak. AK Parti aday belirleme takvimine göre, mülakatların ekim ayından itibaren başlaması planlanıyor. Mülakatlar sırasında aday adayları kendi projelerini en detaylı şekilde anlatacak. Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketler de adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak. AK Parti’de genel merkez tarafından oluşturulan aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de il ve ilçelerde halkın nabzı tutulacak. Aday adayların halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirecek. Komisyon her belediye için alternatif isim önerilerini ortaya koyacak. AK Parti, aday adayı olmamış ancak bulundukları bölgede halkın desteğini almış isimlere de belediye başkan adaylığı için teklif götürecek.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan aday adayları açıklandı

CHP Mersin belediye başkan aday adayları açıklandı mı son dakika

CHP Fatih belediye başkan aday adayları açıklandı

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarıı açıklandı

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim? Yerel seçimler 2019 CHP Adana adayı

CHP Beyoğlu belediye başkan aday adayları açıklandı

CHP Ataşehir belediye başkan aday adayları belli oldu

CHP Küçükçekmece belediye başkan aday adayları belli oldu

CHP Esenyurt belediye başkan aday adayları son dakika belli oldu mu?

CHP Avcılar belediye başkan adayları açıklandı

CHP Maltepe belediye başkan aday adayları belli oldu! CHP 2019 yerel seçim adayları

CHP Kadıköy belediye başkan aday adayları açıklandı

CHP Bakırköy belediye başkan adayı kim oldu?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Kasım 2018 Cuma 17:11

YORUM YAZ

  • yakup akbaşyakup akbaş5 ay önce
    vanın özalm ilçemızeaday olmakistıyorumnelergerekır
  • zeki kalenderzeki kalender5 ay önce
    eyt çikmasa akpoykaybederbaşkanbunaçarebulack eyt imzalayacak
  • geçen İnan Adana Çukurovageçen İnan Adana Çukurova5 ay önce
    Gökhan İnan Adana Çukurova0530135046

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019