Seçim 2019 Sayfası

Ajanslar duyurdu: Koalisyon çekilmeye başladı

Fransız haber ajansı AFP, Amerika Birleşik Devletleri önderliğindeki koalisyonun Suriye'den çekilmeye başladığını son dakika koduyla duyurdu.

11 Ocak 2019 Cuma 11:51
Ajanslar duyurdu: Koalisyon çekilmeye başladı

ABD önderliğindeki koalisyon, Suriye'den çekilmenin başladığını duyurdu.

Fransız haber ajansı AFP'de yer alan habere göre, bir açıklama yapan ABD önderliğindeki DAEŞ'le Mücadele Koalisyonu, Suriye'den çekilmeye başladığını duyurdu.

"Çekmeye başladık"

Koalisyon sözcüsü Albay Sean Ryan, "ABD gönüldü olarak Suriye'den bir takım askeri ekipman ve personelini çekmeye başladı" dedi. Ryan ayrıca, operasyonun güvenliği nedeniyle çekilme takvimi, yeri ve askerlerin hareketliliğiyle ilgili bilgi paylaşımı yapılmayacağını söyledi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de (SOHR), ABD kuvvetlerinin Suriye'nin Haseke kentindeki bir askeri üsten, ilk geri çekilmeyi gerçekleştirdiğini duyurdu. Gözlemevi, 10 askeri aracın ve 150 askerin üssü terk ettiğini bildirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 11:51

YORUM YAZ

 • Rabia Zafer Rabia Zafer 3 ay önce
  Yeterince Silah Ve Terörist Bırakıp Gittiģinizi Dūşūnūyorsunuz Ama Kaybedeceksiniz. Hiç Şüphesiz. Kirli Oyunlarınız Bir İşe Yaramayacak.
 • II. AbdülhamitII. Abdülhamit3 ay önce
  Ya herro ya merro. Çekilseniz de çekilmesenizde vuracağız pislik yuvalarını dağıtacağız. Bize ölü taklidi yapsanız da son kurşun yine sıkılacak.
 • Adem EvliyaAdem Evliya3 ay önce
  Elimiz halâ "keler deliğinde".
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı3 ay önce
  Altyapınızı oluşturdunuz şimdi çekilme zamanı! DAEŞ ile danışıklı döğüş yaptınız.Onları hapishanelerde savaşa karşı hazırladınız.Serbest bıraktınız.Bu cehennem köpeklerinin yanına diğer kardeşleri olan PKK/YPG itlerinide eğit-donat ettiniz.Yetmedi İran/Suudi/Mısır/Körfez ülkeleri milislerinide kattınız.Yetmedi paralı ecnebi askerlerinide kattınız.Yetmedi kamufle edilmiş özel kuvvetlerinizide kattınız ve bizi bekliyorsunuz.Son kozunuzu oynayacaksınız.Topunuz gelin!Öyle daha zevkli oluyor!
 • Kocasolak Kocasolak 3 ay önce
  Oyun içinde oyun, hadi gelde bu işe akıl sır erdir. Haçlı orduları yakıp yıkıp MİSYONUNU sürdürüyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019