• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ailelerin eylemi amacına ulaştı

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Akit’e yaptığı açıklamada Diyarbakır’daki acılı ailelerin oturma eyleminin hedefine ulaştığını belirterek, “Bundan böyle HDP bir çocuğu dağa kaçırmak isterken 2 defa düşünecek” ifadelerini kullandı.

2020-02-16 09:47:00 - 2020-02-16 09:48:19

 Taha Emre Özdemir  Diyarbakır 

AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve şehit annesi Oya Eronat, evlatları PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan 86 acılı ailenin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı Binası önündeki oturma eylemine ilişkin Akit’e değerlendirmelerde bulundu. “Geçmişte bir anne çocuğu örgüt tarafından kaçırılsa konuşamazdı”’ diyen Eronat, “Örgütten kaçmaya çalışan gençlerin yıllardır infaz edildiğini bütün Diyarbakır da Türkiye de biliyor. Aileler korkuyorlardı. Ancak ülkemizde güvenli bir ortam oluşunca evlatları dağda olan aileler örgüte karşı seslerini yükseltmeye başladı” dedi. Ülkemizin terörle mücadeledeki kararlılığına dikkat çeken Eronat, “Sayın Cumhurbaşkanımızın terörle mücadele konusundaki kararlı tutumu, İçişleri Bakanımızın büyük mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin PKK ile mücadelede İHA ve SİHA gibi yeni yöntemler geliştirmesi ve diğer taraftan FETÖ’nün bertaraf edilmesi terörü minimize etti” diye konuştu.  

“Gençler, HDP aracılığı ile dağa gönderiliyor”

HDP’li yöneticilerin, ailelerin onurlu eylemini itibarsızlaştırmaya çalıştığını belirten Eronat, “Ailelerin neden HDP binası önünde beklediklerini soruyorlar. Şimdi siz bir eşyanızı salonda kaybetmişseniz gidip yatak odasında arar mısınız? Bu insanlar tabii ki HDP’nin önünde oturacak. Çünkü çocukları HDP İl Binasında eğitim görerek veya oradaki insanlar tarafından kandırılarak dağa gönderiliyor” şeklinde konuştu. HDP’lilerin ‘Aileler devletten para alarak eylem yapıyor’ iftirasına da değinen Eronat, şunları söyledi: “Bir dervişe sormuşlar: ‘Karşındakini nasıl bilirsin?’ ‘Kendim gibi bilirim” demiş. Demek ki onlar insanları parayla kandırıyorlar ki oradaki annelerin de para ile bu işi yapacağını öne sürüyorlar. Ben de bir şehit annesiyim ve o ailelerin acısını çok iyi anlıyorum. Hangi anne evladını bu şekilde kullanabilir ki? Devlet neden para versin ki? Ben aileleri can-ı gönülden destekliyorum ama yanlarına gitmiyorum. Olaya siyasi bir görüntü vermek istemiyorum. Bu mesele siyaset üstü bir mesele.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Adnan

Allah sız münafıklar Müslümanı Müslümana düşman ediyorlar oturma eylemine katılan kardeşlerimize ve aynı durumda olanlara Allah cc sıkıntılarından kurtarsın sabır versin onlara bu sıkıntıyı yaşatanları da ıslahı mümkünse ıslah etsin yoksa kahretsin amin
 • Yanıtla

Avb

Zaten mahlukların partisinin açılımı bu hdp haydi dağa partisi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı