• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Hakan'dan çok konuşulacak yazı! Bu saatten sonra...

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, hapis cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili çok konuşulacak bir yazıya imza attı.

Yeniakit Publisher
2022-05-14 09:17:00 -
Ahmet Hakan'dan çok konuşulacak yazı! Bu saatten sonra...

 

 

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, hapis cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili çok konuşulacak bir yazıya imza attı. Hakan, Kaftancıoğlu'nun "klasik CHP'li olmadığını" ve partide "renklerden bir renk" muamelesi yapıldığını savunurken, "Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya CHP’nin gösterdiği çok üst düzey tepkiyle bu durum biraz değişmiş gibi görünüyor. İki gündür Kaftancıoğlu’nun imajı ile CHP’nin imajı neredeyse tam olarak örtüşmüş durumda. Yani CHP, yeniden yüzde 25’lik dar alana sıkışmış oldu. Böyle bir CHP, iktidarın arayıp da bulamadığı bir CHP’dir. Çünkü iktidar, Canan Kaftancıoğlu imajına bürünmüş bir CHP’yi çok kolay alt edebilir" yorumunu yaptı. 

Hakan, yazısına şöyle devam etti:

"Diyeceksiniz ki: Ne yapsın CHP? İstanbul İl Başkanı’na haksız bulduğu bir ceza verilmiş. Tepki göstermesin mi?

Cevabım şudur: Bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Tabii ki en üst düzeyden tepki gösterilecek.

Galiba sorunun temelinde şöyle bir şey var: Algısı ve imajı böyle olan bir siyasetçiyi İstanbul’a il başkanı yaparak hatayı ta en başta yaptı CHP." 

 

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neron11

CHP canana sahip çıkmakla bu devletin ermeni soykırımı yaptığını kabul etmiştir, İslam dinine hakaretini sahiplenmiştir, dhkp-c terör örgütünü sahiplenmiştir, devlete katil denmesini sahiplenmiştir, pkk'nın eylemlerini sahiplenmiştir, yani CHP aslında ne olduğunu itiraf etmiştir bir daha.

B.b

CHP de bir tane olsun düzgün adam varmı ki .bu partiden cumhuriyet kelimesini çıkarırsan geriye ne kalıyor ? sırf yalan iftira ,palavra ,fotonun askerliği.....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23